Prosinec 2011

nesebevědomá mrcha

29. prosince 2011 v 17:50 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Vždycky jsem tak trochu měla problém s vnímáním sebe sama. Těžko říct, zda-li za to mohou zlí spolužáci, kteří mi od základky dávali dostatečně najevo, že ze mě (bez pomoci plastických chirgů) nikdy nebude Miss universe, nebo výchova rodičů, kteří ač to možná mysleli dobře, mě svým kritizováním mého zevnějšku i vnitřku trochu zapříčinili velmi nízké sebevědomí. Chtěla bych být sebevědomá, opravdu, ale jsem zkrátka příliš infikovaná. Možná proto nemám ráda dokonalé panenky barbie s umělými řasy, které se prezentují na našem oblíbeném serveru. Možná jim maličko závidím, že se mají tak rády a jsou tak úspěšné... Pořád jsem si říkala- no co, ony jsou krásné, ale já mám mozek, jenže to taky není tak úplně pravda, i krásné holky jsou intelgentní. A mužům stejně nejde o hodnotu IQ...

Možná si říkáte, proč mě v tak krásné době, kdy se všichni těší z vánočních dárků a volna, napadají všechny mé chyby v Matrixu. Asi to bude tím, že se v těchto dnech u nás sešla opět téměř celá rodina. A když jsme všichni pohromadě, hrajeme psychické "kdo přežije". Proč jsi se rozešla s někým, kdo o tebe stál ( přeloženo:jo holka, s tímhle xichtem a povahou nemáš přeci na výběr!), proč si odpískala au pair ( Cože, tys jako vážně chtěla jít někam do zahraničí hlídat děti, když nic neumíš...), vážně si myslíš, že to co studuješ je škola? Jenže já chci být sebevědomá a tak si říkám- jednou se najde někdo, s kým si budu souzená, lexikologii teoreticky udělám a školu dostuduji, a ten zahraniční pobyt- proč ne? Neustále mi někdo říká, jak jsem neschopná, blbá, nedokážu se postarat ani o sebe, natož o děti, nic neumím.. Ano, cítím se tak, ale když se pokusím nad tím přemýšlet- žádné dítě ještě pod mým dohledem neumřelo, a semestr v Rus(e)ku jsem taky zvládla, i společně se snahou pracovat (No jo já vím, učit angličtinu není práce..).

Narodila jsem se ve znamení lva, což ze mě automaticky má udělat sebevědomou bestii s vůdčími schopnostmi a nějakým talentem. Čím jsem starší, tím více pociťuji touhu něco dokázat, být někým, ale chybí mi ta sebevíra. Strašně ráda píšu, ale vím, že nejsem nijak extrémně vynikající, miluji kreslení, ale když se podívám na práce jiných, tak jen můžu mít radost, že kreslím lépe než průměrně nadaný člověk. Je tohle důkaz nesebevědomí, nebo jen umím být "při zemi"? Jsem šťastná za každého člověka , i na facebooku, kterému se něco ode mě zalíbí, ale uvnitř v podvědomí mě stejně občas nahlodává plch pochybnosti - líbí se jim to opravdu, nebo se tak nudí, že mačkají tlačítko like?

Ještě že existují lidé, kteří jsou na tom hůř. Já vím, je to ošklivá taktika, ale když se podívám do zrcadla a mám chuť si říct, že se někomu nemůžu líbit, vzpomenu si na "obyčejný lid, který také nevypadá jako ze stránek časopisů. My holky jsme zvyklé pořád řešit svojí postavu, snažíme se skrývat každý kousíček špeku navíc, ale kdyby opravdu šlo v životě o dokonalou postavu a obličej, tak si "vrzne" málokdo. Nejvíce dětí stejně vždycky vidím okolo těch nenápadných, průměrných a tukem více či méně obalených žen. Proto vůbec nechápu, na co si vlastně (internetové) časopisy hrají- v jejich světě chodí žena vynášet odpadky jedině s dokonalým make-upem, nemá ani gram navíc, ale přesto pořád drží nějaké chytré diety, na těle jí nepřebývá ani jeded chloupek, a večer se nemůže nabažit všech druhů sexu se svým partnerem, kterému ještě k tomu všemu vaří, pere... A to všechno v sexy prádelku, protože tepláky fakt sex-appeal nezvyšují. Já nevím jak vám, ale mě se tenhle svět nelíbí. Nejsem dokonalá a nikdy taková nebudu. Možná jsem odsouzená k životu bez jakýchkoliv lidí, ale nechci být ovečkou, která poslouchá, co jí někdo neviditelný nařídí. Místo toho se raději spojím s plchy a efríty a ovládnu tenhle svět. Být tím neviditelným diktátorem totiž fakt musí být sranda.komix: Jak jsem potkal(a) Standu

21. prosince 2011 v 16:36 | Dubious cat |  Kočkomixy
Nemám smysl pro humor. Tato "novinka" mi byla řečena ale až včera, takže se slíbenému komixu z křestu knížky pohádek pro kulíšky nevyhnete. Naštěstí jsou hlavními aktéry Cirrat se Sikarem, kteří byli v humoru naloženi stejně tak dlouho, jako v citrónové a chili šťávě, takže v kombinaci s mým nesmyslem by z toho mohla být docela hezká obrázková knížka pro děti. Všechno co je v komixu řečeno je buďto pravda, nebo jsem si to vymyslela.
(Velký komix zde)

Kulíščí křest

17. prosince 2011 v 19:14 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene

Není tomu tak dávno, co se hlavně na Edithině blogu začaly objevovat články s výzvami na psaní pohádek pro předčasně narozené kulíšky. Ačkoliv já sama jsem si pobyt v maminčině bříšku prodloužila o týden, nikdo mě nemusel dvakrát přemlouvat, abych těm maličkatým myšičkám také něco věnovala. A tak jsem kreslila a kreslila, něco napsala a najednou byl Kulíšek venku!

Neprodejná smůlolapka na hranici dvou snů

10. prosince 2011 v 0:59 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Někdo ukradl třetinu prosince.
Z nebe spadlo jen pár vloček, které se ale ihned rozpustily zhruba stejnou rychlostí, jako moje slzy. Nebojte se, vrátí se! Opět bude dopadat na mrazem ztuhlou zem a vytvoří nádhernou krystalickou pokrývku. Dubious cat bude na tu zmrzlou nádheru zase nadávat, protože nemá ani vhodnou obuv, ani rukavice, aby se mohla bránit. Teď by ale dala ruku do ohně za to, že se těší na zmrzlé prsty a budoucí sněžné postavy.

Lexikologie - ( anál)líza(t) aneb o kundeli

5. prosince 2011 v 22:30 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Lexikologie- to slovo je stejně protivné jako syntax. Zní odporně odborně, možná až magicky, protože ten, kdo si pod tím slovem nepředstaví čarodějnici s lexikonem kouzel má nárok na plší hlod. Je to něco, co mě straší více než konec světa. Je to moje mozková smrt. A jak se bránit strachu ze smrti? No ano správně, dělat si z ní kundel..

Trojnožka? Jedině piková královského původu

4. prosince 2011 v 21:43 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Možná jste to někteří pochopili z předešlého homo-nymfo dialogu, možná ale taky ne. Pochybná kočka je opět svou jedinou paní, volná a svobodná, jak vždycky dokázala být! Zkusila jsem si vztah- nešlo to. Možná to bylo se špatnou osobou, tedy rozhodně, ale možná nedokážu být s nikým. Hledám pikového krále.. Vlastně ne, hledám práci.