Chlupatomilá povídka III- v hlubině mysli

24. října 2010 v 20:21 | Dubious cat |  Samohanna zvaný Montana
Třetí a bohužel už poslední příběh pro chlupaté stvořeníčko z alfa Centau

V hlubině mysli Samohanny zvaného Montany

" Ahoj" řekla modrému mužíčkovi jeho nová společnice v modrém vesmíru. Samohanna zvaný Montana nevěděl, zda-li má Virdžinii Modrowebovou považovat za svojí sestru, či družku. Upřímně doufal v tu první možnost, jelikož jeho mysl byla stále ochromena pramínkem zrzavých vlasů.
Byl ale Stvořiteli vděčný, že se znovu nechal unést Světle modrou pavučinkou a stvořil tak další formu života. Arciďábel doufal, že Stvořitel nebude Virdžinii věnovat takovou pozornost jako Montanovi a bude jí moci svést na svojí stranu. Ženy jsou přece v tomto ohledu snazší cíl, vzpomeňme si na Evu, té stačilo jedno pitomé jablko!
Virdžinie však nebyla vůbec snadnou a jednoduchou dívkou. Po Světle modré pavučince zdědila, stejně tak jako Samohanna, modrou barvu kůže, ale to nebylo zdaleka vše! Modrá dívka totiž měla zvláštní schopnosti- uměla cestovat v myšlenkách a také myšlenky upravovat. Této skutečnosti Stvořitel chtěl využít. Ne že by svému synu nechtěl dopřát myšlenky na krásnou zrzovlásku, avšak usoudil, že v zájmu zachování jeho samoty by bylo lepší, kdyby mu tyto touhy byly z hlavy nadobro vymazány. Požádal tedy svůj nový výtvor, aby tak učinila.
Virdžinie s nadšením souhlasila, chtěla si totiž své schopnosti vyzkoušet. Když se v modrém vesmíru setmělo, vydala se modrá slečna na malý výlet do zatím neznámého kraje. Stačilo se dotknout Montanovy hlavy a její tělo náhle zmizelo.
Samohannova mysl byla velice barevná. Byla zde spousta zrzavých kudrlinek, stříbrných hvězdiček a narůžovělých srdíček. Virdžinie byla ale zklamaná. To je snad všechno? Takhle že vypadá pravá a nefalšovaná mysl? No to je na nic, pomyslela si. Znovu se pokusila projít závalem podivných zlatostříbrných předmětů podobajících se hvězdnému prachu. Avšak ani v další komůrce nic zajímavého nenašla. Zklamaná a rozmrzelá se znenadání objevila vedle svého spoluprostorníka. Samohanna vůbec nechápal, proč je mladá slečna takto naštvaná, její přitomnosti ve své mysli si totiž ani nevšiml. Dívenka otráveně odkráčela do Hvězdokupného domu, kde se nyní nacházel Stvořitel. Oznámila mu, že Samohanna zvaný Montana má mysl prázdnou tak, že by se snad ani nedala nakrájet na mikrokusy.
Nechápala proč, ale její otec byl z této zprávy nadšený, myslel si totiž, že Samohanna konečně na dívku se zrzavými vlasy zapomněl. Netušil však, že za růžovými srdíčky a stříbrozlatými předměty se skrýval Arciďábel, jehož dovednosti byly zdá se podceněny... Má snad k tomu Světle modrá pavučinka co říct?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 27. října 2010 v 10:03 | Reagovat

Neméně skvělá povídka... Mikrokusy :-D Mám moc rádo různé hrátky se slovy a vytváření smyslů z nesmyslů v jazyce pozemském, konkrétně českém. Jakožto mimozemské a chlupaté stvoření jásám, protože nejen že se mi to strašně výborně četlo, ale představuji si každý výjev - to se mi u blogových povídek stává málokdy. Jsi moc inspirativní a psavé stvoření, určitě se na tvoji planetku (a hlavně za Samohanou) vrátím :))

2 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 27. října 2010 v 10:11 | Reagovat

Málem bych zapomnělo - máš u mě velký, ohromný american-Alfacentauri's smile!! :)

3 what-up what-up | Web | 27. října 2010 v 10:37 | Reagovat

:) děkuji ti milé stvoření, tvůj ohromný americsn-Alfacentauri's smile si patřičně užívám:) Chtěla bych ti také jeden věnovat, avšak ne americký, jelikož nerada cením zuby v takové míře, že by mi  snad mohly vypadnout:)Já ti věnuji jeden vřelý úsměv slečny se zrzavými vlasy, no vlastně dva, nebýt tvé roztomilé planetky, tyto tři mikromakropovídky by nevznikly:) Ať provází tvou vesmírnochlupatou planetku  milohřejivé světlo!  Hraní s jazykem zdar!! :)

4 Sikar Sikar | Web | 14. března 2011 v 15:31 | Reagovat

tedy, z putování po Modrém vesmíru mám v hlavě pěkný guláš a spoustu smíchu. pro dnešek končím, ale příště zas budu bádat...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama