Říjen 2013

Co kognáti schvátí v jiné formě zase vrátí

24. října 2013 v 19:35 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Již třetí týden "žiju" se svým milým na jeho panství a připadám si jako v kočičí pohádce. Vždycky jsem si totiž přála mít okolo sebe větší než příliš malé množství mňoukajících stvoření a alespoň jedno milé a mazlivé.Dvě ponaučení pro příště pro stejné snílky jako jsem já: a) mazlivá kočka je vlastně hrozně otravná.

Nečekaná transmutace subjektu KP

21. října 2013 v 13:13 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Bohové flákačství a občasného alkoholismu nademnou pláčou. Do školy nechodím ještě ani měsíc a už jsem přečetla nespočet odborných textů o pseudovědeckofilosofických přístupech k učení druhého jazyka, přeložila deset stránek textu o pseudovědeckofilosofických přístupech k učení druhého jazyka a napsala několik delších poznámek z přečtení textů o pseudovědeckofilosofických přístupech k učení druhého jazyka. A k tomu nějaký prezentace a tak dále. Co se mi to jenom stalo?
Tohle už nejsem já, Kočka Pochybná, vyznačující se laxním přístupem k průběžnému studiu a děláním všeho na poslední chvíli, popřípadě vůbec ( Číst - nečíst? Rozhodně nečíst), to je Kočka Pochybná 2.0. Zkusme se na tento problém podívat prostřednictvím chybové analýzy:

Praha není jen FF U (C) K

9. října 2013 v 17:23 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Praha je krásná. Údajně má sto věží, ale já jich zatím viděla jen pár. Je to můj sen. Už od chvíle, kdy jsem si začala uvědomovat, že jednou někde budu muset studovat a žít, se moje myšlenky upínaly jejím směrem, čili kolem 50 kilometrů od mého mateřského města.
Srdce Evropy je totiž kouzelné. Ne tak kouzelné jako FF UK, kterou jsem překřtila na Hogwarts, jelikož její budovy a předměty se přemisťují a schovávají před zraky přistěhovaleckých mudlů z jiných univerzit, je prostě přitažlivé, má sex-appeal, dalo by se říct, pokud by se to ovšem dalo říct o městě. Samozřejmě se teď bavíme o Praze jako modelce z obálek časopisů, čili poněkud vylepšené photoshopem, zbavené ošklivých přilepených částí s paneláky a rozbitými chodníky lemovanými psími výkaly. V tom lepším případě. Hrdí Pražané z vesnic nechť mi odpustí, ale pro mě je Praha pouze Staré město!

Jak se dostat do téměř Příčné ulice?

7. října 2013 v 20:49 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Tři roky jsem si na tomto blogu vylévala srdce z neradosti ze své existence na UHK. Udělala jsem státnice, měla promoci, získala diplom, a zjistila jsem, že mi tam napsali jinou známku z obhajoby než říkali na cestě z ní. Veškerý sentiment byl pryč. Zk---ej Hradec, znělo naším autem. To jsem ještě byla relativně plná naděje, že v Praze na UK se budu mít líp a něco se naučím. HA HA! Zdá se, že tento blog zachovám ještě další dva roky a "konečně" se pořádně okotí. Po prvním týdnu, který pro mě začal návštěvou nymburské ambulance se zánětěm ledvin, jsem rozervaná jako K. H. Mácha. Věděli jste, že FF UK jsou ve skutečnosti Bradavice?