Leden 2011

Vzpomínka na letní večery s Krakonošem

31. ledna 2011 v 22:02 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Vlahý podvečerní vítr se mazlil se stébly vysoké trávy na kopečku naproti hotelu. Právě se probudila k životu- cvrčci, toulavé kočky a ostatní travní havěť o sobě již dávali poměrně hlasitě znát. Jejich cvrkot však přehlušila skupinka mladých lidí, dobrovolně se učících angličtinu i o prázdninách. Šli z hospody, aby šly do další hospody. Jak poetické! Tentokrát to ale byla hospoda jiného charakteru- doslova open air. Kam jinam také s vodnicí?

Jsme Borgové! Budete asimilování!- Až příště

31. ledna 2011 v 20:18 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Baf! Mysleli jste, že sem dnes  už nezavítám? Omyl! Od teď budu zase chvíli fungovat jako bloger láskyplně plnící internetovou síť svými nesmysly.
Abych vás dlouho nenapínala- odpor byl marný, ortoepii si dáme ještě někdy znovu. Nadpřirozené síly si zkrátka přály můj neúspěch (minimálně můj bratr s České dráhy- 30minut zpoždění a já přišla pozdě!) Ale bohužel v tom zase nejsem sama- bylo nás 11, vyhodil  10. Ten jeden jediný šťastný je mužského pohlaví, který hřeší na své  zatracené štěstí(už zase!)- šel první a pan PhDr mu toho velmi mnoho odpustil a přecházel.. Nebo to bylo proto, že byl jediný kluk? Je snad pan PhDr na kluky? Nebo je na holky a naše něžné pohlaví vyhazuje proto, aby nás viděl znovu? Ať je to tak, nebo tak, je fakt, že asimilaci jsem vysvětlit nedokázala. Hleďme! Hleďme s ortoepickou výslovností přípustnou s ť.. Hleďme- žádná z nás  (tedy ,ani ON) nedokázala vysvětlit proč je ť i ď.. Hleďme.... A to jsem jinak všechno potom věděla, samozřejmě.. Ale už se mě na to nezeptal:)


Ale co, příště asimilaci v tomto směru jistě nepodlehnu a budu  jako 7. z 9! A mimochodem, proč se člověk učí  32 debilních roentgenů ze skript, když pán si namaloval úplně odlišné obrázky?? Písmenko "J" bylo ve skriptech mým favoritem.. Teď jsem ho poznala díky "odchodu" zkoušejícího na chodbu, přiznávám:) 
Tak co vám chybí nejvíce- Samohanna? Zelený román? Streptokočky?? Povídejte, přehánějte, tento týden žiji jenom pro vás!! :)

Ga ga ???

29. ledna 2011 v 21:36 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Můj unavený mozek právě dočetl onu sáhodlouhou obhajobu našeho oblíbeného dívčího webu. Co na to říct? Za svým názorem si budu stát i nadále, ač mě teď někteří "uvědomělí" začnou nazývat "pokrytcem a husou" a bůh ví ještě čím. Autor článku zmínil, že prý my všichni, co tolerujeme homosexuály a jiné, jsme velice zlí a nesnášenliví vůči "růžovým blogerkám".
Jako osoba mající streptokočky, chlupočky a jiná "opatření" bych ráda tuto "nesnášenlivost" uvedla na pravou míru: Já osobně nemám nic proti VŠEM holkám milujícím růžovou( taky ji nosím, mám růžový mobil, plný pokoj plyšáků....), zabývajících se kosmetikou( taky ji používám), publikujících fotky svých oblíbených hvězd ( určitě jsem to taky v jejich věku dělala) , sdělujícíh své životní osudy ( taky se tu občas vybliji) a td.. Ale! Mezi nimi je opravdu hodně stvoření, které prostě nemůžu uznávat a mít ráda- jejich články naprosto postrádají logiku, jsou napsány velmi špatným pravopisem, a to že jsou celkově o ničem ani nezmiňuji... VĚTŠINOU podobné dívky chodí "otravovat"na blogy, jejichž autoři mají co říct. (odtud ta nesnášenlivost) 
Mě by byly slečny opravdu u zadní části těla, ale když některá vstoupí na můj blog, ani si článek nepřečte a hned mi oznámí :navštiv můj blog, nemám nejmenší chuť se s nimi cicmat. (Ale na jejich blog nejdu a nenadávám jim!) Proto si občas poznámku na jejich  adresu neodpustím. Nemluvím však o nikom konkrétním,takže doufám, že nikoho nešikanuji. A ano, občas se jdu podívat na blog o Miley Cyrus a jiné "zapovězené blogy", blogeři mého druhu, sežerete mě za to??:D 
Nepovažuji se rasistku, ale pokud to tak někdo cítí, prosím sdělte mi to, a já se nad sebou zamyslím. Inteligentní jsem na to dost.
A teď k mému článku parodizujícím krásný web- já doufám, že všichni pochopili, že to byla jen "legrace", že mezi "krásné" dívky patřit nechci, protože bych mezi ně opravdu nezapadla- ať už vzezřením či mentalitou. Ale doufám, že to někteří nepochopili jako ukřivděný výlev nějaké krávy, který dívenkám závidí- nezávidím, věřte mi. Každá holka by chtěla být krásná, to jistě, ale raději jsem takovou jakou jsem (ač magnetem pro opačné pohlaví rozhodně nejsem) - stylizace do přehnané "holčičkosti"  by v mém podání působila opravdu směšně. 

Tak abych to shrnula- nejsem cílová skupina oné stránky, a ani v 14-17 bych asi mezi čtenářky nepatřila, ale na druhou stranu mi jeho existence nevadí, proč taky? Kde jinde se člověk tak královsky pobaví?? :D
k

Anglícké fňuk

26. ledna 2011 v 22:15 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Dneska jsem se během učení o původu jazyků a podobných blbostí rozhodla- moje angličtina jde do háje, je načase s tím něco udělat!
Maminka není proti, dokonce mi je ochotná přispět i na zachování francouzštiny (která už je ale dosti hluboko v háji). Za všechno totiž může to úžasné studium češtiny- jazyková kultura.. Jazyková kultura! A my nemáme ani angličtinu.. grr! (Ano, zimní semestr pryč a mě to stále trápí)

Úplnou náhodou mi dnes večer přišel mail od mého amerického lektora z English campu- přijede zas!
Yes! Já celý den přemýšlím nad studiem angličtiny a najednou se mi ozve ten úžasný člověk z Michiganu? Bůh asi nechce abych platila ty nehorázné peníze za kurz. Ale já na nějaký stejně půjdu!

Před chvílí jsem dělala vstupní rozřazovací test a hádejte co! Jako zázrakem jsem si znalost angličtiny zachovala a neustálým sledováním seriálů, poslouchání hudby a lehkou  konverazací s Alexem  ji dokonce snad i rozšířila!!
 Myslela jsem že se budu rozhodovat mezi lehčím FCE a těžším CAE, ale podle testu jsem úroveň C1-C2 čili ona otázka zní jinak- CAE nebo CPE?
Mé sebevědomí zase alespoň na chvíli povyskočilo- proč já se tady obtěžuji se Zemanem, když mé místo je evidentně někde jinde? ( A pokladnu u Alberta opravdu nemyslím:))
S touto myšlenkou na mysli se jdu zase ponořit do studia jazyka, toho našeho- českého, který mám přeci jen taky docela ráda:)

P.S: Nic neříkající článek? Máte pravdu, ale já to musela někomu říct:)

zpívající computer

26. ledna 2011 v 20:20 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Opět se o slovo hlásí Desatero bláznivých témat, takže milé děti:

Přikázání č. 6- neopruzuj zpěvem svým bližního svého
ashiin.blog.cz
Kdo pořádá hony prasečí?
Kdo nesnesitelně teď zaječí?
Kdo zpívá HM úvodní píseň?
Znělku, z které jde na mě tíseň?

Že by kočka?
ne- ta chrápe!
sněžná vločka?
okno drápe!

A co teprve telefon?
ten různá zvěrstva ukrývá-
ne, počítač-je to on!
Zablešil se a teď- zpívá!

Intermezzo.

Zdá se že mám tvůrčí krizi,
verše nejdou mi obratně,
však po pondělku chmury zmizí,
až skončím pro změnu-  špatně

Co se zpotvořenou věcí?
nahrát antivir- přeci!
Na Hannu Montánu  však nic nestačí,
možná velké kladivo-jo, to postačí.

Jak umlčet umělou inteligenci?
To vědí i pouštní fenci-
stačí otevřít okno a je to hned-
popřípadě dát ve vyhledávači tlačítko zpět...

Slyšíte? Konečně ticho!
Můj počítač má vykuchané břicho,
už nám ptáček nikdy nezazpívá-
na HM videoklip- už se nepodívá....

Emo kid: offline

25. ledna 2011 v 18:33 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
"Milý deníčku,
nálada:apatická.
Můj život jde z kopce. Nemohl jsem sehnat dost peněz na to, abych mohl jít na koncert  Blood Red Romance a Suffocate me Dry...!1

Mám ráda English Ahmad tea, protože mi připomíná mého oblíbeného sebevražedného teroristu Achmeda.
Dnes jsem se  pokoušela kouzlit s  "vostrou" pyramidou-znáte to, ve správné poloze prý nabrousí žiletku. Údajně to funguje i se zvířaty, ale Pucíček je i teď stejně tupá, jako předtím. Cítím chybu v Matrixu. Hraje si snad někdo i  s inteligencí velryb? Když ty chudinky páchají sebevraždy jak na běžícím páse. Jako malá jsem měla akvárko a v něm rybičky. Sebevražedné rybičky. Ale za to určitě mohla věčně namočená pacička naší čiči, ale co ty velrybičky? Že by se v naší atmosféře pohybovala marťanská loď (ve tvaru pyramidy jako v Hvězdné bráně )nutící vodní tvory dělat emoidnosti?
Ve městě Dánském je cosi shnilého... Jak by řekl Shakespeare (ovšem v trochu jiném znění a jazyce)

Labializace!

24. ledna 2011 v 21:27 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Námi milovaná, grafiku a radost rozdávající Labanda má dnes narozeniny!

Proto ti milá Labando přeji všechno nejlepší, a tady máš ode mě malý dárek:)
Snad se ti bude alespoň trochu líbit! Mňau!
pro labandu

Romeo, kde jsi? Aha, Ty ses zapíchnul!

24. ledna 2011 v 21:02 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Dobrý večer vážení přátelé!
Právě čtete večerní příspěvek jedné šílené osoby s rudými rty i drápy- (Byla jsem venku, mňau!)
Nešťastné růžové bloQerky a přívrženkyně stylu emo nám pro tento týden vybraly vskutku mňamózní téma- sebevražda. Také už se nemůžete dočkat, až se pořádně zaříznete do čtení?


Sebevražedná literatura

Náš milovaný PhD nám někdy na začátku semestru doporučil přečíst si nějaké knihy od Camuse( Cizinec, Mýtus o Sysifovi)  Sartra(Nevolnost..) a T.G.Masaryka  v případě ,že bychom snad někdy chtěli spáchat sebevraždu. Prý si tento úmysl každý po přečtení rozmyslí. Já si ale vzhledem k tloušťce a obsahu  těch děl myslím, že bych se po přečtení k myšlence sebevraždy spíše  uchýlila. Filosofie? Existencionalismus? Ne děkuji. 

Pojďme si povídat!

23. ledna 2011 v 19:51 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Je neděle večer a mnozí z vás se již psychicky připravujete na zítřejší návštěvu ústavu. Co dělá Dubious cat? Připravuje se na návštěvu ústavu (pro duševně choré) po zkoušce z ortoepie a úvodu do studia jazyka. 
Já vím! Už vás tím hrozně otravuji a slibuji, že s tím tímto dnem končím, jelikož téma týdne český jazyk  bude zítra vyměněno  ( ale je pravda že "sebevražda"...) , jenže, víte, co se všechno musí stát, abychom mohli ony pracně vytvořené české  věty někomu sdělit?

Předně, musíte mít nějaké komunikační prostředky, jako je jazykový kód, čili langue (poměrně abstraktní pojem zahrnující systém znaků a pravidel pro jejich používání) a též řečový signál, skrývající se pod pojmem parole (promluva). Potom je důležitá ona samotná informace, která je tím  hlavním článkem, kvůli němuž se vlastně komunikace realizuje. To ovšem lze v případě, máme- li úplnou komunikační síť- potřebujeme 1 ks expedienta nebo-li odesílatele, který je aktivním komunikantem. Druhou položku na seznamu tvoří percepient, který přijímá signály. A nakonec se expedient ani percepient neobejde bez komunikačního pojiva (kanálu) v podobě vlnění vzduchu, čili? Čili se ve vzduchoprázdnu o komunikaci ani nemusíte snažit  ( i když jak tak nad tím přemýšlím, ve vzduchoprázdnu byste umřeli dříve než-li byste řekli "švec").

Jestliže splňujete podmínky komunikační sítě, tak vy, jako expedient ve svém vědomí zformujete myšlený obsah informace do jazykové podoby a vyšlete kód. Ten se poté generuje- jazykově zformovaná informace z vašeho mozku se přenese po nervových drahách do řečových orgánů a myšlené jazykové jednotky se transformují do reálných fyzických jednotek(artikulovaných zvuků)
Poté dochází transféru, čili přenosu od expedienta k percepientovi, přes komunikační pojivo.
Percepient zahájí smyslovou percepci svým sluchovým vnímáním a dešifruje váš kód  jako řečové jednotky. Potom už konečně dojde k dekódování a řečové signály se od sluchových orgánů dostanou přes nervové dráhy do mozkového centra, a transformují se na myšlenkový obsah.

Tak, a tohle všechno se musí stát, abyste mohli své kamarádce či kamarádovi vyložit, jak šíleně vás český jazyk otravuje a nejraději byste ho zrušili. A byl by to jistě záživný rozhovor. Mimochodem, víte jak moc se dá i tento nevinný pojem rozpitvat? ( replika, párová sekvence, preferenční organizace, presekvence, opravné sekvence...) A to jste ještě neviděli mé sexfimbrie!

Jako omluvu za tento šíleně edukativní článek, psaný v českém jazyce (ač to tak místy nevypadá), zveřejním jednu ze svých starších tabletových kreseb, hodící se na téma krásná.cz.(není vůbec krásná)
Přeji dobrou chuť!
For sale

dubious cat
P.S: Jediným důvodem, proč takovéto články píši  je to, že se přebásněním něčeho, co mi nejde a nebaví mě, přinejmenším alespoň část naučím...

Krásna.cz na hnusném blogu, či naopak?

23. ledna 2011 v 11:42 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Modrovesmírný blog vám představuje :
pic
klasna
Jsem krásná. Ne, vlastně jsem ze všech nejkrásnější a ze všeho nejraději o tom vyprávím chudinkám, které mé kráse nesahají ani po kolena. Patříš mezi ně? Chceš být tak krásná a úspěšná, elegantní a šarmantní, v posteli skvělá a nezapomenutelná jako já? Tak to budeme nejlepší kamarádky ( aby má krása ještě více vynikla)

Nejlepší kamarádky mají tu milou povinnost svým kamarádkám poradit, ptala jsi se, jak co nejvíce zaujmout kluka? Dělej to jako já!

1) Buď krásná - ošklivou holku nikdo nechce!
2) měj světlou hřívu, protože to v mužích vzbuzuje touhy (praktikuji už od 13!)
3) chce to kozy- neobdařila tě příroda krásným objemným poprsím jako mám já? Máš dvě možnosti- molitanové vycpávky, ponožky, či cokoliv jiného, co si můžeš vložit do podprsenky a vytvarovat dokonalý dekolt, ale pozor! Ponožky musí být vždycky čisté a svlékej se až když bude bezpečně tma.. Ráno pak musíš vstát dříve, aby na to tvůj miláček nepřišel (Kluci jsou blbý, nepoznaj to!)
A nebo - plastická chirurgie.
4) oblečení? Jen decentně a hlavně růžové! Budeš pak malá sexy lolitka...

Nejsi krásná ani vyvinutá? Pak bude pro tebe možná pokračování ztrátou času, ale i zázraky se dějí...

5) buď hubená, tvůj idol přeci potřebuje dokonalou partnerku! Jsi tlustá? Tak zhubni!
6)Prales? Ty už jsou dávno vykácený, proto by se tvůj miláček divil, kdyby se dotknul tvých nohou a- ouha... Bez holícího strojku ani ránu!Depilace depilace, depilace!

Jak se chovat?

1) Hlavně moc nemluv, kluci nemají rádi upovídaný dívky
2) Když už musíš promluvit, nevyjadřuj se příliš učeně- tvůj kluk chce být ve vašem páru ten "chytrý"
3) Vypráví ti tvůj milý o fotbale? Nauč se předem nějaké pojmy jako je "gól", "branka", "brankář" a uvidíš, že to ocení!
4) směj se jeho blbým vtipům, i když je nepochopíš
5) když nastane trapné ticho, dlouze se mu podívej do očí a nastav výstřih, tvůj miláček sice nenajde slov, ale alespoň na sebe nebudete čumět zbytečně

Poradna :

Ahooj, mam takovy problemechek- je mi 13 a jsem jeste panna, je to trapas?
- anonymka-
odpověď: Milá Anonymko, já jsem sice se svým sexuálním životem začala již ve 12, ale to neznamená, že je panenství v tvém věku trapas. V patnácti bude hůř...

Čawky, můj idol mě nechce, co s tím?

odpoveď: To máš blbý! Mě se ot ještě nestalo:)


Tak co myslíte, mohla by i Dubious cat patřit k nejlepším blogerkám? :)