O tom, jak těžké to mají dnešní dekadenti

24. února 2011 v 20:45 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Oscar Wilde, Jiří Karásek ze Lvovic, Charles Luis Beaudelaire, Arthur Rimbaud, Paul Verlaine...- Všichni tito muži (rádi) provokovali a v jejich době, na počátku 20.století, se jim to velmi dařilo. Sex, hnus, rozpáraná bříška zvířátek, špína, nemoci a homosexualita, mohlo snad něco tehdejší společnost pobouřit více? To je otázka, ale rozhodně tento arzenál pro nepěkné zacházení (Oscar Wilde) stačil. A co dnes?

Pravda, stažené, vypreparované a naložené mrtvoly nepotěšily úplně všechny, ale byly přijaty celkem v klidu. Každý byl zvědavý, každý chtěl alespoň tímto způsobem zjistit, jak vypadáme pod kůží, a nikoho snad ani nepřekvapilo, že si autoři takto vypreparovali i své vlastní rodiče. Stačilo jen překonat lehký odpor z mrtvého masa a pohledu tváří v tvář smrti. Přiznám se, já jsem výstavu nenavštívila, mám totiž problém i s masem zvířecím( proto budu v budoucnu buďto vegetariánka, nebo bude muset s masem pracovat partner/ka) , ale můj ctěný sourozenec byl velmi nadšený. Uznávám, že jeho fotky vypadaly opravdu pěkně, ale naprosto mi stačily.
Naopak mne mrzí, že jsem nestihla výstavu s tak slibným názvem Dekadence now!. Že by konečně něco pořádně provokativního, dekadentního? Hmmm, nemohu ani říct "mnoho povyku pro nic", protože to nikoho nijak neobtěžovalo. A fotky, které jsem z výstavy viděla byly hezké, lehce morbidní, ale některé EMO fotky jsou mnohem "horší".
Cožpak se v této době nedá nalézt něco opravdu jiného, pohoršujícího? Nějaká osobnost? Napadá mne jen slavná Lady Gaga, ta o to usiluje až moc, ale mimo její "masový obleček" se ani na ní nikdo nezlobí. Je šeredná, zmalovaná jak zombie v podvazcích, ale- no a co?
Ani sex už není to co býval. Zrovna na úvodní stránce blogu jsem si všimla odkazů na minimálně tři články týkající se této činnosti, a to se nejednalo o "zapovězené stránky", ale o naši dobře známou Krásnou.cz pro mládež a Doma.cz pro dospělé ženy, které patrně nikdy nepraktikovaly orální sex, soudím tak podle řady návodů. Mojí babičku by to možná z míry lehce vyvedlo, mě to příjde úplně normální. Jak zábavné mi teď příjde čtení časopisu "Šťastný domov" z roku 1905, kde se řeší zásadní problém, zda-li se má dívce dovolit jít do školy za doprovodu chlapce. Nemá,totálně by jí to pošpinilo pověst. Měli bychom se umýt- jak už jsem v předešlém článku psala, sex je všude. Tento rok to pociťuji opravdu hodně.
Ještě na střední škole se učitelé snažili tomuto tématu vyhýbat, na vysoké na něj schválně naráží. Zrovna včera jsme se v české literatuře dostali od Gotické duše, díla bez jediného třípísmenkového slova, k bisexualitě, homosexualům a metrosexuálům. Vznikla velmi zajímavá diskuze, jejíž aktérkou jsem byla samozřejmě i já. Pan vyučující se zajímal o náš názor- je bisexualita provokativní? Myslím, že se všichni shodneme, že už dávno ne. Vždyť se to tak dělalo i v antickém Řecku (tedy vždy dočasně). Častěji se ale objevuje u žen, muži se totiž bojí ohrozit svojí "samčí pověst". Muži jsou ješitní,... Ale o tom jsme si už také povídali u tématu týdne "yaoi", ano,i to není žádná dekadence, ach jo.
Co bych musela udělat, abych se mírou své provokace vyrovnala již zmíněným dekadentům? Sex na veřejnosti je normální, nahota žádaná, ani masturbace na veřejnosti není žádné tabu. Pornoherečky jsou již pomalu našimi vzory, anální sex není výhradou homosexuálů, orální sex "klasikou", hračky si kupují dospělí,dva najednou nejsou problém, fotky rozpáráných nahých mrtvol jsou již v Národní galerii, extrémně tlustí i vyhublí lidé taky už po světě běhají, broukožrouti, lidožrouti, kouzelníci, politici, sprostě mluvící lidé, erotické obrazy a knihy, lesbičky, transexuálové, Lady Gaga, Michael Jackson-... Ne, dnešní společnost je příliš "zkažená" !
Proto raději i tady rozpoutám diskuzi, kterou jsme dnes začaly se spolužačkami na zumbě - Je hezčí nahý chlap, nebo nahá žena? Je žena konečně brána jako druh člověka, který je na stejné úrovni jako muž? Neměly by feministky zažádat o přepsání Bible? Šli byste do do klubu, kde jsou všichni polonazí a souloží? Netrpělivě čekám na vaše odpovědi!
Vaše Pochybná kočka:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Chiara Povera Chiara Povera | E-mail | Web | 24. února 2011 v 21:31 | Reagovat

Hihi, moc pěkně jsem si početla, ačkoli je smrt, krev a vnitřnosti mým denním chlebem. Další dokonalý článek!

2 agrrr agrrr | E-mail | Web | 24. února 2011 v 22:13 | Reagovat

ne, ne, eeee ne, a taky ne,. nic mě nepohoršuje.
Pohoršují mně jen náctileté naninky, které mluví o  něčem, co neviděli ani na obrázku. Gaga mě spíše znechucuje...
Je těžké dnes někoho byť jen trochu vyvést z míry... tak těžké...

3 Vendy Vendy | Web | 25. února 2011 v 14:01 | Reagovat

No, já jsem cíťa a rozpárané kočky mě z míry vyvádějí, zejména pokud jsou rozpárané zaživa.
Nebo stažené z kůže zaživa.. To se stalo kočce mé tety.
Takže při těchto představách se mi obrací kufr naruby a je mi jedno, jestli se to dělo před sto lety, padesáti lety nebo včera. Jsou věci, které mě pohoršovat budou vždycky. Asi nejsem zas takovej cynik.
Těžko ti ale poradím, čím bys mohla šokovat. Asi ničím.
Jo, a výstava Decadent now by nemusela být špatná, viděla jsem nějaké fotky, celkem dobrý.

4 Peťka :) Peťka :) | Web | 26. února 2011 v 10:20 | Reagovat

tohle jsou bohužel i na tuhle domu dost kontroverzní témata. o decadence now jsem slyšela, viděla fotky a některé mě vážně zaujaly. ani na nich nebyla krev nebo něco nechutného, prostě jen dobrý nápad, který je jen "jiný"... a lidi už to pobuřuje. a popuřuje je to právě kvůli tomu, že je to jiné... stejně jako bisexualita, transexualita a podobně... lidé se odjakživa báli něčeho, co je jiné a co vybočuje z jejich bezpečného, ale nudného zaběhnutého pořádku. bisexuálové mají sice povolené registrované partnerství, ale k čemu jim to je, když se společnost stále ještě vesměs nepřijímá? je to sice lepší, než dříve, ale myslím si, že zas o tolik ne. podle mě to stále někteří lidé nechápou a nepřijímají... jen se naučili to přehlížet a ignorovat.

5 Taychi Taychi | Web | 27. února 2011 v 13:25 | Reagovat

Popravdě ženská nahota lidem už příjde normálnější než ta mužská. Odhalené ženy jsou v časácích více než nazí muži...
Já bych do takového klubu nikdy nešla a rači asi nahý muž :D...

6 Danny Danny | Web | 27. února 2011 v 14:06 | Reagovat

Mě osobně teda Gaga svými nápady poněkud odrazuje,protože to její "chci mít na koncertě ´živé´ mrtvoly" mi připadá fakt hnusný...jak by se líbilo jí,kdyby to samý s ní někdo podnikl?
A Tayichi má pravdu,to ohledně mužské a ženské nahoty...

7 ratuska ratuska | Web | 28. února 2011 v 18:53 | Reagovat

Máš pravdu s tím, že šokovat dnešní společnost je těžké. Samotnou mě nenapadá nic dostatečně šíleného, z čeho by si všichni sedli na prdel.
K tvým otázkám. Hezčí je nahá žena :-). Žena je určitě brána na stejné úrovni, přepisování Bible by ale bylo směšné. Stejně jako jsou směšné feministky :-D. A do takového klubu bych nešla, protože bych se chtěla určitě připojit a neměla bych na to dostatek odvahy :-D.

8 Matt Matt | E-mail | Web | 28. února 2011 v 19:21 | Reagovat

NO nevím, jestli extravagance Lady Gagy je na stejné úrovni potenciálního šoku, jako soulož s mrtvím zvířetem a pití chcánek (či jiných morbidností).

Jinak šokovat se furt dá - stačí vědět koho - jsou tu moralisti, kterým věci jako anální sex pořád příjdou příliš "hrozivé" :))))

9 Lenič Lenič | Web | 3. března 2011 v 12:44 | Reagovat

Děkuji, tento článek mě opravdu obohatil, bylo to jasné, vtipné a stručné.:D
Jako bisexuálka mám možnost posoudit oba "druhy" těla a to ženské ze srovnání vychází jako jasný výherce.
Do klubu s naháči ANO - všemi deseti! Až se o nějakém takovém dozvíš, dej mi prosím vědět! :)
A s Biblí, ano, přepsat, okamžitě! Ale když jsem se jednou jednoho nejmenovaného církevního hodnostáře zeptala, kam poslat připomínky k Bibli, málem se zhroutil.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama