Červen 2012

moderní (Ne)umění

20. června 2012 v 13:21 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Jako téměř každý z vás, i já trávím poměrně dost času na facebooku, kam naši "přátelé" publikují zprávy o veledůležitých okamžicích svého života (např. jdu na záchod), ale také různé odkazy na stránky typu Super.cz, protože každý musí vědět, že si nějaká ženština z Vyvolených dala upravit prsa. Ale občas se tam objeví i něco zajímavého. Jako třeba dnes- Don Plch své následovníky odkázal na článek o umění ( Končím s předstíráním-Já umění prostě nechápu), pod nímž se rozpoutala víceméně souhlasná diskuze. Moderní umění je prostě zvrácenost. Ale ne vždycky.

In cesty s Doctorem

19. června 2012 v 14:57 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
České dráhy mají času vždycky dost a navíc jsou to předražené kurvy. Oni to o sobě moc dobře vědí, a tak velkoryse nabízejí svým zákazníkům různé slevy, takže nakonec je cestování s nimi vždycky IN. Ano, je to skutečnš nádhera, když zaplatíte místo 84 celých 61 korun českých za jednu jedinou cestu do Prahy, ale kdybyste potkali před nádražím modrou telefonní budku z 50.let, raději nasedněte do ní. Doctor Who totiž létá zadarmo a navíc vás na místo dopraví včas (když se o pár let či století nesekne). A taky- cestování časem je tak cool, to ví přeci každý!

Ulovil lovec Sněhurku?

15. června 2012 v 22:50 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Lily Collins, Ginifred Goodwin a Kirsten Stewart- víte co mají tyto ženy společného? Ano, všechny se v tomto roce představily v roli nejkrásnější dívky z pohádkového království, Sněhurky. Taky se vám zdá, že se filmaři vždycky na někoho strašně upínají? Nejdřív zpívající teenageři, pak upíři a teď tohle...Co přijde příště?

Krása jazyka

13. června 2012 v 16:24 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Vzduch v obývacím pokoji dvou studentek literatury je prosáklý vůní sandalového dřeva. Obě dívky se před dvěma lety rozhodly, že půjdou na vysokou školu se zaměřením na jazyk český, čehož teď velmi hořce litují. Místo počítání složitých vzorců a odhalování krás matematiky (o jejichž existenci dost pochybuji), či objevování něčeho důležitého pro lidstvo, koukají do nekonečně mnoha stránek popsaných teorií stylistky. No není to perfektní okamžik na napsání dalšího krásného příspěvku na téma týdne? Ještě než úplně zmalkielovatím(= začnu psát pravidelně několik příspěvků týdně), musím poznamenat, že tento příspěvek píše už jen má tělesná schránka. Má duše se nachází někde u stropu společně s nasládlým jemným kouřem vonné tyčinky. Netřeba mne tedy zabíjet.

Nadreálná krása na kočičí způsob

12. června 2012 v 16:22 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Milá Edith,
já vím, že mě za to jednou přizabiješ, ale jelikož mám spoustu práce do školy kvůli zkoušce, využívám každé možnosti jak dělat něco jiného. Můj včerejší příspěvěk byl zdá se přechválen, proto bych měla své čtenáře a náhodné pocestné vrátit zpátky na zem. A nebo ne! Rozhodla jsem se pro článek plný nadpozemskosti, protože v těchto dnech není nic lepšího, než si přečíst v komentářích (hele jak vydírám!:)), že jsem stvořila něco krásného.

Zrcadlo vždycky lže

11. června 2012 v 21:17 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
"Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší, ze všech ženštin nejkrásnější?" zeptala se zlá královna v podobě Charlize Theron svého milého rádce z IKEI. " Sněhurka, má paní." odpověděl ten levný šunt a žena v nejlepších letech zvedla telefon a objednala se na nejbližší možný termín konzultace k plastickému chirurgovi.

Hlavně nebýt normální!

10. června 2012 v 23:53 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Ještě nedávno bylo pro mne naprosto normální, že jsem každý týden vyjádřila svůj názor na téma týdne. Teď už je to pomalu vzácnost. Není to tím, že bych tak moc zlenivěla a nechtěla se nad tématy zamyslet, není to snad ani rozteklostí mého mozku, která už pomalu dosáhla maxima, zkrátka přestávám mít potřebu tolik sdělovat svůj názor. Přestávám být normální ve svém vlastním existování. Protože lidi odchylky od obecného názoru odsuzují.

Komix: Příběh Samohanny zvaného Montany II.- Mládeži (ne)přístupné

7. června 2012 v 22:26 | Dubious cat |  Samohanna zvaný Montana
Už je to skoro rok, přinejmenším alespoň tři čtvrtě, co jsem zveřejnila první komix zobrazující příběh mého milého modrého hrdiny pro čtením unavené čtenáře. Další zkouškové je skoro u konce, netouha učit se na vrcholu, a tak se nemůžete divit, že jsem se zase pustila do práce. Bylo to pro mě zvláštní, přečíst si, co jsem v říjnu 2010, na začátku své blogové "kariéry",, napsala. Ach, byl to krásný čas!
V té době byl blogový vesmír více než přátelský a moje streptokočka Catsbury, světu ještě neznámá, se zatoulala na maličkou, téměř chlupatou planetku s názvem Alfa Centauri. Malé chlupaté stvoření zde projevilo přání, aby návštěvníci psali v době jeho nepřítomnosti povídky na téma a já se rozhodla, že mu udělám radost. A mělo jí, lidi, mělo!
Právě podle dvou chlupatomilých povídek byla nakreslena druhá část příběhu, a víte co? Velice ráda říkám, že se mé psaní podobá hromadě.. s..(doplňte rýmující), ale teď zpětně mohu říct, že přinejmenším v této době to bylo napsáno dobře. Že se z toho stala nekonečná Ordinace v Ulici ,to už je druhá věc:)

Původní texty si můžete přečíst tady ( Ona a Stařec, Světle modrá pavučinka), první část komixu- zde!

poznámky ke komixu:

problémy pozemské a radosti mimozemské

5. června 2012 v 14:09 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Moje noční můry se naplnily. Pamatujete na ten sen, kdy jsem viděla vznešeného Vöna jak píše 63 bodů? Spletl se jen o jeden. Moji milí blogeři, Dubious cat ani letost nedostane zápočet z lexikologie, což je velice, velice smutný příběh, prolitý více slzami než Titanic. Ale co, stále žiji, dýchám, mám rodinu a pár přátel, v srpnu se mi splní takřka celoživotní papričkový sen. Co bych vlastně ještě chtěla? Vzdělání? Pche! Lásku? Aplikace neodpovídá, zkuste načíst znovu.