Kočka a její kočkovitost

22. srpna 2016 v 21:05 | Dubious cat |  Nadreálná osobnost kočičího čumáku
Pokud si přečtete charakteristiku znamení, ve kterém jsem se narodila, tedy lva, můžete dojít k názoru, že jsem nejspíš docela sebestředná kráva. A budete mít pravdu, jen s tím rozdílem, že jsem spíš šelma kočkovitá. Tělem i myslí, i když někteří muži mě nazývají liškou nebo myší. Záleží na tom, jaké mé vlastnosti si cení nejvíce. Kočkou jsem ale nejraději. Víte proč? Protože kočka není pes, který dělá všechno, co jeho pán chce...


Už ani nevím, jak mě před 6 lety napadlo, dát si tuhle přezdívku, kterou mám na blogu. Uznávám, že je skutečně pochybná a díky ní jsem se už dostala do dost zajímavých konverzací. Co to znamená, že jsi Pochybná kočka? Pochybná v čem? Určitě by se něco dalo najít. Vtip je ovšem v tom, že adjektivum "dubious" neznamená pouze "pochybná", ale také "mající pochybnosti" či "nejistý si (čím)". Zkrátka lze říct, že opět funguje nomen omen, protože to jsem přesně já. Věčně o něčem pochybuju, v minulosti jsem pochybovala hlavně o sobě. To jsem ještě nebyla dokonalou lvicí. Teď jí už ale začínám být, jenže někteří lidé o tom mají pochybnosti. Nechápu proč!

Možná to má být nějaký trik, jak mě "dostat". Znáte to. V mnoha filmech jsou scény, kdy si muži radí, jak sbalit krásnou modelku. Trik je v tom, že jí nesmíte dát najevo, že je krásná. Musíte jí znejistět, snížit sebevědomí, aby byla oslabená a snadno polapitelná. Miluju, když mi někdo říká, že mám teď kritické období, jsem zraněná a mám sebevědomí na bodu mrazu. Asi by si to někteří přáli, ale myslím, že je to přesně naopak. To, že mi kdosi relativně nedávno rozdrtil srdce na kusy, mě ovlivnilo. Ano, přestala jsem být něžně vrnící kočička z útulku, toužící po pohlazení svého "majitele". Stala se ze mě pravá kočičí bestie. I když...Když nad tím uvažuju, byla jsem jí možná tak trochu vždycky, teď má moje vnitřní šelma jenom větší slovo. Protože stejně jako každá kočka:

1. Jsem tak trochu svině. Pokud mě někdo opravdu naštve, dokážu najít způsob, jak mu to oplatit. A nemusí to být úplně hezký. Když kočku dráždíte, setkáte se s jejími drápy. Tak to prostě je.


2. Si ráda hraju. Miluju hry nejen společenské, ale také mentální. Baví mě, když si můžu pohrát s něčí myslí. Trochu to souvisí s prvním bodem, protože úplně nejraději si hraju s muži jako kočka s myší. Můžu se zdát jako něžné, elegantní zvíře, ale ve skutečnosti mám drápy a docela mi dělá radost, když někoho můžu mučit. Tak trochu. Ale žádných 50 odstínů nesmyslů - nic takového. Moje mučení má jinou formu. No, nemůžete říct, že jsem vás nevarovala. Přesto to chcete.

3. Provokuju. Určitě jste už někdy viděli setkání kočky se psem na veterině. Jelikož byste kočku k doktorovi dobrovolně nedostali, musíte ji uzavřít do přenosné bedničky. Pro vzájemnou bezpečnost. Kočka si výhody přenosky docela uvědomuje, proto když má možnost, syčí a kvičí na psy jako kdyby byla větší než tygr. Psi jsou z toho obvykle pěkně na nervy. Taková provokace! Já to dělám taky, když vím, že na mě nikdo nemůže.

4. Jsem inteligentní. To jste si asi všimli, že?

5. Když chci, umím být skutečně mazlivá. Když nechci, tak máte fakt velkou smůlu. Musí to být zkrátka z mojí hlavy, pamlsky si mou touhu po vás nekoupíte. Ale můžete to zkusit. Dárkům se meze nekladou.

Být kočkou je zábava. Umění. Zrozenci Lva umění milujou - obdivují ho a též jsou, jak říkají horoskopy, rádi obdivováni. Nemůžu říct, že to není pravda. Je. Jsme egoisté. Jsme rádi v centru dění. Potřebujeme být Monou Lisou, která každého fascinuje. Musíme "za každou cenu" vybočovat. A právě proto vznikla fotografie, kterou můžete vidět v tomto článku. Standa se totiž nedávno na srdci blogu ptal, kde vznikají naše blogy... No, o tom mém už to víte!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 22. srpna 2016 v 23:18 | Reagovat

Tvoje popsání sama sebe se mi opravdu líbí. Manžel je lev  a jako lev se chová. Nic mu to ale moc nepomůže, protože já jsem kozoroh. Mám povahu odpovídající tomu znamení a je-li třeba dám najevo, že mám rohy.
Ale jsme majitelé koček- dvou- kocoura a kočky a pěstujeme si je s láskou a ony podle nálady dávají svou přízeň nám najevo. To se právě na kočce líbí, že si většinou dělá co chce. Je vypočítavá, když se chce mazlit, vynutí si to, když chce žrát, kouká tak dlouho- kocour případně i "odpovídá" na dotaz, Mudla hrdě mlčí, až jim dám něco do misky.
Se lvem tedy s tebou mám společné to, že když mne někdo raní - zatvrdím se a nikdy bych se nedoprošovala.

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 23. srpna 2016 v 8:20 | Reagovat

U kočkovitých šelem jsou podobné vlastnosti téměř nasnadě, a je tedy nutné s nimi počítat. Nikdo nás nenutí dbát varování, ale pak se nedivme! :-)

3 stuprum stuprum | Web | 24. srpna 2016 v 13:19 | Reagovat

Lepší být myš než sysel. :)

4 Elwin Elwin | E-mail | Web | 24. srpna 2016 v 21:08 | Reagovat

A já kočky ráda, obdivuju je, jsou krásné, sebevědomé a jednoduše své :) takže co víc si přát?
Jakožto Střelec... já ti nevím :D ale ta fotka je boží!

5 Danny Danny | Web | 24. srpna 2016 v 23:26 | Reagovat

No, egoista trochu ano. Na druhou stranu, sebevědomí bys mohla učit. A to je vlastně pozitivní.
Jen tak mimochodem, má tvoje nezpochybnitelná kočičí elegance a atraktivita nějakou souvislost s tím, proč mi vlevo u tebe na blogu naskakují porno reklamy na jakési spodní prádlo Glami? Mám pocit, že potřebuju oční kapky ze svěcené vody.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama