Samohanna zvaný Montana v jiném světě

25. října 2010 v 1:56 | Dubious cat |  Samohanna zvaný Montana
Téma týdne- fantasy nemohlo uniknout mé fantazii :)

Samohanna zvaný Montana v jiném světěJednoho kosmického dne Virdžinie Modrowebová objevila velice zvláštní psychotropní knihu. Rostla úplně sama z jednoho černočerveného kořene z hvězdné skály! Virdžinie ji nejprve očuchala a pak  ji pomocí tenkých pavučinek  opatrně oddělila od kořene. Vzala ji do svých modrých rukou a běžela za svým společníkem, Samohannou zvaným Montanou, aby ji lépe prozkoumali. Ani  Samohanna nikdy  nic takového ve svém vesmíru neviděl!

Ačkoliv to Virdžinie vlastně nechtěla, zapálila knihu svým ledovým pohledem. Ani jeden z nich ji však nezačal hasit, jak by se za normálních okolností mělo,  linula se z ní totiž tuze sladká vůně. Virdžinie i Samohanna pomalu zavírali oči. .a najednou blik! Všechno okolo nich bylo tak jiné! Nebe, jenž bylo růžové, obývali prapodivní ptáci. Jejich křídla šustila jako obaly od bonbonů a jejich oči zářily jako drahokamy.  Zem pokrývala sametově fialová tráva, na níž rostly křišťálové rostliny. Virdžinie se té krásy nemohla nabažit. "Honem, honem, musíme to tady prozkoumat!" řekla Montanovi a rozeběhla se skrze průsvitně žlutou bránu.
Samohanna nevěřil svým vlastním očím až do té doby, kdy uviděl pramínek zrzavých vlasů. Zrzavé vlasy! Montanovi se zvedl tlak. Avšak jen na okamžik, jelikož zjistil, že tento pramínek nepatří jeho vysněné ženě, ale dívce se špičatýma ušima. Ha, elfka! 
Dívka na něj promluvila tuze zvláštní řečí, znělo to  asi takhle: Ai munde hiarati ha, esme Danae  fe fa! Avšak ve světě psychotropní  knihy se na cizí jazyky nehraje, proto Samohanna věděl, že se mu dívka jménem Danae pouze představila. Byla krásná, opravdu nadvesmírná, avšak Montanovo srdce již bylo zabrané. Danaino ostatně taky, jak se modrý mužíček později dozvěděl od přerostlého hobita Miltona Kratinožky.  Milton Kratinožka byl nejbohatším tvorem fantazijní vesmíroplochy. Jeho pevnost na Mléčné dráze byla vskutku hodná pravé Holywoodské hvězdy!

Danae pozvala Samohannu s Virdžinií na oběd, jejich vyhlášený kuchař- skalní démon Lingua  Jagger totiž uvařil  více jídla než obvykle. ( Aby mohl Milton všem ostatním ukázat, že na to má a klidně jídlo vyhazuje z okna) Oba modří tvorové nabídku přijali a tak společně s bohatým párem nasedli na superluxusního zlatého draka a vydali se směrem k Mléčné pevnosti. 

Trpaslíci, elfové,hobiti, trilobiti, bazilišci a obří ještěrky- ti všechni byli pozváni na skromný oběd pana Kratinožky.  Za takovýto seznam hostů by se nestyděl ani pozemský Ludvík XIV!  Jelikož se boháč chtěl vytáhnout, provedl Samohannu s Virdžinií osobně  po svém panství. Ukázal jim Mléčné věže, tajné komnaty, soukromou hernu, vířivku, obývák, tucet ložnic a také supertemný žalář. V supertemném žaláři se nacházely jen ty nejhorší a nejpříšernější kreatury ze všech  vesmírů. Byla zde Velká požíračka snů, Maniodepresivní chlupatice a dokonce a hlavně- Lady Gaga, Miltonův nejnovější a nejděsivější úlovek. Samohanna zvaný Montana se s ní již jednou setkal ve své snad nejhorší noční můře, proto byl rád, že je tato příšera jednou pro vždy zamčena na deset kosmických západů. Jeden z elfů, Klukorád  však přerušil jeho temné myšlenky. Oběd je hotov!
Všichni se usadili kolem kulatého stolu nápadně podobajícímu se tomu z Kamelotu. Hurá, nese se krmě!
Samohanna se už už chtěl zakousnout do jistě delikatesního pečeného loskutáka, avšak těžkou pohodu náhle přerušil hrozný zvuk. Oh né! Lady Gaga zpívá! Takovému náporu nemohly zdi supertemného žaláře odolat a ta nestoudná žena  zdrhla...  Když se to Samohanna s Virdžinií dozvěděli, úlekem vystřízlivěli a náhle se objevili zase zpět ve svém dobře známém modrém vesmíru.  Všechno co zažili se jim jenom zdálo- modří lidé se ujišťovali  navzájem. Žádní elfové ani hobiti přeci v tomto časoprostoru neexistují! Kde se však v modré realitě bere ten otřesný zpěv? ach, ne! Lady Gaga je skutečná!!  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ratuska ratuska | Web | 25. října 2010 v 8:55 | Reagovat

:-D :-D :-D Tomu se říká nakopnutí do nového dne :-).

2 agrrr agrrr | Web | 25. října 2010 v 9:20 | Reagovat

:-D musím souhlasit s ratuskou. I mě to povzbudila na začátku pracovního týdne :-D

3 Peťka :) Peťka :) | Web | 25. října 2010 v 10:12 | Reagovat

kde jen bereš ty nápady na jejich nové příběhy? ;) je to skvělé

4 what-up what-up | Web | 25. října 2010 v 12:23 | Reagovat

Jsem ráda, že jsme vám mohla zpříjemnit ráno:)Děkuji,za návštěvu:)
Péťo, mám takovou tajnou skříňku, ve které je zavřený geniální mozek,který to všechno odměnou za kočičí chlupy vymýšlí.. ale pšt! Je to velké tajemství!! :)

5 Labanda © Labanda © | Web | 25. října 2010 v 13:34 | Reagovat

dekluju za pochvalu vratim se po praci sem a prectu to mame prestavku ktera bohuzel konci, takze vecer si prectu clanek ju ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama