Jak se dostat do téměř Příčné ulice?

7. října 2013 v 20:49 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Tři roky jsem si na tomto blogu vylévala srdce z neradosti ze své existence na UHK. Udělala jsem státnice, měla promoci, získala diplom, a zjistila jsem, že mi tam napsali jinou známku z obhajoby než říkali na cestě z ní. Veškerý sentiment byl pryč. Zk---ej Hradec, znělo naším autem. To jsem ještě byla relativně plná naděje, že v Praze na UK se budu mít líp a něco se naučím. HA HA! Zdá se, že tento blog zachovám ještě další dva roky a "konečně" se pořádně okotí. Po prvním týdnu, který pro mě začal návštěvou nymburské ambulance se zánětěm ledvin, jsem rozervaná jako K. H. Mácha. Věděli jste, že FF UK jsou ve skutečnosti Bradavice?


Napadlo mě to už při zápisu, i když ten mi připadal spíše kafkovský než rowlingovský - vyplníte spoustu papírů, nic se vlastně nedozvíte, ale i tak tam strávíte spoustu času a když si uvědomíte, že vám neřekli ani vaše přístupové údaje do SISu (nyní Syslu), začnete se ptát.
"Prosím vás, jak získám své přístupové údaje do SISU?"
" To musíte do Celetné, tam je dostanete po předložení studijního průkazu"
"A kde dostanu studijní průkaz?"
"Na právnické fakultě..."

Zmatek. Lehké naštvání. Půl hodiny čekání na studijním oddělení na právnické fakultě. Obě referentky sedí zavřené v kanceláři a pijí kafe. Konečně začínají úřední hodiny - obě odchází. Za chvíli se vrátí jen jedna. Naštěstí mi nejenže udělala studijní průkaz, na který mi vytvořila jednu z nejhorších fotek mé existence, neb jsem celou noc nespala a trpěla záchvatem alergie na Daemonu, to je kočka spolubydlících mého bratra, která se ve skutečnosti jmenuje Kotě/ Vrňka, což je, uznejte fakt blbý jméno, a vůbec jsem netušila, že si UK fotí své vlastní fotky (Na co jim teda jsou ty dvě, co chtěli?), ale také mi dala mé přístupové údaje. Pak jsem si ještě podobně zablbla v městské knihovně a doufala, že ten zápis byl jediný mindfuck, co mě čeká. Jenže pak přišel zápis předmětů.

V přesně 10:00 jsem začala tvořit rozvrh. Po jeho tvoření jsem byla rozmrzelá, neb mi to vyšlo na čtyři dny v týdnu sa někdy dost brzy ráno, ale v průběhu večera jsem zjistila, že mé naštvání na "moc času stráveného ve škole" bylo poněkud předčasné. Můj zápis zmizel. Zapsala jsem se tedy znovu. Ráno jsem se probudila a opět jsem zjistila, že na můj rozvrh byla použita černá magie. Panika. Jelikož zápis na FF UK funguje stylem - kdo dřív příjde, ten dostuduje včas, zkrátil se můj školní týden na 3 dny s tím, že v pátek je jen jeden seminář. A tady to pokračovalo...

