Duben 2012

Zdálo se mi o měkkém andělovi

29. dubna 2012 v 23:26 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Streptokočky, chlupočky, alkočky, zvířata holá i chlupatá, lidští tvorové,

přepoetizovaná centonská báseň čili symbolistní nonsence

23. dubna 2012 v 17:02 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Jeden z posledních domácíh úkolů na stylistku byl vskutku zábavný- napsat centon. Co to je, ptáte se? Já se taky ptala, a jelikož nikdo není tak chytrý jako strýček Google s tetičkou Wiki, zeptala jsem se jich a... nedozvěděla jsem se nic. Google se mi totiž snažil nakecat, že jde o foťáky nebo měření času. Ve skutečnosti jde ale o prachobyčejnou krádež!
Centon je totiž, milé děti, v našem případě báseň, která je celá sestavená z ukradených veršů jiných autorů. Zdá se vám to jako zjednodušování práce? Well, no tak si zkuste něco ukrást od jinejch, aby to dávalo smysl!

Le drama part 1. aneb pomsta čmuchavé sousedce

22. dubna 2012 v 18:31 | Dubious cat |  Le drama
V předminulém článku Mým sousedům jsem se vás ptala, zda-li byste měli zájem sledovat můj postup práce na bakalářském dramatu, a jelikož jsem se nesetkala s negativními reakcemi, začnu jej po částech zveřejňovat. Budu moc ráda, když nebudete pouze pasivními čtenáři, jelikož chci, aby to bylo co nejlepší a to bez vás a vašeho názoru nedokáži. Já sama totiž nemohu odhadnout zda-li se to ostatním bude zdát veselé/smutné, zda-li jsou scénické poznámky dostačující k pochopení výrazu postav ( pravděpodobně nejsou, předpokládám, že mi všechno dojde až při práci s herci, v hlavě to je všechno mnohem jednodušší)
Tahle hra nebude příliš dlouhá, mám totiž k jejímu zahrání přesvědčit své spolužáky, a po nich přeci nemohu chtít, aby se učili dlouhé filosofické monology a pamatovali si složité jevištní choreografie, ale i tak to bude delší než to, co vám teď odprezentuji(cca. 20-30 A4 stran) . Postava paní Mývalové má žijící předlohu, proto to nazývám pomstou čmuchající sousedce, která se hrozně ráda myje a pere prádlo všem v okolí.

Šílení a lexikální kvílení + autoportrétová báseň

21. dubna 2012 v 21:45 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Za devět dní Pochybná kočka s dušičkou menší než kotěcí embryo zaklepe na dveře Von Dráčkova kabinetu a bude doufat, že ta nadpřirození síla, mnohými zvaná Bůh, se nad ní smiluje s výsledek práce dosáhne alespoň 70 bodů.

Mým sousedům

21. dubna 2012 v 1:15 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
a) Milí neviditelní, ale za to velmi slyšitelní sousedi,

Pokus o anekdotu aneb upíří joke

14. dubna 2012 v 21:53 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Ve škole dostáváme každý týden úkol z praktické stylistky a někdy to je vskutku pořádná výzva. Tentokrát si Sváťa vymyslel, že máme vymyslet a napsat anekdotu, kde využijeme přímou řeč. Sice se nepovažuji se za nehumornotvorného tvora, ale neumím být vtipná cíleně, proto se vás ptám- myslíte, že se dá tohle počítat?

Prokrastinace a prokastrace

14. dubna 2012 v 18:41 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Poslední dobou kolem sebe slyším jedno jediné slovo- prokrastinace. Proktastinovat je velmi cool, já sama to dělám ráda, jen nevím kde se ve mě bere ta jistota, že stále ještě dokážu prokrastinovat zdravě. Jsem dekadentní, utápím se v nudě kombinované s únavou, místy řízlou pořádnou dávkou aktivity. Ne však školní. Sice jsem se minulý týden překonala a opět navštívila seminár dějin umění a lexikologie, ale uvedlo mě to akorát do stádia hibernace v depresi. Za čtrnáct dní mám odevzdat dokonalou seminární práci, která rozhodne o mém postupu do třeťáku, nebo na pracák. Ne. vůbec to není stresující. Kéž bych tak byla schopná rychle napsat všechno ostatní, abych měla na lexikologii dost času! Jenže je tu ta zatracená prokrastinace, která mě už donutila vidět dva filmy nevalné kvality (= romantické komedie) a ještě hůř- líbily se mi, takže mám tendence hledat další.

Dopis z mého nitra

4. dubna 2012 v 22:58 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Už jsem to tady nakousla v egoistickém článku, a ráda bych to dokončila, protože chci být lepším člověkem. Tento článek jest věnován osobám, kterým jsem v záchvatu boje se svým temným alteregem ublížila, protože jsem si z nich dělala legraci. Bylo to ode mně hnusné a nedospělé, nemám se za to ráda, protože jsem nikdy taková svině nebyla. ..

Pohádkový pátek

3. dubna 2012 v 13:12 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Včera ráno jsem se probudila jako zombie Ariela. Ne, že bych se obvykle probouzela jako krásná Růžena od šípku, ale alergie umí fakt zázraky. Naštěstí mě to po vstupu do ústavu přešlo, což je zvláštní, protože na ten mám taky alergii. Asi Pyžmoňovo jaro zničilo jaro skutečné. Sex is everywhere and you can´t escape it, jak říká nápis v klipu Monarchy of roses od RHCP. Tenhle ústav zkrátka ničí mojí mravní čistotu!