Červen 2011

Hurá do Pákis(š)tánu:D

30. června 2011 v 22:22 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Kočičí čumáček bude zítra vstávat stejně brzo jako pracující lid, musí se totiž dopravit do Prahy, aby pak následně čekal v polospánku několik hodin na vesmírní autobus,který ho vezme do cizokrajné země zvané Pakištane, tedy, ono je to město, ale není to jedno? Vždyť ani Sikar není Sikar, je to indické cosi.
Přeji vám tedy všem krásný týden, a až se vrátím, začnu fungovat normálně, jelikož doufám, že rybina a létající racci jsou to, co mě dokáže zregenerovat a znovu naučit být tou Kočkou, kterou (ne)znáte.


Kočka ještě žije:)

27. června 2011 v 20:38 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Mňau!
Začínám mít pocit, že od té doby,co jsem se dostala do Autorského klubu nejsem schopná psát na blog. Vy, co můj blog navštěvujete delší dobu si jistě vzpomínáte, že jsem byla schopná přispívat každý den. Jenže teď nemám čas. Zkouškové jsem už díky bohu ve čtvrtek uzavřela- Ano!Ano! Major Pyžmoň byl přemožen a ortoepii zmutovanou s úvodem do studia jazyka mám už z krku! ( takže je tam volno pro angínu..) Také jsem tento týden fungovala jako hodnotitel na temablogu- řeknu vám, tentokrát mě to moc nebavilo.

Vesmír je děvka, co roztahuje své údy

19. června 2011 v 16:56 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Zvedám ruku na pozdrav jako to dělá pan Spock v až nechutně známém Star Treku. Chtěla bych říct, že má schopnost učit se a úložný prostor na informace jsou stejně nekonečné jako vesmír, ale Sikar jeho nekonečnost právě popřel, takže si budu muset vymyslet jiný začátek. Nekonečná je totiž jenom lidská blbost- to zas dokázal jakýsi "Borec" s pěti tituly z fyziky a matematiky (ironie, přes pravopis by neprošel), který tvrdí, že vesmír je ležatá osmička a Sikar je debil. Zdá se, že témat k diskuzi je tedy skutečně mnoho.

kočknoviny

16. června 2011 v 17:54 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Tož děcka- jak by řeklo IT Kitty, bitvu jsme vyhráli, ale bohužel ještě nemá konec.
Těšila jsem se, jak budu ode dneška kreslit, psát, spát a užívat si prázdnit, ale ten zlý rohatý pán vyhlásil zkoušku z ortoepie na příští týden. Kurde! Strašně se mi tam nechce, nemám sílu se už učit- po pěti týdnech mindfucku na to prostě nemám, jak nenávidím zkouškové! Alespoň že tu literaturu už mám (za 2 - zas+aná válka!) Takže, Samohanní komix asi budu muset ještě odložit ( ach já vím, neplačte) a budu doufat, že už mi to Šáša Krusty dá. Dneska jsem ho potkala na chodbě a udělalo se mi zle.. ble.. Už trochu plešatí na temeni, stejně jako moje tlustá kočka-už nemá jen holé břicho, už i nohy! Že já kráva jsem vždycky chtěla kočku naháče.. Jenže jsem dneska pohladila holý špek a nebylo to zrovna příjemné pomazlení. Ale co, láska je láska...

Shishasquare aneb sraz č. 3!:)

12. června 2011 v 23:00 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Nyan, Nyan jak by řekla psychadelická diskopckočička. Víte co dneska bylo za den? Ano! Den dalšího setkání pochybných existencí... Tentokráte na "mém území" čili ve Městě mého srdce. Obsazení bylo dosti podobné srazu prvnímu- Ozzro, Sikar, Agrr, Cirrat, Já, Čalamáda a místo Malého chlupatého stvoření přijel roztomile chlupatý Bilbo. Až z dalekého neexistujícího města i se svým opavským přízvukem (ale nebyl tak znatelný jak jsem předpokládala)!

První Samohannovský komix již brzy!

8. června 2011 v 13:18 | Dubious cat |  Samohanna zvaný Montana
Ano, ano- je to už skoro tady! Příběhy Samohanny zvaného Montany se dočkaly obrázkového zpracování. Ne, nesmějte se, já vím, že to není bůh ví jaké dílo, je to velmi béčkový příběh, ale dneska se přece může jiné podoby dočkat VŠECHNO. No vzpomeňme si na Stmívání a jiná zvěrstva! Je snad ta kniha tak skvělá? Není, ale to nikomu nebránilo k natočení filmu. A s tímto vědomím jsem já nebránila své tužce, aby vytvořila více než pár obrazů s touto podivnou tématikou. Dříve než ale vypustím celý komix ( udělám-li příští čtvrtek zkoušku, bude to přece chtít něco speciálního na oslavu!) dovolte, abych vám představila "titulní stranu" a pár změn, kterých jsem se na svém díle dopustila:

Mločí magika

7. června 2011 v 16:31 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Mlok! Mlok! Ať už se jedná o toho, který se mi občas plete do veršů,či toho, kterého stvořil sám velký Čapek, je tady, mlok.
Nemám oslizlá vodní zvířátka vůbec ráda, ale mloci tvoří vyjímku. Tedy, ne že bych to vzala do ruky, to ne, ale mají své kouzlo, nemyslíte?

pohádka o drakoťátku

3. června 2011 v 20:59 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT


Černé skrvrny na žlutém pozadí se zúžily, když drakoťátko zvedlo hlavičku k slunci. Je tak krásné! Skoro jako by mu z oka vypadlo. Jeho něžné teplé paprsky dopadaly na šedomodrý kožíšek a drakoťátko se cítilo jako v ráji. Vůbec se mu nechtělo opustit jeho pelíšek na vrcholku skály, kde se jen tak z ničeho vylíhlo! Vždyť svět kolem něj je tak obrovský a ono je ještě tak malé!
Kéž by tak nebylo na té opuštěné hoře samo. Kéž by tak mělo ještě jiného společníka, než hřejivý žlutý kotouč daleko na nebi!

Je čas ovládnout AK!

3. června 2011 v 17:45 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Mňáááu! Včera jsem měla opravdu úspěšný den!

Nejenže jsem ze zkoušení ze světové literatury dostala 1, získala post redaktora v Miss Pepper, ale dokonce mi přišel mail, že jsem byla přijata do Autorského klubu!
Ano je to tak. Už i já vás budu prudit na hlavní stránce blogu.cz. A nejsem v tom sama! Má efrití čaropaní též! Zatleskejte Agrrr!!!
Samozřejmě oficiální uvítání bude ještě chvilku trvat, konkrétně den D bude den před mými 20. narozeninami čili před výročím pádu atomové bomby na Hirošimu( a teď se ukáže jak umíte dějepis!)
Mám fakt radost, proto jsem si koupila nové pastelky. Dvoje- jedny akvarelové a druhé "progresso", juhů! Asi půjdu pokračovat v práci na mém prvním nadreálném komixu, těšte se muheheh!:)

Pohádka o Drakočce se objeví večer, když už budou děti dáááávno spát:)

Prolog před veledílem aneb empirická zkušenost

2. června 2011 v 17:28 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Od té doby, co patřím do týmu TT, mám tu neskutečnou pohádkovou moc rozhodovat o dalším tématu. Sice si jej volí "lidé"prostřednictvím ankety, ale i tak, jsem to já, kdo tam ta témata napsal. A jsem to také já, kdo řekl " opovažte se psát teorie pohádky a koukejte něco napsat!"
Kážu víno, piju whisky.. ale jenom pro tentokrát. Než vypustím na světlo světa novou pohádku, musím si také trošku zateoretizovat a rozpovídat se o úrovni českých pohádek. Svým způsobem..