Březen 2016

Cizí muž, česká žena...

29. března 2016 v 22:35 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Včera jsem úplnou náhodou otevřela poněkud ožehavé téma - Čeští vs. cizí muži. A taky jsem, ještě před tím, než jsem ten článek napsala, musela svému drahému cizokrajnému příteli slíbit, že nikdy nebudu vypadat jako typická stará Češka, které denně potkává v MHD. (Rozuměno - tlustá s velevnadami až na zem, stanovým úborem a legínami. to vše potrženo filovým nebo jiným pestrobarevným přelivem. ) A tak jsem tedy slavnostně přísahala, že taková nikdy nebudu, neboť moje prsa nedosahují potřebné velikosti pro boj se zákonem gravitace. Takže si mě musí nechat.


Nejen spravedlnost je slepá

28. března 2016 v 11:23 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Už od puberty není můj zrak příliš ostříží, avšak nošení brýlí bylo pro mě vždycky dost traumatizující, a tak jsem si, slovy mé matky, nechávala o světě jen vyprávět. Mně ovšem moje lehounká slepota nikdy nevadila. Právě naopak - myslím, že rozvinula mojí fantazii a zájem o impresionismus.

Výlev k(h)o(l)čičí aneb já (ne)jsem tlustá!

22. března 2016 v 22:37 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Pochybná Kočka je nepochybně taky žena. To znamená, že kromě bot ji bere také oblečení. V množství větším než malém. Samozřejmě. I když většinu svého života ve výběhu tráví v džínách, ve skutečnosti preferuje šaty. Dobře zvolený střih totiž perfektně schová zadek. A to je fakt důležitý...

Článek tak trochu o hovně

21. března 2016 v 20:49 | Dubious cat |  Imprese z žirafího plamene
Včera jsem si koupila nové boty. Zase. Ale tentokrát to byla výměna po více než dvou letech partnerství, což považuju za svůj osobní rekord, ale hádejte, co byla ta první věc, kterou jsem dneska udělala... Ano, správně. Šlápla jsem do hovna. Nic Pochybnou Kočku nerozradostní víc, než psí exrement na brutálně vzorované podrážce nových SVĚTLÝCH tenisek, které někdo předurčil pro běhání. Pche! Bohatě stačí, že v tom umím chodit. I s 10% téměř tekuté hmoty navíc.

Upírokočka

20. března 2016 v 10:58 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Včera jsem došla k mírně znepokojivému zjištění. Asi nejsem člověk. Samozřejmě, říkáte si, vždyť jsem Kočka Pochybná, jediná svého druhu, ale i kočky vykazují více známek života než já. Paradoxně jsem se ale snad nikdy necítila víc naživu. Mám podezření, že jsem nakažená twilightismem.

V šachu

14. března 2016 v 16:28 | Dubious cat |  Automatickosurrealistické výlety do kočičího podvědomí
Jelikož na mě už pár týdnů jde jaro (ačkoliv má zítra zase začít sněžet), jsem schopná téměř všeho, a proto jsem se před dvěma týdny začala učit šachy. Měla jsem z toho, poněkud oprávněný, strach. Strategie a logika nikdy nebyly mojí silnou stránkou a už jsem se před mistrem šachojedájem ztrapnila při bowlingu, kdy on samozřejmě dával jeden strike za druhým. ( Umím nehodit nic i na Xboxu, natož v realitě.) Přirozeně jsem ho před snahou naučit mě něco tak sofistikovaného varovala, ale on to ignoroval. A tak hrajeme šachy. Mám pocit, že ne jenom na herním plánu.

Kočka rozhodně není kocour v botách

13. března 2016 v 15:12 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Na světě asi není člověka, který by byl tak strašlivě destruktivní vůči botám, jako já. S botama mám od malička potíže. Miluju je, ale tak nějak nemůžu najít takové, které by mi 100% seděly. Jsou jako muži. Na první pohled se do nich zamilujete a řeknete si ,že je musíte mít. Vyzkoušíte je a ještě než si je osvojíte, cítítě se v nich jako v bavlnce. No né! Já jsem konečně našla boty, které mi neubližují! Jenže pak si chlapa, totiž boty, přivedete domů a ... Je to peklo.

Horoskopy jsou kecy aneb vnitřní pseudofilozofický monolog

12. března 2016 v 14:41 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Horoskopy jsou blbost. To je něco, na čem se shodne většina z nás, která denně nevysedává v čajovnách či na zádech velbloudů v orientálích zemích. Proč bychom měli věřit, že náš život ovlivňují hvězdy a planety? Že snad opravdu existuje jen dvanáct základních typů lidí, kteří se mezi sebou více či méně můžou křížit? Pochybná kočka rozhodně vždy patřila k těm, kdo dávají při slovech jako všemocný vesmír, harmonie, osud nebo boží záměr oči vsloup. A před 5 minutami vůbec nečetla, kdo že to vlastně je. Tak určitě.

Možná nuda v Brně, ale rozhodně ne v Praze

9. března 2016 v 9:12 | Dubiouscat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Nové téma týdne mi docela hraje do noty. Už delší dobu mám totiž pocit, že si se mnou ten nahoře, popřípadě dole nebo v mezipatře, já fakt nevím, kde je jeho úřad, pěkně hraje. Můj život je teď totiž všechno, jen ne nudný. Ještě před koncem roku jsem měla fakt tragické momenty, když jsem myslela, že přinejmenším už nikdy nebudu mít problémy se srdcem, protože nemůžete mít problém s něčím, co už neexistuje. A hle, moje srdce dorostlo rychleji než paznechty nezmara ( jedna z mála věcí, co si pamatuju ze středoškolské biologie. Jsem chytrá, já vím.) a dává mi o sobě vědět pokaždé, když se přiblížím k někomu, kdo je něco jako reklama na moje (post)dětské sny. Zdá se, že virus Zika není jediná věc, která je ve vzduchu. ( Nesnáším Boba Sinclaira!)

Jarní intoxikace

6. března 2016 v 10:31 | Dubiouscat |  Imprese z žirafího plamene
Potřebuju detox. Tak by asi měl vypadat začátek jara každé správné ženy. Jíst zdravě, cvičit jógu, navštěvovat hipsterské polévkárny a rozhodně nechlastat, protože tělo je po zimě otrávené a my ho teď musíme vyléčit. Tak bych mohla shrnout obsah článků, které možná ještě nevyšly z tiskáren a klávesnic, ale jsem si jistá, že možná už zítra se někde objeví. Pochybná kočka na to ale kašle. Veškeré jarní detoxy jsou jen převlečené výčitky ze sežraného vánočního cukroví a ty já zas tak úplně nemám. Proto jsem se rozhodla závest jarní intoxikaci.