Je obrana ubohá?

31. května 2012 v 13:28 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Moje vnitřnosti se samy od sebe roztékají a není to teplé počasí, kdo je toho viníkem. Dnes v noci přinese pohřební sova velmi důležitý mail. Není to zpráva stejné hodnoty, jako čekala teta Kateřina v Jirotkově Saturninovi, je to vyloženě ortel smrti a života. Alespoň co se týče mého pobytu na UHK.


Snažím se na to nemyslet a nepomáhat tak mým vnitřnostem v rozkladu, pokouším se o trpělivé smíření se se svým osudem, ale pořád se musím ptát- opravdu jsem tak neschopná? Čím víc komunikuji s ostatními těly bez duše postávající před kanceláří pohřebního ústavu, tím víc nabýván dojmu, že ten případný neúspěch není tak úplně moje vina. Měla jsem možnost vidět uznané práce, stejně tak i ty, co neprošly, jaký je mezi nimi rozdíl? Překvapivě skoro žádný! Jen některé neuznané práce zdají se být o něco lepší, a není to jen můj subjektivní pocit.

Jak je možné, že někdo může z opravy neuznané práce dostat ještě méně bodů? Jak je možné, že tohoto výsledku se dočkali i ti, kteří mu odevzdali úplně to samé a na druhou stranu, evidentně opsaná práce je v pořádku? Jak se mohlo během 20 minut konzultace nad tímto jevem néhle objevit dalších 15 bodů, když dotyčná upozornila na to, že její práce je lepší než ta předešlá, protože vyzkoumala to a to? Nevycházím z údivu. Je opravdu v našem ústavu vše v pořádku stejně jako v hypermarketech Globus?

Nejsem jediná, kdo má pochybnosti. Je nás více, dokonce i mnohem lepších studentů než jsem já. My všichni čekáme na "lze uznat" jako na smilování, protože jinak budeme muset naše studium ukončit. To máme prostě jen tak spálit index a jít na pracák jen s ubohou maturitou? Kdybychom byli takoví blbouni nejapní, tak prosím, ale očividně se u nás měří více metry.

V pondělí jsem se potkala s dívčinou od dálkařů, která již delší čas sbírá "stejně postižené" studenty a vyzývá je, aby šli za šéfkou katedry a řekli jí o naší situaci. Některým studentům bylo z úst pana vyučujícího řečeno spousty nelichotivých věcí, některým to napsal do mailu, ostatním nebyl schopen vysvětlit, jak má tedy uznáníhodná práce vypadat (očividně). Je více než jasné, že ten problém nemáme tak úplně my, jako spíš on. Moje současně odevzdaná práce je dobrá, a není to nějaké přehnané sebevědomí, požádala jsem totiž o pomoc spolužačky, kterým se podařilo zápočtu dosáhnout, takže vím, že je tam všechno, co tam má být (nebo co u jiných fungovalo, na druhou stranu, u někoho ani to nestačilo) , kontrolovaly jsme i formální stránku, aby tam nebyly chyby (pár překlepů jsem u té předešlé přehlédla). Co víc už jsem mohla udělat pro svou budoucnost? Předala jsem zprávu o případné stížnosti dál, protože mám opravdu pocit, že s námi není jednáno fér. A výsledek? Přišla mi zpráva od kdysi blízké osoby, že "bonzovat" je ubohé. Vážně jsem se naštvala.

Už od školky si společnost hraje na tzv. práskáče. Ty ubohé chudinky, které někdo praští nebo jim někdo něco řekne a ony si běží stěžovat učiteli/rodičům. No jo žalobníčci! Je přece jedno, že je ostatní děti šikanují, bonzovat se nemá! A pak se divíme, že existuje taková spousta násilníků, kteří se nezastaví před ničím, protože se jich všichni bojí a z tohohle důvodu nejsou schopni požádat o pomoc. I mně občas někdo sem tam šikanoval, protože jsem nikdy nebyla stejná jako ostatní- ať už vzhledově, nebo myšlenkově. Vždyť spolužáci měli právo mi nadávat do "hnusných židů", protože nemám nos jak knoflíček, zvonit večer u nás na baráku a křičet přes celou ulici, že mám malá prsa. Ono jim to v těch jejich pubertálních mozečcích nedošlo, ale mě to ubližovalo. Doteď mám kvůi svému vzhledu špatné pocity, a ač se snažím sebevíc mít se ráda a považovat se za krásnou, jsou dny, kdy tyto urážky prosakují na povrch. A o braní věcí z lavice, házení je někam pryč vůbec nemluvím. To bylo jen nepříjemné, že.
Společnost ráda ubližuje jiným a slabším, a když se chce někdo bránit, je to špatně. To jako myslíme vážně? Máme jako tupé ovce čekat na porážku a mlčet, když je k nám někdo takhle nespravedlivý? Je vážně tak ubohé jít za někým, kdo nám může pomoci?

Bylo mi řečeno" práce prostě nesplnila nároky učitele, Vzbuř celou školu, že ti neuznal práci. Satan!" Jako by šlo jenom o mě! Vážení suportéři diktatury, kdybych byla takhle blbá jenom já, smířím se se svým osudem uklizečky toalet na Hlavním nádraží, ale já nebojuji jen za svoje studijné právo, ale za právo dalších desítek nešťastných studentů. Zatím jsem žádnou stížnost nenapsala, ale budu-li mít pro to od zítřka důvod, udělám to. Kdybychom si nechali všechno líbit, jak má spousta lidí ve zvyku, tak je tady stále nějaký absolutistický diktátorský režim neuznávající lidská práva. Jsem bonzák? Oká, vy jste zase tupé ovce. V Bonzánii se žije mnohem líp než za ohradou Farmy zvířat. Jen tak mimochodem, proč nezrušíme soudnictví? Žalovat je přeci ubohé!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peťka Peťka | Web | 31. května 2012 v 14:52 | Reagovat

Upřímně doufám, že to všem uzná. Nechci se s někým z oboru loučit jen kvůli jeho egu a náladám. Když to takhle všechno vidím, tak jsem vážně hrozně ráda, že mi tu práci v prváku uznal. Docela jsi mě překvapila s tím, co ti někdo od nás napsal. Kdyby to udělal někdo, kdo ho nezná, tak to pochopím. Ale takhle, když jsme si tím všichni prošli, tak se nestačím divit...
Pokud se vás najde víc, tak snad ta obrana bude k něčemu platná a něco se pohne. Doufám v to...

2 Benda z Monia Benda z Monia | E-mail | Web | 31. května 2012 v 15:32 | Reagovat

Držím ti pěsti, boj proti kruté nadvládě potřebuje štěstí. Jestli se nemá žalovat, tak se nesmí trestat. A jestli se nemá trestat, nesmí být za co. A to už jsme u těch lidí, co jsou hloupí a musí prostě ostatním ubližovat.
Nicméně... Chápu, že už máš někde v sobě uložené ty nadávky a urážky, ale i tak se jich jde zbavit. A velmi snadno. (Jasně, já mám co říkat, je mi 14 a rozhodně na mě nikdo nekřičel, že mám malá prsa, ale...) Prostě těm lidem odpusť. Oni to tak nemysleli. A hlavně - oni nic z toho, co řekli a udělali, nedělali kvůli tomu, aby ty jsi byla smutná, ale kvůli tomu, aby oni byli šťastní, drsní a bůhvícoještě...
Prostě: to nevadí. :-)

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 31. května 2012 v 16:05 | Reagovat

To je nepříjemný, držím palce ať večer dorazí dobré zprávy.

Možná je škoda, že jste se za vedoucí katedry nestavili před touhle situací. Ne na bonz, ale na konzultaci, co máte dělat, když je před vámi poslední pokus a vyučující vám není schopný dát zpětnou vazbu na neuznané práce a jasně stanovit požadavky k splnění zápočtu - zvlášť když to máte podložené maily...ale to už je teď jedno.

Jestli dojde na stížnost, tak hodně štěstí...byrokracie na UHK je jak boj s větrnými mlýny :)

4 Danny Danny | Web | 31. května 2012 v 23:34 | Reagovat

Jenže tvoje situace na stížnost vážně je, a proto držím palce při protestu...
Mimochodem, hezká jsi, vždyť jsem tě viděla i naživo :).Benda má pravdu, agresoři si vždycky řeší své mindráky na jiných a mnohdy jim nedochází, že to jiným ubližuje. Mě takhle otravovala spolužačka a vznikl dětinský článek "15 kroků"-takže to můžeš udělat stejně a vyvraždit ty lidi takto, pomáhá to ;-)
A s mailem držím rovněž palce!

5 Taychi Taychi | Web | 2. června 2012 v 22:48 | Reagovat

Jsou věci, který prostě za bonzování nestojí (,,Ty kreténe, tys mi sněd svačinu!") ale takové to, že někdo někomu pořád úmyslně ubližuje, to už něco je a je potřeba s ním něco dělat.

Hele, všichni na všech hledaj chyby. Já mám zase prej zadek jak kotel a plochá su jak prkno. Taky jsem šprtka a podlízám učitelům a vtírám se všude. Ale časem si zvyknu a prostě to neberu. Momentálně poslední dva roky taky trpím takovým tím odstupem, kdy prostě mezi jistýma lidma udržuju jámu. Když se tak zamyslím, tak oni jen ví, jak se jmenuju, co mám na výzo a v jaké městské části bydlím. To jest vše. Já toho o nich vím hodně ale nepotřebuji to. Nedávám některým možnost zarazit mi kudlu do zad, zvláště pokud mě už jednou zklamali.

Držím ti pěsti, protože jsi možná jedna z těch co nám, zatím studentům základky,  může udělat budoucnost krásnější. Zase melu sračky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama