Jak (ne)potěšit cizince aneb proč se neusmát?

11. září 2017 v 16:28 | Dubious cat |  týdenní dávka hnisu chili TT
Díky mé práci a vztahu se Španělským princem se mi stává velmi často, že potkám někoho nového. Vlastně ani nemusím být v práci nebo ve společnosti svého milého, zdá se totiž, že mně stačí pouze existovat. Někdo mi celkem nedávno řekl, že vyzařuju extrémně přátelské vlny, které prostě přímo vybízí k tomu, aby mě někdo oslovil. Ale ten někdo musí být chlap, což vychází z mé osobní statistiky. Chtěla bych říct, že za to nemůžu, ale asi by to nebyla pravda. Z nějakýho důvodu to s ženskejma tak dobře neumím. A je to záhada. Vždyť (i) žena může být naprosto půvabné a zábavné stvoření! Třeba jako já! Já totiž žena jsem.


Minulý měsíc se zpečetil můj osud. Ačkoliv na to nevypadám, dostala jsem se již do druhé půlky dvacetiletého desetiletí, čili do třiceti mi už tak moc času nezbývá.( Mentálně mi je přes třicet prý už dávno, alesoň to říkají mí přátelé, kteří už pomalu perou na 40, ale pořád na to nevypadám!) Za tu dobu jsem už potkala vskutku hodně osob druhu homo sapiens sapiens, včetně boha českého komiksu Štěpána Mareše, který mi ještě pořád nevěří, že mi už bylo nejenom 18, ale dokonce 26. A určitě to není tím, že vždycky když spolu mluvíme, připadám si, jako by mi fakt bylo šestnáct, protože...No, mohla bych napsat celý článek i jenom o tom, jak úžasný ten chlap je, ale tohle je můj blog a má to být o mně, takže zkrátka, dle dlouhodobého výzkumu, který provedli vědci a univerzitě v Michiganu/Chicagu/nehodící se škrtněte, jsem žena která vůbec na nic nevypadá,ale vypadá dobře.

Asi před dvěma týdny jsme měli "dvojitou schůzku" s mojí kolegyní, která je postižena nejenom stejným zaměstnáním, ale také znalostí španělského jazyka (No dobře, ona španělsky fakt umí.), která mi poté, co zjistila, odkud pochází můj milý, nabídla, že nás seznámí s jejím kamarádem - Španělem. (Protože Španělů není nikdy dost, zvlášť v Praze. Jsem to jenom já, nebo je jich tady fakt hodně?) Ten kamarád, který se jmenuje jako ten muž, který nemá vyslovovat jméno Lady Gagy v takový kdysi populární písničce, je totiž ze Zaragozy a tam momentálně bydlí celá "královská rodina".

Abych to vysvětlila, můj Princ žije v Praze už rok a půl a za tu dobu se mu nepodařilo potkat nikoho, koho by mohl považovat za kamaráda. ( Moje kamarády má rád, ale jsou to prostě "moji kamarádi", takže se to nepočítá.) Protože Češi jsou vlastně děsně nepřátelský národ a není to jen tak. (A kamarádit se se španělsky mluvícími latiňáky, to taky není ono.)) Zkrátka, po skoro roce našeho vztahu už jsem ztratila snahu nutit ho, aby se pokusil nějaké kamarády najít. A pak se stal zázrak a najednou máme schůzku s tím, jehož jméno kvůli zachování anonymity (nemá ani facebook) nenapíšu, a stačí dvě minuty a už jsou jako dvojčata!

Moji radost si asi nedovedete představit. Chlapec je maličko mladší než my, což je zajímavá změna vzhledem k tomu, že všichni mí přátelé by, v případě, že by byli Ježíš, už byli po nanebevzetí. A je opravdu moc fajn. Jeho španělský přízvuk je ještě horší než mého Prince, ale mě už jen tak něco nerozseká. (No dobře, fafebuk je těžký kalibr.) Od té doby se poměrně často setkáváme - nejprve jsme zapařili na birthday party baru Hangár v kostýmech pilotů a letušky, poté jsme měli takový malý večerní dýchánek ve společnosti naší Maňany a naposled jsme se viděli teď o víkendu.

Na sobotní setkání jsem se těšila až do té doby, kdy mi můj milý oznámil, že A... bere taky svojí spolubydlící, taky ze Zaragozy. Nevím proč, ale kdykoliv se má k "mojí skupině" připojit nějaká žena, která není přítelkyní někoho z mých přátel, nejsem úplně potěšená. Ženský mě nemají moc rádi a navíc by mohli naopak mít velmi rády mého milého. Jsem zkrátka raději, když jsem jediná Alfa samice. Navíc jsem dotyčnou slečnu viděla na jedné fotografii na Fafebuku a rozhodně se o ní nedá říct, že by to byla chlupatá opice s knírkem. S vědomím, že všichni moji kamarádi jsou muži a Princ to musí akceptovat, protože přece jako ne každý chlap se mnou chce hned provozovat sex, jsem musela milému slíbit, že se budu snažit být milá. A Vlastně to nedalo moc práce, protože dotyčná má nejspíš podobný problém.

Nakonec to tedy byl vskutku milý večer. Já, tři Španělé a můj milý kamarád Angličan, který by mohl být v podstatě mým otcem, jsme vyrazili na vinobraní na Střeláku. I když mi Princ obvykle řekne, že ve Španělsku je prakticky všechno lepší ( Naše mojito má správný poměr cukr/voda, slunce je teplejší, kulatější, tak nevím, proč se -do-prdele-stěhuješ do ČR..), rozhodla jsem se, že moji milí cizinci musí ochutnat burčák. Možná to bylo právě díky němu, ale bavili jsme se vskutku hodně. (I když ve Španělsku se lidi baví ještě víc! A baví se s lidmi.) Po chvíli paření se mě A.. zeptal, už po několikáté, proč jsou Češky tak děsně nepřátelský.Vůbec se nesmějou. Například v metru, že prý každá velmi nepřístupně kouká do knížky. Když se zeptal poprvé, proč jako v metru čteme, moje odpověď byla - Protože to umíme.Ale chápu, že to je seriózní problém.

Teď když nad tím uvažuju, říkám si, zda je ten zlý výraz spojen s obsahem knížky (Čteme snad všechny katastrofické sci-fi nebo Úvod do lingvistiky?) nebo to je dáno historicky. Však víte, ráno raníčko (kdysi dávno) panna vstala, vzpomněla si na 400 let s Habsburky, války, komunismus a výši učitelského platu a to ji rozhodilo natolik, že se z ní stala šíleně smutná princezna. Každopádně jsem zjistila, že nás ten výraz museli učit ve škole, protože když jsem si, v rámci vtipu, jako četla imaginární knížku, měla jsem ten SPRÁVNÝ výraz. A že já moc v metru nečtu!(Protože jsem studovala literaturu.)

Druhý den ráno psal Ko ( To je nápad, budu mu říkat "Ko". To je v Zaragozským slangu něco jako "vole".) mému milému, že to bylo fajn. Bylo to něco jako " Vole, kámo, ráno jsem mluvil s A.( Všichni Španělé a Španělky v mém okolí mají jméno od A.) a říkala, že Á. s K. (To jsem já) jsou hrozně v pohodě, Á. je správnej týpek a K. je "El Amor" (asi jako zlatíčko). A vůbec nevypadá česky!" A právě ta poslední věta mě hrozně baví. Když mě totiž někdo z cizinců chce pochválit,řekne mi, že se jim vůbec nezdám jako Češka! A to mi přijde, holky, docela smutný. Takže se fakt musím zeptat - proč se na lidi nesmějete? Bojíte se vrásek? To nepoužíváte krémy? A nejsou všem u prdele, zrovna jako vám ostatní lidi? Co s tím uděláte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 11. září 2017 v 19:35 | Reagovat

Jak na to reagovat, když nejsem holka... Ale aspoň jsem si vzpomněl na to, jak mi před mnoha lety ve francouzském podhůří Pyrenejí zastavilo auto s manželským párem, který mi řekl, že normálně stopaře nebere, ale ze všech stopařů, které potkali cestou z Portugalska jsem se prý nejvíc usmíval :-)

2 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 12. září 2017 v 9:45 | Reagovat

Jo, to je pravda, že si každý čte a tváří se jak kakabus v metru, tramvaji, autobusu, ani se nedivím, když jsem takto jezdila, taky jsem si četla a pro jistotu jsem měla sluchátka na uších, aby mě nikdo neobtěžoval :-)

3 Dubious cat Dubious cat | 12. září 2017 v 14:48 | Reagovat

[1]:To čtu ráda že se taky někdo umí pěkně usmát:)

[2]: No já taky poslouchám většinou hudbu nebo i čtu, ale snažím se taky tvářit veseleji:)

4 SlavaEww SlavaEww | 5. října 2017 v 16:00 | Reagovat

Hey all! Recently I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/ambien-and-suicide>site</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

6 BethanyVbm BethanyVbm | E-mail | Web | 25. října 2017 v 9:53 | Reagovat
7 Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca Victoria Eleanor Drake Demonica Wicca | E-mail | Web | 29. října 2017 v 1:02 | Reagovat

Pěkně řečeno

8 ElvaYsf ElvaYsf | E-mail | 25. prosince 2017 v 14:35 | Reagovat

апрапрапр

9 Sestrenice Pepina Sestrenice Pepina | 26. prosince 2017 v 21:15 | Reagovat

😂😂😂😂😂😂😂

10 ShaylaHrsoz ShaylaHrsoz | E-mail | Pátek v 0:35 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama