Jak jsem se setkala s realitou

12. srpna 2016 v 17:27 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Jako Kočka Pochybná se s realitou moc často nepaktuju. Zaprvé, nerada nosím brýle, takže ji často ani nevidím, což je někdy ta lepší možnost, a za druhé, surrealita je prostě nejlepší. Jenže někdy nemám na výběr a ta mrška za mnou přiběhne. Jako v posledních dnech. I když mě za to asi náš velký šéf Standa nebude mít rád, musím to říct. Jsem stará. I když ses mě, Stando, včera snažil přesvědčit, že jsem svým věkem příliš posedlá, asi 15 minut po tom, co jsme se rozloučili, mi dal život za pravdu. Náhody neexistují.Po té, co jsem konečně přestala bojovat s větrnými mlýny (čtěte: poslední úpravy diplomky), rozhodla jsem se, že mám až příliš zkažený den na to, abych se ještě učila. Navštívila jsem tedy již výše zmíněného muže. Najednou byl ten den docela krásný. Svítilo slunce a já a blogobůh jsme si povídali jako dva největší intelektuálové. Protože to my jsme.

Určitě víte, že nedávno byla na blogu vyhlášena "soutěž" o blogerku léta. Bylo mi naznačeno, že bych se mohla taky zapojit. Jo, jo. Dubious cat v záplavě náctiletých fashionblogerek, které se tak možná narodily, ale možná je to Maybeline! Díky, nechci. Na to mi S. řekl, že se přihlásily i blogerky v mém věku. Jsem ráda, že blog.cz pamatuje i na seniorky. Ale přiznám se, že mě nahlodal. Možná proto mě teď tak bolí hlava!

Když jsme se, asi okolo šesté večerní, rozloučili, myslela jsem, že pojedu domů a budu se trochu věnovat studiu.Takhle zodpovědná jsem chtěla být. Winter is coming. Jako vždy, měla jsem ty nejčistší úmysly. Jenže pak si ke mně v tramvaji přisedli dva anglicky mluvící mladíci. Jako správní cizinci, neměli problém se poměrně hlasitě bavit.


Moje stará, tedy mladší verze, by možná jen přemýšlela, odkud jsou, ale dále by se věnovala poslechu hudby, jenže nová, zralejší Dubious cat, se nebojí. Proto když uslyšela, že chlapci přemýšlí, kudy na Charles bridge, rozhodla se je spasit. ( Aby si potvrdila, že poznala přízvuk z okolí Manchesteru.) Začali jsme se tedy bavit. Asi po dvou minutách se mě hezčí z nich zeptal, kolik mi je. Dělala jsem trochu Zagorku a odpověděla klasickou blbou otázkou - kolik myslíš? Chlapec se na mě podíval a řekl: devatenáct? Upřímně se jsem se zasmála. Ne. Ne. Je mi 25. Ten výraz zděšení, který se objevil na těch dvou britských obličejích bych všem, kteří říkají, že jsem ještě dívčina mladičká, přála vidět " Ale, vypadáš dobře. Mladě!" Hm, tak dík. To potěší. Nakonec mi prozradili, že jim teda devatenáct je. To jsem se zas trochu "zděsila" já. "To jste teď skončili střední školu, ne?" Zeptala jsem se. Trefa. Zdá se že Eurotrip po střední je letos v kurzu. Dále náš rozhovor pokračoval takhle:

DC: Co chcete dělat po tom - budete studovat?
Daniel ( ten hezčí): Hm, já nevím. Asi business. A TY? CO CHCEŠ DĚLAT TY?
DC: Hm.. Víš, já už tak trochu dělám.
Daniel: Eh.. No, to asi jo. Co děláš?
DC: Jsem učitelka češtiny pro cizince...

Nakonec jsme společně vystoupili na Národní třídě a vzala jsem je do mého oblíbeného pivovaru. Někdo těm mláďatům totiž musel vysvětlit, co to znamená, když je pivo 10° nebo 12° a prakticky to s nimi vyzkoušet. Nejspíš to byl pro ně velký zážitek - přijet do Prahy a pít pivo s místní stařešinou! Pro mě to tedy zážitek byl. Uvědomila jsem si, že "telecí léta" mám už vážně za sebou. A v tom uvědomování si jsem pokračovala i dnes.

Ráno jsem postoupila zase o krok blíže k uzavření své šestileté vysokoškolské etapy. Vyzvedla jsem si výtisky své diplomky. Sympatický muž v knihařství mi řekl, že si to můžu ještě všechno zkontrolovat, ale já jsem řekla: Ne! Já to už v žádným případě vidět nechci! Já vím, je to moje práce - dílo, které vzešlo ze mě. Ale... No zkrátka, všechny děti se nepovedou. Jen doufám, že na trojku to bude.

Převzetí diplomky mě ale natolik psychicky vyčerpalo, že jsem se rozhodla zastavit na mém pracovišti. Právě tam probíhá letní kurz, na kterém bych normálně učila, ale to bych vážně nedostudovala. Když jsem přišla, bylo zrovna rozloučení se dvěma odjíždějícími studenty. Paní ředitelka měla dojemnou řeč a jeden ze studentů, Američan, se rozhodl, že to bude překládat do angličtiny. Šlo mu to dobře a bylo to fakt roztomilý. Ach, jak miluju studenty! Potom jsem si povídala se studijními asistenty a paní ředitelkou a přišla na něj řeč. Pochválila jsem jeho entuziasmus a krásnou češtinu a moje šéfová mi se smíchem řekla " Ale to je pro tebe ještě mládě, je mu osmnáct!" Život není fér!

Sérií náhodných setkání týkajících se věku zakončila další cesta tramvají. Náhodou jsem potkala svou bývalou spolužačku z FF. Chtěly jsme si tiše rychle popovídat, abychom nikoho nerušily, ale o to už se postarala skupinka asi čtyř výrostků mužského pohlaví s florbalovými hokejkami. Z nějakého důvodu měli s sebou bedničky a pouštěli na celou tranvaj hitovky od Karla Gotta či Holky z naší školy a hrozně se tomu smáli. Najednou jsem už neměla o svém stáří pochyb. Nechtěla jsem nic jiného než ty usmrkance srovnat a vysvětlit jim, že nás ostatní jejich hudba opravdu nebere. Ale udržela jsem se. Spolužačka na tom byla stejně. Naštěstí to za nás udělala taková přísně vypadající starší paní o holi. Bůj jí žehnej!

Když jsem přišla domů, rozhodla jsem se, že možná tu Standovu soutěž zvážím. Jenže udělat jednu fotku, která by za to stála, když je venku hnusně, to není jen tak. Nakonec jsem si tedy jen představila, jak asi můžou vypadat fotky mých již dávno ne vrstevnic. Určitě to bude selfie. Duck face? Ztrápený obličej? Je ne sais qois? Vzala jsem si mobil a vyzkoušela jsem to na vlastní xicht. Myslím, že jsem našla způsob, jak omládnout! Na selfie budu brzo větší mistr než Kim s Donaldem Trumpem dohromady. Ale jestli chcete vědět, jak vypadám, když mi je "devatenáct", přikládám fotku, kterou udělal náš ó velký Standa. Myslím, že ten chlapec má talent. A nebo se mu to náhodou povedlo. Ale jak říká téma týdne...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 12. srpna 2016 v 18:15 | Reagovat

Jak si člověk může ve 25 připadat starý!?:-)
Buď ráda, že Ti je jen 25, co bych za to dala :-D

2 Sonya Sonya | E-mail | Web | 12. srpna 2016 v 18:59 | Reagovat

No jo, okolo (po) 25 to už človeku asi začne pripadať ináč. Mňa čaká tento požehnaný vek o päť mesiacov a neteším sa na to. Však sa budem cítiť ako archeologická vykopávka (bez urážky :D ). Mimochodom, do súťaže o Naj blogerku som sa prihlásila tiež. Akurát to bolo z recesie. Koniec koncov, vyzerám na cca 17 (a to je len teprve v prdeli :D ). Tú angličtinu trochu závidím, nikdy by som sa len tak s cudzincom nepustila do reči. Hanbím sa :-|

3 Silwiniel Silwiniel | Web | 12. srpna 2016 v 19:19 | Reagovat

Ty jo, učit cizince češtinu zní jako super práce! A ještě potkat v tramvaji rodáky z Manchesteru, to bych si nechala líbit :D Mně je o rok víc než tobě, většinou mi všichni tipují osmnáct a někdy si připadám jako důchodec :D

4 Dubiouscat Dubiouscat | Web | 12. srpna 2016 v 19:57 | Reagovat

[1]: Já vím! Věřím, že jednou mi lidé v mé současném věku budou připadat hrozně mladí a nevyzrálí:))

[2]: Mám  mezi přáteli i archeology. Ještě pár let a budou mě velmi oceňovat:))  Do neděle mám čas nějakou fotku zplodit...Recese je potřeba :))

[3]: Je to úžasná práce. Někdy :) Mometálně mám  v sobě asi nějaký magnet, který prostě ty cizince umí k sobě přitáhnout... Hele, neměly bychom si založit něajký Klub blogerek v mladším důchodovém věku? :)

5 Madame Luc Madame Luc | Web | 12. srpna 2016 v 20:23 | Reagovat

[4]:Učit cizince náš rodnej jazyk je fakt záhul, ale je to pak strašně krásný, když člověk vidí, jaký v tom dělají pokroky. Jeden můj kamarád se toho naučil spoustu, než to tak nějak vzdal, ale připadalo mi to jako takový zadostiučinění, když zvládl složit jednoduchý věty.

Ty fashion blogerky jsou docela k zbláznění. Takovejch blogů je fakt nespočet a většinou se na všech objevuje to samý. Strojený, přefiltrovaný fotky a hauly těch zbytečností, co stejně nakonec nebudou používat. Možná je to jenom moje bídná zkušenost a jsem si jistej, že existujou i blogy, který nebudou tak hrozný. Sice to není úplně moje parketa, jakože móda, ale nějak mi nevadí se na to občas mrknout.

Mně se tak nějak zdá, že věk člověka je nějak určenej stářím duše. Potkal jsem hromadu mladejch lidí, kteří byli daleko vyzrálejší než leckterej dospělej.

6 Dubiouscat Dubiouscat | Web | 12. srpna 2016 v 21:04 | Reagovat

[5]: Je to hrozně krásný, když vidíš, že to funguje. Já učím A1 - A2, takže ty pokroky jsou znatelný. Vždycky když je poznám, umí říct "pivo". Za 6 týdnů je vypouštím do světa a už umí mluvit o své minulosti i budoucnosti.

Taky věřím, že existujou fashion blogy, které jsou dobré. Nebudu předstírat, že mě móda absolutně nezajímá. Zajímá. Ale neumím o tom blogovat.

Co se týče mojí duše, mí přátelé, proti nimž jsem věkově malé kotě, mi říkají, že mi je přes 30. Taky znám pár jedinců, kteří jsou i v nízkém věku hrozně moudří. Ale víc jich znám takových, který to maj naopak:)

7 Elwin Elwin | E-mail | Web | 12. srpna 2016 v 21:54 | Reagovat

[2]: Tak to teda vůbec, za 4 měsíce mi bude 26, stále se cítím mladá :D :D :D :D

Ale jako fakt, co pořád všichni máte? :D 25 je super věk, spíš žádnej věk :D starý budem až... nevím, ve 40? :D

P.S. A náhodou ti to sluší!
P.P.S. Asi to není nejvhodnější poznatek, ale hrozně mě těší, že nejsem jediná, kdo bojuje s DP :D :D :D tak ať to úspěšně dopadne! :)

8 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. srpna 2016 v 22:07 | Reagovat

Řekl bych, že nejlepší je cítit se "tak akorát". S tím si člověk při troše dobré vůle vystačí dlouho :-).

9 Dubiouscat Dubiouscat | Web | 12. srpna 2016 v 22:52 | Reagovat

[7]: Myslím ,že ve 40 nám hrábne a budeme si připadat hrozně mladý s žádoucí:)
S DP asi bojuje každý a kdo ne.. Ten lže!:)  Taky přeju hodně štěstí!

[8]: Otázkou je, jak dlouho je tak akorát...  :)

10 adéla adéla | Web | 13. srpna 2016 v 2:47 | Reagovat

haha Káťo, mně teda čeká za měsíc 24, ale furt mi přijde, že mi je patnáct:-D jedině co je jiné, že rostu trošku do šířky:-D
haha jak tu psala jedna slečna "připadám si jako archeologická vykopávka", tak tohle budu používat asi hodně často!

Ale co, věk je jenom iluze, prostě si užívejme život! <3 :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama