Článek obsahující a lot of fuck

26. května 2016 v 22:18 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Můj skvělý plán mi dnes tak trochu nevyšel. Probudila jsem se sice brzo ráno, během spánku ještě odhodlaná začít s "odtučňovací kůrou", ale cítila jsem se dost divně. Unavená, zničená. Neschopná existovat, natož někde poskakovat. no nic, začnu příští týden.Cíl je přece jasný - být jako nápis na lahvi od coca coly. Obsahuje zanedbatelné množství tuku. To půjde i příští týden. ( Říkám už několik let.)Dneska jsem i tak musela vydržet hodně. Je za pět minut devět ( tedy v době kdy píšu) a já jsem před deseti minutami teprve přišla domů. Jako já vím, že na moje příchody je to extrémně brzo, ale dneska jsem až doteď pracovala! Ten, kdo říká, jak mají učitelky skvělej džob, protože jsou prakticky pořád doma, by se mi měl raději vyhnout obloukem. Mladý a bezdětný to totiž vždycky odskáčou, víte? Ale dneska moc skákat nemůžu. To je tak, když na vás zaútočí migréna. Je mi dost blbě, přiznám se, ale doteď jsem se usmívala a předstírala, že mám celou českou gramatiku v malíčku, tak ještě chvíli vydržím předstírat, že umím psát.

Odpoledne jsem jela za svým novým soukromým studentem. Byla to naše druhá hodina ( Takže je to dobrý, po první neutekl!). Jelikož jsem předtím bojovala s touhou zvracet, úplně jsem neřešila přípravu, i když... Nejspíš bych se na to vysrala stejně. Ráda riskuju. Tak nějak jsem se naučila dobře fungovat pod tlakem a zdá se, že vždycky, když si nic nepřipravím, jsem lepší než když vím, co a jak chci učit. Ten pán je ze Švédska ( To jsem ho dnes naučila říct!) a je moc zábavný. Má krásný velký byt na Andělu. Až budu velká a hubenější, taky si takový pořídím. Je to jako kdybyste vstoupili do katalogu IKEA, ale do té luxusnější sekce, co jiného taky čekat od Švéda,že. ( Můj byt totiž vůbec, ale vůbec není jen a jen IKEA...Uf, už zase zmiňuju nějakou firmu? 20% sleva, prosím?!) Vysvětlovala jsem mu, mimojiné, jak poznat rod v češtině a dostali jsme se k pojmům tvrdý a měkký konsonant.
Kočka:" Look, letters "ž,š,č,ř,c,j,ď,ť,ň" are soft consonants, I think you can hear the softness when I pronounce them. We usually write "i" after them. "h,ch,k,r,d,t,n" are hard consonants. There we usually write " y". with "b,f,l,m,p,s,v,z" you can write either "i" or"y". That´s a tiny problem. " ( Je to kurva velkej problém, ale zdaleka ne ten největší! Čeština je zkurvená ve všem. )
Švéd:" Fuck, you can name all the consonants? I can´t do that in Swedish!" ( Ví někdo, kolik má švédština konsonantů?)

Pravda je, že slovo "fuck" při vyučování češtiny slýchám často ( Seven cases? - Fuck. Everything in the sentence changes?- fuck. Rýže is feminine? - Fuck.). Čeština je prostě trochu fucking language. Ale miluju ji. Čím dál víc. Je to totiž stejná mrcha jako já. Líbí se mi, že mě někdo automaticky obdivuje už jen za to, že jsem se dokázala narodit v týhle zemi a naučit se mluvit plynně česky. ( Jak se jako vy Češi můžete ten jazyk naučit? Máte taky někdy problémy?) Jenže jsem hodně egoistická mrcha, takže chci obdivu ještě víc. Díky úternímu zápočtu z jazyků Evropy jsem si dneska zvedla míru možného obdivu ještě víc. Zaskakovala jsem totiž za jednu kolegyni na večerním kurzu A2( Fuck. to není úplně můj level. ) Byli tam studenti z Polska, Číny, Íránu, Bulharska, Turecka a Malajsie. Turek byl moc sympatický, pořád se smál. ( Poslední dobou se s Turky dost kamarádím). Jelikož, přiznávám, ani nemám učebnici, podle které momentálně tito studenti studují, trénovala jsem s nimi jakože hodně konverzaci. ( I o Máchovi jsem jim vyprávěla. )
" Turečtina je krásný jazyk. Vy máte 6 pádů, že?"
" Myslím, že 5. nominativ, genitiv, dativ, akuzativ, lokativ" řekl nejistě.
"Ne, máte jich 6. Ten šestý je jiný než v češtině, ablativ" Jo, jo. Byl impressed.

Touto znalostí jsem už tento týden ohromila mého kamaráda, který ani nevěděl, že v turečtině vůbec mají nějaké pády. Takže neví, že jejich akuzativ má stejnou koncovku jako český dativ. Teda alespoň to tak vypadá. Jeho ale zaujalo něco jiného - Vy řadíte turečtinu mezi evropské jazyky? To je dost zajímavá otázka, nemyslíte?
Ale já vím mnohem víc, například, že v bulharštině existuje asi 9 časů a jeden z nich je minulá budoucnost. Taky umím pár slov čínsky ( Níhao - ahoj, Níhao ma- jak se máš, šenše- děkuju, woaini- miluju tě), japonsky... Zkrátka vždycky najdu způsob, jak studenty přesvědčit o tom, že jsem jako jazyková učitelka naprosto kompetentní a geniální. Když to nejde přes znalost jazyků, vystačím si s pivem ( A které české pivo je nejlepší? Plzeň? No jistě! Kozel? Černý miluju. Únětice? Dobrá volba, mají je na lodi na Náplavce. Gambrinus? A nefiltrovaný?). Nejvíc cool jsem, když někoho učím jen jednou. To trochu podvádím a neoblékám se vůbec seriózně. Jako dneska - tílko a lacláče. Jsem mladá, vypadám svěže. A Které kurzy učíte, paní učitelko? Přijdete ještě? Právě jsem přijala žádost o přátelství na facebooku. Ty jsi dobrá jako učitelka česká. No tak asi jo!

Nedávno byla v Praze rodina amerického astronauta, který vezl do vesmíru českého krtečka. Jeho manželka má českou matku, takže má k České republice blízko. Paní manželka teď u nás studovala 6 týdnů. Možná jste o tom nedávno četli na novinkách, přijeli za ní její dva synové. Moc si přála, aby měli jednodenní rychlokurz a nejspíš protože jsem mladá, což je většinou používáno proti mě, ale tenokrát to bylo plus, dostala jsem je na starost. Fuck. Byla jsem trochu popuzená. Zaprvé jsem nemohla učit poslední den ve své skupině, která mě, nejen podle evaluáků milovala, zadruhé jsem se až 5 minut před začátkem lekce dozvěděla, co se po mě vlastně chce a co chlapci už umí. Pět lekcí se dvěma mladými Američany. Fuck. Nakonec to ale bylo fajn. Kluci jsou neskutečně milí a samozřejmě jsme pak skončili na Náplavce na únětickém. Jo, Únětická kultura! Byl to skvělej den. Svítilo slunce. A chlapci mi udělali velkou radost, tedy Ari, ten starší z nich, protože mi řekl: Your English is perfect. I can hear no mistakes. Seriously, you just have no accent! A to je to nejlepší, co můžete jako učitelka češtiny slyšet!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danny Danny | Web | 27. května 2016 v 18:36 | Reagovat

Rýže is feminine? Fuck :D  To mě fakt pobavilo.
Já zas vím od Chorvatky, že mají stejnou kurvu, jako máme my, akorát ji prý jinak vyslovují - no, to si ověřím, až ji v létě uvidím (ne tu kurvu, Chorvatku).

2 Dubiouscat Dubiouscat | Web | 29. května 2016 v 19:58 | Reagovat

[1]: Kurvy jsou všude na světě stejný. Hrozný kurvy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama