Říjen 2011

Absurdní básnický dialog homosexuální kočičky a nymfomanky

26. října 2011 v 21:03 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Dnešní školní den dal vzniku novému umění. Přišly jsme s Angie totiž kvůli konzultacím bakalářek později na přednášku z české literatury. Pan Křivánek je úžasný člověk, literární historik a básník, ale tak nějak nevíme, co si z jeho přednášek vlastně zapisovat. Zvláště když jsme hozeny do již rozběhnutého výčtu básníků a jejich děl. Angie tedy napsala do svého zápisníku pod nadpis ČESKÁ LITERATURA 3 jakýsi výkřik. Ten výkřik zněl: Opět poezie!

Jako na střední škole, přestala jsem se na chvíli věnovat kresbě aktu Slečny se zrzavými vlasy a odepsala jí. Nevědomky jsme spolu tak napsaly krásný veršovaný absurdní dialog, o který vás přeci nemohu okrást!:)

P.S: Možná se divíte názvu- homosexuální kočička a nymfomanka? To má jednoduché vysvětlení. Předešlou hodinu nám pan Martinec vyprávěl o jedné Sartrově hře, kdy se v pekle sejde kurevník, lesba a nymfomanka. Jen tak náhodou jsme v naší první lavici seděli pouze tři- já, Angie a můj přítel. Jakmile to řekl, vrhla jsem na Angie svůj pohled a začaly jsme se smát.. Asi víte proč. Jen říkám, v tomhle případě je Pochybná kočka tím homosexuálním článkem..

ABSURDNÍ BÁSNICKÝ DIALOG HOMOSEXUÁLNÍ KOČIČKY A NYMFOMANKY

Kočičí podzimnosti

25. října 2011 v 20:37 | Dubious cat
Je pozdní večer,dávno od máje....

Poslední dobou jsem asi vážně hodně divná. Mám pochybné stavy, kdy moje podvědomí blije automatické volné verše, jež jsou plné smutku a pocitu na nic. Já za to nemůžu, prostě se tak cítím!
V tuto dobu jsem obzvláště vděčná za existenci IT-přerostlého-supercute-hobita Bilba, který se ukázal být nejen dobrým kamarádem, ale i psychologem. Dostal možnost téměř pochopit , proč jsem se roztavila do básně. Ne že by to byla pro něj nějaká výhra, je mi líto, že se chudák stal mou "obětí", ale pomohlo mi to. Dal mi sílu bojovat s mou vlastní temnou stránkou, která se mě poslední dobou snaží sežrat.

trochu mého já roztaveného v básni II

24. října 2011 v 0:42 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
zlý had obmotal mé srdce
chce jej zadusit
otrávit jedem
ale nikam nespěchá
vychutnává agonii

Tak jsme opět přežili náš konec

22. října 2011 v 14:47 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
21.10.2011 bylo vyhlášeno jako den konce světa. Opět. A opět to nevyšlo. Co na to říkají hnisající žirafy, které již dohořely? Přece nemůžeme spoléhat na matematické výpočty chorých lidských mozků! Konec přichází neohlášen, stejně tak jako zmizelo Téma týdne, zmizíme i my. Vedení nám o tom nemusí přece nic říkat.

trochu mého já roztaveného v básni

19. října 2011 v 23:35 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí


jsem porcelánová panenka
rozbitá na tisíce kousků
ne, mě už nesložíš
nepomůže ani Herkules
stopy po násilí nezmizí
nikdy

Šnek Johnny Jack nás opustil a jiné příhody děvčat v Rus(e)ku

17. října 2011 v 13:54 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Minulý týden jsme se s Angie radovaly, že máme svého bytového mazlíčka. Pan domácí nám totiž přinesl pravé nefalšované víno ze zahrádky, v němž se ukrýval malý, roztomilý šneček. Byla to láska na první pohled! Šnek, později nazvaný Johnny Jack, si vesele pouštěl sliz na vinné kuličky a vystrkoval parůžky na pozdrav. Bylo mi to hned jasné- měl kapavku!
Hned nás chytly mateřské a ochranářské pudy, vytvořily jsme tedy Johnny Jackovi krabicové hnízdečko, kde měl dostatek kuliček vína a drobků z buchty, takže smrt hladem mu vskutku nehrozila. Bohužel jednu věc jsme ale nepředpokládaly- co bude se šnekem, až se setká s panem domácím, který tak rád chodí kontrolovat naše věci a uklízet?

Pohádka o víle Editě

14. října 2011 v 13:55 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Tak, a je to konečně venku! Díky obětavosti, schopnosti a snaze Edith Holé již brzy spatří světlo světa knížka pohádek pro kulíšky. Jistě si pamatujete na výzvu neziskové organizace Nedoklubko, nebo naše přání u tématu týdne pohádky- blogeři, i ostatní smrtelníci- pište pohádky! (Výzva samozřejmě platí dál, pohádek přeci není nikdy dost:) )
Jelikož bych bez Edith nenapsala asi téměř nic nového pohádkového a už vůbec se nesnažila někde prezentovat svého Minga, vděčím jí opravdu za hodně. Psaní pro naše nejmenší je totiž úžasná věc, zvláště pak, máte-li komu psát. Až jednou bude moje sestřenka Adélka ve věku, kdy bude chtít poslouchat pohádky, budu jí vyprávět třeba i tuhle- pohádku o víle Editě, kterou věnuji hlavně Edith Holé a jejím synům. Kubíku, Matěji- víte že je vaše maminka dobrá víla?

Křest a jiné události týdne

9. října 2011 v 20:06 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
První týden na Ruseku proběhl poněkud šíleně- hned první den se mi udělal hnusný zánět spojivek, málem jsem omdlela v přecpaném autobuse, nestihla díky špatnému jízdnímu řádu nějaké přednášky a seminář(naštěstí si Oskar nepíše prezenci) a pohádala se s půlkou JLK kvůli divadlu a pod.. Prostě hrůza. Ve čtvrtek jsem tedy plánovala pořádný odpočinek a rekonvalescenci, ale byla jsem vtažena svým stvořitelem do kina, na pravidelnou dávku skvostů filmového klubu. A jsem za to teď šíleně ráda, protože to byl film s velkým F!

Můj vztah k divadlu

5. října 2011 v 11:26 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Seminárná práce a domácí úkoly se musí psát, tentokrát na Vývoj českého a světového divadla, pro výzkumné účely pana Martince:) (Měli jsme splnit body- náš vztah divadlu, jak využijeme tento předmět v naší budoucí profesi, zhodnotit představení, které na nás zapůsobilo a popsat dramatickou situaci z našeho života.. ENJOY!
( nemyslete si, že se flákám, právě mám syntax:D)

Stylistická stylizace

4. října 2011 v 16:38 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Mňau! Nic nestíhám. Kdo by to byl řekl, že po nás vážně budou ve škole něco chtít takhle brzy! Právě si užívám lehké pauzy před večerním seminářem z literatury, hezky v zimoteple v Rus(e)ku, samozřejmě zahalená tunou příspěvků na TT. Snad se tím vším nějak rychle prokoušu, jelikož večer, tedy až pozdní večer, musím napsat další seminárku.
Abyste věděli, jak vypadají třeba takové domácí úkoly na VŠ, předhazuji vám svůj stylistický pokus. Cílem mého snažení bylo přepsat daný fejeton o Margaritě ve stylu K.Čapka, V. Vančury a L.Vaculíka.
(možná bych měla zmínit, že jsme zo psaly s kamarádkou v ranních hodinách a dělaly jsme si z toho spíše legraci)