Leden 2013

Když budete hodní, dostanete písničku zdarma!

30. ledna 2013 v 17:57 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Hned na úvod chci uklidnit všechny, kteří se snad mohli zaleknout názvu článku a začali mě podezřívat z upsání blogu ďáblu zvanému inzerce. Nebojte se, nic nikomu prodávat nechci. Chci vás ale upozornit na svojí oblíbenou kapelu, jež nese jméno Faketown. Narazila jsem na ně krásnou náhodou- na koncertě mých bohů Red Hot Chili peppers za mnou stál jejich zpěvák Kuba, a jelikož je to fakt sympaťák, dali jsme se v tom několikahodinovém čekání do řeči. Pozval mě na svůj koncert a já šla, a pak málem umřela nadšením. Takhle skvělou kapelu bych v našich geografických podmínkách fakt nečekala!

Konec pochybností o lásce Kočky Pochybné

27. ledna 2013 v 22:49 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Co je to láska?
Dlouhá léta jsem si tuto otázku kladla a dost často zpochybňovala existenci tohoto nejkrásnějšího citu. Když se totiž v mém životě náhodou objevila, působila mi akorát bolest. Nenáviděla jsem ji. Nenáviděla jsem muže, kteří mi ji způsobovali.

Své srdce jsem raději uzavřela do pomyslné skleněné Sněhurčiny rakve a nikoho k němu nepouštěla. Když se ale náhodou ozvalo, že by chtělo někomu patřit, rakev se promněnila v malinkaté ostré střepy a srdce zásáhla realita. Ta láska, o které čteš, kvůli které se zabil Romeo s Julií či Anna Karenina, neexistuje. Stejně jako Bůh, říkala ledová královna ze světa podvědomí. Neměla pravdu. Láska je totiž Bůh a jakmile jsem si uvědomila existenci jednoho, našla jsem i to druhé. Našla jsem svůj "modrý květ".

V čele českých zemí by opět mohl být Karel IV.

13. ledna 2013 v 14:15 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Vážení spoluobčané, jak by řekla paní Bobošíková, které se podařilo získat nějakých 2,5 % hlasů, což je na ní dost velké číslo ( Jak kdosi řekl na facebooku- oči mají všichni, mozek vyšel jen v limitované edici:)), už jsem ani nečekala, že budu z výsledků voleb tak nadšená!

Voly nevolit, prosím

8. ledna 2013 v 16:07 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Milí čtenáři,

možná se vám už zdálo, že Kočku zabil nějaký mor v podobě prasečí chřipky nebo stávka proti novému blogu. cz, ale ona je stále ještě naživu. Tak co jí tedy odmlčelo? Well, chřipka to skutečně byla, ale ta pravá zimní, bez extra zmutovaných přísad.
Když jsem se konečně vyhrabala z peřin (No, dobře, líná jsem pořád a dost často tam pořád zelejzám), umlčelo mne zase totální znechucení z volby nového prezidenta. Pustila jsem si totiž duel Fisher-Zeman, a ten není pro slabé povahy. Možná zas budu někomu znít povýšeně, protože prezentuji svůj osobní názor, ale nemohu si jej odpustit- jak může být ten náš národ tak hloupý?