V pátek jsem dorazila do Prahy o hodinu dříve, jelikož jízdní řád ČD se neshoduje s jízdním řádem školy. Hodinový náskok mi nepřišel špatný, neb tato hodina se měla konat kdesi v Jindřišské ulici a já neměla tušení, kde to tam je. A tak jsem půl hodiny chodila z jednoho konce této ulice na druhý a pomalu se mi už chtělo brečet, neb nevykazovala žádné známky po budově FF UK. Když tu najednou... Záblesk cedulky na velmi ošklivě vyhlížejícím domě s cestovní kanceláří a ruským jménem na jiné cedulce. Učebny FF UK. Hurá! Našla jsem to! Jenže budova byla zamčená a nikdo jiný do ní nechtěl. Použila jsem tedy zvonek. Pět minut zvonení. Nic. Kolemjdoucí na mě divně civěli. Pak ale najednou kdosi z budovy vyšel a mě se povedlo proklouznout dovnitř. Vyběhla jsem točité schody do druhého patra a tam - další zamčené dveře, na které se nedá dozvonit.
V mé hlavě se honila tří písmena W, T, a F. Čekala jsem asi 10 minut, pak jsem vyšla ven. Je ještě ča,s jsem tu brzo, říkala jsem si a opět jsem se prošla po Jindřišské. Pak následoval další pokus o dozvonění se a pocitu trapnosti před kolemjdoucími a šla jsem pryč. Nechápala jsem to. V rozvrhu mám přece napsáno, že to je dneska a tady, v tenhle čas a žádný mail o tom, že se seminář nekoná nepřišel! Usoudila jsem tedy, že na tento seinář nemají přístup žádní nepražští z jiné univerzity přivandrovalí mudlové . Doma jsem zjistila, že v tom má roli opět černá magie.

V sylabu v SISu jsem se totiž kromě počtu zapsaných studentů (Jaktože nikdo z těch 20 lidí tu učebnu taky nehledal?) a slovíčka "vyučuje se" dozvěděla, že je předmět zajišťován předmětem s jiným kódem. Po kliknutí na onen kód jsem se dostala do sylabu, kde je psáno "nevyučuje se". Tak co to sakra je? Proč mám ten předmět v rozvrhu, jaktože se na něj mohu zapsat, když se nevyučuje? A takovývh zbloudilých seminářů můj zápis obsahuje více. Chce tím nad vesmír nad Prahou něco naznačit?

Ať tak či onak, mé přání studovat v Praze se splnilo, a já si to teď musím vyžrat, i když v posledních dnech na potravu nemám nejmenší pomyšlení (to asi ta antibiotika). Ještě že tu již přebývá i Malé chlupaté stvoření z Alfa Centauri. S ním se mohu cítit společně jako mimozeměťan na cizí planetě. MCHS je totiž mimozemšťan.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 7. října 2013 v 21:05 | Reagovat

Když jsem se naposledy odvážila se zánětem ledvin (můj věrný společník :) na nymburskou ambulanci, zrentgenovali mi plíce, řekli že je vše ok a poslali mě trpět domů :)

Ať se ti v Praze líbí :)

2 Aailyyn Aailyyn | Web | 7. října 2013 v 21:18 | Reagovat

Já studovala na UPCE a byla jsem tam tři roky fakt spokojená. Jasně, zmatky se začátkem semestru, některý místa v rozvrhu na houby, občas nefunkční systém.. Ale to asi jinde není lepší a tak jsem to víceménně brala jako součást vysokoškolského folklóru. .-)

3 takara takara | Web | 8. října 2013 v 11:44 | Reagovat

Pocity ohledně UHK naprosto stejné...Byla jsem přijata na UK, ale rodiče z prozaických důvodů rozhodli, že pokud mi něco finančně přispějí, tak to bude na UHK ne UK...beee :D

4 Dubious cat Dubious cat | Web | 8. října 2013 v 11:50 | Reagovat

[1]: No však mě taky poslali jinam, ač jsem paní jasně říkala, že v podstatě si jdu jen pro antibiotika, protože to je jasnej zánět v té oblasti.. No Nymburk :D

[3]: Hele ono to je asi fakt stejný. Respektive každá ta škola má své libůstky, z kterých máš pocit, že ti jebne :) Přinejmenším se UHK dá vystudovat, i když holt nevěděj co komu řeknou za známku a pak asi tipujou..

5 Sentencia Sentencia | Web | 8. října 2013 v 14:18 | Reagovat

a já si říkala, jak bylo v hradci hrozně :) neboj se, to zvládneš. Vytrvej, i když tam vládnou mozkomoři a smrtijedi... :) nějakýho bradavičáka snad taky brzy najdeš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama