spokojený život na (volné) vysoké noze

30. května 2016 v 19:04 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Autoři současného tématu dost riskují - před lety jsem byla jednou z těch, kdo prosili všemocného Standu, aby zachoval téma týdne i s výběrem "nejlepších článků. Nech nám TT, Stando a my všichni budeme spokojení. Jenže velká část blogerů na tomto serveru jsou Češi. A Češi nejsou spokojení nikdy. To se ví. Věřím, že ani téma "spokojenost" neuspokojí všechny. Vlastně bych se mohla ptát jako major Terazky " Čo si ako predstavujete pod pojmom spokojený život" ?


Když je čas, kdy kdokoliv z rodů Starků může prohlásit " Winter is coming", správný Čech začne nadávat. Zima je totiž dost otravná záležitost - máte pocit, že vám upadnou minimálně dva prsty, musíte nosit několik vrstev oblečení, takže vypadáte jako medvěd a nakonec je to stejně k ničemu, protože stačí jeden centimetr odkryté kůže nebo jedna delší procházka a jste nemocní. Ach jo, ať už je léto! Sluníčko!

A pak je to tady. Léto ještě ani nezačalo a drazí Pražané v tramvajích nadávají na strašlivý vedro. Dá se to pochopit. Kdokoliv s plně funkčním čichem totiž musí uznat, že kanál n. 35 je fakt dost specifický, silný parfém, který nevydejchá snad nikdo. Nos ale není jediný orgán, který trpí. Jsou to i dost často oči. Všechno to, co se v zimě skrývalo pod silnou vrstvou oblečení je teď venku. Zvláště takoví jedinci, kteří vypadají jako půjčovna pneumatik, mají tendenci ukázat naprosto vše. to se pak modlíte za déšť a když přijde... Je to zase špatně.

Ve skutečnosti ale tohle všechno ukazuje, že je život českého člověka velice spokojený. Žádná válka, hladomor, euro nebo zoufalá, kozy věčně ukazující modelka. (Jenom sestry Štikové. no dobře, i to je dost. ) Máme se tak dobře, že si můžeme užívat takového luxusu jako je nadávání na všechno. Spokojený život je cíl, kterého chceme všichni dosáhnout. Otázkou je ovšem, co bude pak. A možná proto neustále kroužíme kolem.

Co se týče mě - myslím, že o sobě můžu prohlásit, že spokojený život provozuju. Mám totiž někdy pocit, že všechno stojí za hovno. A tak je to správně. Jsem vlastně paradoxně nejvíc spokojená, když je něco špatně - to mám pak najednou tolik kreativní energie! A to je radost. Jako třeba dnes - úplnou náhodou jsem dostala práci, o které jsem nikdy ani nesnila. Je to práce v prostředí, které bych mohla vidět maximálně ve filmech o bohatých lidech. A já jsem lvice, kterou velmi těší, když je obklopena luxusem.
Vím, že esistuje docela velké množství lidí, kteří by si tuhle šanci fakt přáli. A já ji ani nechtěla, o nic jsem nežádala. Žádný složitý výběrový řízení a plazení se před někým. Přišla ke mě sama. Měla bych skákat radostí dva metry vysoko, ale ... Budu muset pořád nosit podpatky. A v těch fakt skákat neumím. Život na vysoké noze bude pro mě jakýkoliv, jen ne spokojený. Mami, proč jsi mi tenkrát nechtěla dovolit nosit lodičky? Umřu, přátelé, ale co bych pro svou kreativitu neudělala že. Jako Jon Snow tedy oblékám elegantní černou, svazuji vlasy a budu doufat, že jsem se narodila s nějakými skrytými magickými schopnostmi, které za mě napíšou diplomku v době, kdy se budu procházet ( a tiše trpět) na jednom z nejkrásnějších míst v Praze... Jo, a taky jsem dneska zjistila, že mi nesluší oranž- ish rtěnka. Můj život je fakt na 3,14ču.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 30. května 2016 v 19:35 | Reagovat

hezký článek !! :-)  ;-)

2 Danny Danny | Web | 30. května 2016 v 23:08 | Reagovat

Při zmínce o létě a Češích, kteří si pořád na něco stěžují, mi naprosto okamžitě vytanuli ViralBrothers a Debilní kecy Čechů na dovolené:
"Ty vole to je dovolená, furt vedro!" , "Ty vole to je dovolená, furt prší!"
:D
A jako jo, máme se slušně.
Co je to za dream job?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama