Co kognáti schvátí v jiné formě zase vrátí

24. října 2013 v 19:35 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Již třetí týden "žiju" se svým milým na jeho panství a připadám si jako v kočičí pohádce. Vždycky jsem si totiž přála mít okolo sebe větší než příliš malé množství mňoukajících stvoření a alespoň jedno milé a mazlivé.Dvě ponaučení pro příště pro stejné snílky jako jsem já: a) mazlivá kočka je vlastně hrozně otravná.

Kocourek Teo, zvaný Teju, Chu či Muff je toho důkazem. Celé dny obvykle trávil osamotě, a tak se člověk nemohl divit jeho
přízni, když jej na chvíli vpustil do druhého bytu více obývaného lidmi. Muffík totiž patří pod vlastnictví sestry mého milého, která se domů vrací na víkendy, takže momentálně máme kocourka v pěstounské péči, a tak se brzy ukázalo, že je to kocourek v mazlivosti trvanlivý 24/7, jako deodorant Rexona. Jeho všeobecnou touhu mazlit se kdykoliv se potřebujeme soustředit na práci nazýváme odborně mrdáním. A tak jsem jako nějaká prostitutka mrdána od rána do večera, jsem-li s kocourkem sama. ( II. stupeň mrdání je zaznamenán na fotografii - je nazýván traktorista Lakatoš aneb "Nebudeš to dělat!") Dvě nemazlivé - polomazlivé mrchy, které mám doma u rodičů jsou tedy vlastně ideální.

Ponaučení b) větší než příliš malé množství koček na pozemku je nevýhodné z několika důvodů : 1.Čím více je koček, tím více koček musíte živit.
2. Když živíte několik koček, zjevuje se na vaší zahradě hned několikkusů biologických zbraní.
3. Pokud tyto kočky nejsou vlastně vaše, nemáte právo s nimi mluvit, nebo se jich nedejbože dotknout - prchají. A taky vás můžou žalovat. Z právního hlediska totiž už nejsou věcmi.

Na panství mého milého se objevují 3- 4 takové bestie, jež jsou nazývany Kognáty. Tento výraz sice není v případě našich Kognátů úplně přesný, neb pravděpodobně nepocházejí ze stejného otce i matky, ale vyjadřuje myšlenku, že vlastníte- li kočku, pak ostatní kočky na vašem pozemku mají kognátské právo na zbytky potravy určené pro likvidaci. V praxi to vypadá následovně: Dnes dělám svému milému čínu obsahující kuřecí maso. Kuřecí maso zakoupené v řeznictví je leckdy nutno zbavit kostí a částí s divnou konzistencí. Obvykle tyto odřezky v domácnosti, ze které pocházím, dědí naše kočky, ale Teo je kocour zmlsaný a těchto pochutin se dobrovolně vzdal, takže v dědickém řízení maso vyhráli právě oni 3- 4 kognáti.

Kognáti tuto daň z lidského jídla přímo vyžadují. Pokud se někdy stane, že už dlouho nic nedostali, nervózně sedí na zídce a vyhlíží svého právního zástupce, aby jim něco vydobil. Když se tak stane, chovají se různými způsoby- buď daň urychlene schvátí, čili uzmou kus a odnesou si ho na bezpečné místo, anebo jej na místě zkonzumují. Je to vskutku zábavné, když jdete na zahradu a zpozazdi se začnou vynořovat tři - čtyři kočičí hlavičky, jedna po druhé.

Dobře vyživovaní kognáti jsou samozřejmě za plnění daňové povinnosti vděční, takže se nám za něj odměňují svým způsobem. Nejednou se vám může stát, že při výkonu jejich práva šlápnete do předešlé daně ve strávené a střevy zpracované formě. To sev vám může stát ale i doma. Například včera Teoušek jako obvykle přetékal na stole, když tu najednou začal lehce škubat bříškem a vydávat divné zvuky. A sakra, bude blít, říkala jsem si a přemýšlela, jak ho sundat ze stolu, aniž by se obsah jeho žaludku objevil na mém svetru. Naštěstí byl u stolu přítomen i můj milý, který se v rychlosti podobné reakci Edwarda Cullena na téměř Bellu srážející auto odtrhl od studia práva hmotného a právě včas nasměroval kocourkův proud blitek na kovový čajový podtácek. Myslím ,že to mělo styl. Ne však takový, jaký mi jednou předvedla má drahá kočička Barča.

Nikdy na to zapomenu, je to jako včera. Seděla jsem na čerstvě převlečené posteli a dívala se na ni, jak sedí na okně, které se nachází přímo nad mou postelí. Najednou se na mě podívala,otevřela tlamičku a blééééé! Přímo do postele. Říkám tomu "vysoký styl". A k němu má Teouškův "hod na tácek" ještě daleko.

S kognáty a jinými kočkami to je zkrátka tak, jak by řekl již zmíněný traktorista Lakatoš " je to past vedle pasti, pičo!" A někdy dost voňavá, ale i tak je to faaajn, To zas říká Arnoštek. Znáte ho ne? Je prostě boží. Jako Teoušek.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sentencia Sentencia | Web | 27. října 2013 v 14:58 | Reagovat

jo, s takovými podnájemníky se člověk vážně nenudí :) aspoň máte o zábavu postaráno. Mně stačí ten můj jeden sedmi kilový drobeček. Ten občas taky dokáže divy, nad kterými se tají dech :)

2 fossil fossil | Web | 6. listopadu 2013 v 16:04 | Reagovat

Čože?...mačky? - není lepší křeček. Bývá flegmatický a není to  vždycky.

Pěkný zajímavý Blog

3 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 15. listopadu 2013 v 20:22 | Reagovat

Máme osmikilového Mufa (s jedním f ;-) a 4,5kilovou Mudlu. Jsou to vyčuránci. Mazlí se kdy chtějí, hlavně se jim chce mazlit, když něco dělám na stole nebo u netu, to mám Mudlu před sebou a Mufa za zády. Drásá mi křeslo, aby na sebe  upozornil. Chce si hrát... Jo, kočky, to jsou osobnosti. ;-)

4 Fredy Kruger Fredy Kruger | 28. března 2014 v 17:03 | Reagovat

" To, co  Kognáti  schvátí,
v nechutné formě zas vrátí !
... já vám dám  v posteli sráti !!"

.... Jimm Pistullka chce se práti
s ženou svou, s tetou ... i se svým strýcem !

" Jestli vám nevadí kočičince,
já tady bydleti nebudu !!"

... muž odstěhoval se na půdu !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama