Chlupatomilá povídka II- světle modrá pavučinka

22. října 2010 v 20:31 | Dubious cat |  Samohanna zvaný Montana
Druhé téma chlupatomilého stvoření z alfa Centauri si také zaslouží uměleckou pozornost:)

Samohanna zvaný Montana a světle modrá pavučinka

Uběhlo již  několik kosmických pseudominut od  té chvíle, kdy Stvořitel na vlastní superoko uviděl slečnu se zrzavými vlasy. Modrý vesmír byl sice  poměrně velký, ale to by nebyl Arciďábel, aby se o této skutečnosti Samohanna zvaný Montana nedozvěděl. Arciďábel totiž spoléhal na to, že Samohanna bude na Stvořitele žárlit a nechá se tak lépe a snadněji zlákat na temnou stranu. Dívka se zrzavými vlasy sice je dostatečnou motivací, avšak zničit pouto mezi otcem a synem by sama o sobě nedokázala, alespoň ne jen v představách, myslela si pekelná kreatura.

Montana se vydal na hvězdokupnou horu navštívit svého tvůrce. On jediný přece  směl spatřit ty nádherné zářící vlasy, on jediný věděl, kde se ten anděl ve skutečnosti nachází! Modrý mužíček vstoupil do nebeské předsíně. Stvořitel se  tu válel na podlaze, jenž byla pokryta zvláštní  světle modrou látkou. Byla to velice tenoučká pavučina. Samohanna byl okouzlen její tenkostí a září, podobala se totiž vlasům zrzavé slečny. "Drahý otče, povězte mi, na co je tato krásná modrá pavučinka?" zeptal se tiše. Stvořitel na něj upřel své pobledlé superoko. " To je živototvorná pavučina, Montano, tvá matka" odpověděl klidně a pokračoval ve své podivné práci. Dívka se zrzavými vlasy pocházející z hříšného vesmíru jej totiž naplnila tvořivou energií a také, ačkoliv to nechtěl přiznat, mu připomněla, že byl již delší dobu sám.  Být stvořitelem je totiž velice náročné. Samohanna pochopil, že v tuto chvíli by starce neměl rušit a tak se vydal zpět na své obvyklé místo.  Posadil se na svojí oblíbenou vyvřelinu ve tvaru červeného jazyka a myslel na svou vyvolenou. Jako obvykle.  
V dáli od  hvězdokupné hory se ozývaly prapodivné zvuky. Arciďábel, který se zničeho nic objevil vedle Montany, si byl  více než jistý, že se  Stvořitel pustil do velice rizikového procesu tvoření se světle modrou pavučinkou. To už Samohanna věděl, ale netušil, co to vlastně znamená. Od toho tu ale byl  Arciďábel, aby pomocí nekrátkých instruktážních videí poučil  modrého tvora o způsobu zábavy, díky níž přišel na svět. Samohanna zvaný Montana byl otřesen. Myslel si totiž , že jej Stvořitel stvořil vědomě nějakými kouzly. Ach, jak byl naivní! V podstatě úplně stejně jako jeho otec, jenž se tohoto času stal otcem dvojnásobným. Vítej v modrém vesmíru, Virdžínie Modrowebová!
nn
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 27. října 2010 v 9:58 | Reagovat

Ten konec mě perfektně rozštípl :-D Začíná se mi tvůj blog nebo-li planetka What-up čím dál tím víc líbit: Ale co povídám, mě se líbila už od samého začátku, kdy jsem vidělo to namalované pozadí!
Úplně tu malou pavučinu, Arciďábla (v buřince), který vypočítavě skládá svoje dlouhé nehty k sobě a vyvřelinu Samohanovu oblíbenou vidím. Evokuješ spousty fantazie :)

2 what-up what-up | Web | 27. října 2010 v 10:28 | Reagovat

Ach, jsem poctěna! Jsem ráda, že se ti můj modrý vesmír líbí, bála jsme se, že je to tu málo chlupaté!:) Jsi tu kdykoliv vítáno!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama