Květen 2011

Automatická budoucnost podle mého podvědomí

27. května 2011 v 22:03 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Opět se mi stalo to, čemu se říká "sprchová umělecká inteligence" ( ale jo, říká, od teď!) Horká voda padala na mé tělo (opovažte si to představovat!) a mým mozkem najednou projel výkřik podvědomí "pomeranče křičí!". No co jsem měla dělat? Honem honem jsem zastavila proud vody, vyskočila z vany, a usušená a oblečená ( samozřejmě) jsem usedla k počítači. Zopakovala jsem po svém podvědomí jeho myšlenku a nechala jej, aby řeklo vše, co chtělo. Dneska jsem zase vnitřně ukecaná, a opět automatickoveršově..(Promiň Ozzro) Ach jo, mám já vůbec nějakou jinou budoucnost než Kosmonosy?:)

Zprávy kočkoidní krávy

27. května 2011 v 8:00 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Baf! Takhle brzy ráno jste mě nečekali že? Zrovna se rozpršelo.. A to mě prozrazuje, protože ano- tento článek byl přednastaven. Rozhodla jsem se, že když už "nemám co psát"( mám, ale pořád mám zkouškové,takže nemůžu), řeknu vám alespoň, naco se můžete těšit v následujících dnech až týdnech.
Zaprvé, už jsem to trošku nakousla v jednom z předešlých článků- Na podporu Sikarova hnutí neübermagiků vznikají nemagické karty,které si můžete stahovat, pokud se vám zalíbí, a vyjadřovat tím, na kterou stranu patříte. Samozřejmě vzniknou magické a neutrální ikony, aby se neřeklo, že diskriminujeme:) Jako první se na tomto blogu objevila Xenocat, dále se můžete těšit na věrnou čkolici Gabriellu či svalnatého Herkula( taky jste jako malí sledovali ty podivné řeckobájné seriály?)
Zadruhé, právě kreslím historicky první surrealistní komix o vzniku Samohanny zvaného Montany! V tomto jedinečném komixu se budou vyskytovat explicitní podivnosti jako autorčino poprsí či létající tykve. A co hůř! I ti, kteří neumí číst se dozví jak to bylo..Odpůrci pornografie nechť zavřou oči a vůbec, už jste zaregistrovali Agrr na doma.cz?Rozpolcené umění budoucnosti

26. května 2011 v 18:08 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
"Kam jsi mé mládí zapadlo
vidím jen budoucnost jež hoří
Dnes zvěstovat chci všemu světu
že známo je už umění
Jak poznat věci které budou..."
-Guillome Appolinaire, Kopce (Kaligramy)

Budoucnost- sakra kdo tohle téma vymys..- no jo vlastně, byla jsem to já. Když člověk jen tak náhodně vybírá slova, která by mohla býti tématem týdne, nemyslí na budoucnost svojí ani kolegy, který ty články pak bude číst (Zdravím Sikare!) Tedy alespoň pokud jste člověkem jako jsem já, nebo nejsem člověk? Kdosi pod jedním článkem na našem "blogu budoucnosti blogerů" vyjádřil určité pochybnosti. Mňau, že jsem nadreálně šílené stvoření žemského pohlaví, co si dalo přezdívku "Kočka" ( protože co jiného s mým vlastním jménem? Měla jsem se nazvat kachnou? No jo, nepřemýšlela jsem..) ještě neznamená, že si neholím nohy a běhám po světě s kočičíma ušima upevněnýma na čelence. Ne že bych toho nebyla schopná, ale už mi bude brzy dvacet, a to je sakra zodpovědnost.

Řeckobájní mutanti a já

24. května 2011 v 23:52 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Mňau!

Kočka je dnes poměrně dost unavená- po dlouhé době musela vstávat v 7 ráno( ano,ukamenujte mě vy, kteří tak či dříve vstáváte běžně),abych stihla být ve škole na devátou, kdy měla začínat zkouška. Well, pan zkoušející dorazil v deset, neb asi zaspal, a jelikož nás bylo asi 15 a nakaždého připadala půlhodina zkoušení, nedivte se, že jsem ve škole zbytečně trčela až do čtvrt na čtyři. Musel si přeci dát pauzu na oběd! A na kafe...
Ale hlavní je, že i když mi samozřejmě vybral něco, čemu jsem při učení příliš nevěnovala pozornost, ukecala jsem to a do indexu přibyl nový zápis.
Po zkoušce jsme šly ještě se spolužačkou do Futura (ach, býval ot náš každo úterní program na několik hodin přestávky!) , takže jsem somů opět přijelave večerních hodinách. A hned jsem skočila do bazénu, protože vlakyv létě, no fuj!

IT kitties pro kočkomily!

22. května 2011 v 21:55 | Dubious cat |  Kočkomixy
Mňau, mňau a ještě jednou mňau!

POMOC! Utajovaná pramáti IT kitty před půl hodinou začala vrhat ze svého lůna hromadu podivných koťátek a jak se zdá, nehodlá s tím přestat. Co budu sakra dělat? Vždyť tolik koček neuživím!( a přece nenechám streptokočky, aby se jimi živily ony) Opět vás musím požádat, milí bloggeři, zda-li by se vám drobné IT mršky nemohly usídlit na blogu a hlídat vaše internetové připojení. Jsou malé,roztomilé a mají plnou hubu keců!

Letní nálada s prvky tajemna hobitího kraje

22. května 2011 v 14:22 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene

Mňááááááu! Tento víkend si připadám jako pod vlivem obšťastňujících látek - sluníčko svítí, prášky na alergii fungují a komáři chcípli. Včera jsem zahájila "letní režim" a po dlouhých měsících osvěžila svoje tělo i mysl v bazénu. Já jsem se vůbec chovala vcelku podezřele- nikdy jsem moc dlouho na nebezpečné frontě plné alergenů a okřídlených zvířátek nepobývala, ale včera.. Šťastně a v míru jsem se povalovala na trávě a chytala lidskou barvu. Už vypadám alespoň trochu zdravě! Ale je pravda,že jsem se opět příliš mnoho literární teorie nenaučila (minulý týden jsem se učila jak debil pořádadopadlo to blbě, třeba to teď dělám správně?)
Další věcí, která rozjasnila mou náladu je fakt, že po dlouhé době zase pojedu k moři, dneska jsem se rozhodla přijmout nabídku své tety a pojedu do Pákistánu. Teda, do Pakoštanu, ale Pákistán zní méně děsivě:D
Abych tady jen tak nekecala o tom, jak se cítím dobře, odtajnímo pět nějaké obrázky z Normandie, tentokrát jsou smutně krásné- Pointe du Hoc :)

Teorie mindfucku I

20. května 2011 v 13:05 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Děsí vás ten název? Mě teda jo, máme holt teoretický týden, tak se s tím smiřme.
Odvážný plch prohlásil, že by zde mohly být teorie častěji (v podstatě jde o to, že by tu prostě mohly být), já sice, jak už jsem řekla, se necítím být natolik vzdělaná, abych mohla psát teorie o elfech ( všichni už víte, že jsou to buzny), skřítcích ( ti zelení existují! V láhvi Absinthu) anebo čarodějích( račte prosím k Sikarovi) Já mohu psát pouze o něčem, o čem nic nevíte, abyste mě nemohli napadnout, že to říkám blbě, ale dnes udělám výjimku - víte co je to mindfuck?

Teoretické léto

19. května 2011 v 14:26 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Kočka, jako tvor narozený ve znamení lva, je velice šťastná, když je venku teplo a svítí slunce. Kdyby mohla, vyhřívala by se celý den, odpočívala s nějakou dobrovolně vybranou knihou a popíjela mojito z čerstvé máty (klidně i nealko).Jenže prakticky nikdy tuto letní pohodu nerealizovala proč? Protože by jí sluneční paprsky mohly způsobit rakovinu kůže nebo nedejbože (p)opálení. Ale třeba letos to výjde,budu schopná se válet a nic nedělat, jenže ač je venku již viditelně léto (zahlédl někdo jaro?) a do školy už nechodím, nějak mi pořád chybí to slovo pohoda a čas..

Slunce v duši!

S hrůzou jsem dneska zjistila, že už je zase čtvrtek, neletí ten čas nějak moc rychle? Včera jsem si v klidu četla Šest procházek literárními lesy od Eca a psala z toho "práci" (více zahlédnete v mém předešlém článku), rodiče byli v Praze (pracovně a nákupně) takže opravdu žádný stres z toho, jestli vypadám dostatečně studijně.

Menší mindfuck aneb naratologie

19. května 2011 v 1:40 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Řada blogů, které navštěvuji, obsahuje i teorie o něčem (například Sikar právě teoretizuje o magii). Já teorie popravdě moc nemusím, abych totiž mohla být teoretikem (například náboženství létajících průhledných špaget se zkaženým kečupem),musela bych o tématu vědět sakra hodně. Jenže vzhledem k tomu, že jsem tento týden nucena teoretizovat nad literaturou a musela jsem napsat studii z teoretického díla, užijete si menšího naratologického mindfucku( čili minndfuck light vytvořený z klasického mindfucku) ...

Umberto Eco- Šest procházek literárními lesy- kapitola 1. Vcházíme do lesů

Kočka proletářka

17. května 2011 v 18:05 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Černá kočka nosí smůlu- Pochybná ji prostě má. Jestliže se stane, že neumí jedinou otázku a z celého seznamu něco nepřečte, je samozřejmé, co následuje- odchod, rebelie..A touhla psát..