Nadreálná osobnost kočičího čumáku

O nových lexikálních prostředcích v naší komunikaci aneb z čeho je Kočce špatně

15. dubna 2011 v 13:06 | Dubious cat
V dnešním magazínu MF Dnes se objevil velmi zajímavý článek, s kterým nemohu více než souhlasit. Jan Malinda, autor příspěvku, si v něm stěžuje na přílišné používání zrobnělin a pochybných patvarů v naší komunikaci. Ach, mluví mi z duše!
Nikdy jsem nedokázala pochopit, jak může nějakého muže přitahovat žena, která ho "mocinky lavískuje a těšinká se až si večírek dajinkají sexíček" A ještě více nedokážu pochopit holky, které milují kluky jenž se vyjadřují podobně. Ku*va lidi!Proberte se!

Režim čitelnosti

14. dubna 2011 v 17:25 | Dubious cat
Zajímalo by mě, jaké velké změny nás na blogu čekají, vedlejší účinky jsou totiž poměrně dost katastrofické- nefungující obrázky, nemožnost nastavení nového designu tak jak chceme, a ani text v horním boxu nejde přepsat.. Ach jo!
Samozřejmě se mi zpráva o dočasné nemožnosti změny designu objevila až po té, co jsemse o to pokusila- výsledek? Toto.
Ale alespoň se dá číst obsah, to je důležité, nebo sem chodíte kvůli něčemu jinému?
Modleme se, ať se náš milovaný blog brzy vzpamatuje, je to totiž moje jediná radost, která mě může zachránit před sežrání programem Bonito od Ústavu Českého národního korpusu. Vážně- horší věc není! Zvláště pak máte-li s tím napsat seminárku, kterou odevzdáváte přesně za týden. Brzy budu mluvit jako česká mladá učitelka- jinými slovy- hůře než dlaždič.

AGEWWWIFIVBIIFGGIREOPFV! Ne,vážně už nemůžu.....

Koččin pochybně barevný blog v těle ženy

13. dubna 2011 v 15:00 | Dubious cat
Kočky by se měly sprchovat několikrát denně, nebo vůbec, napadají je pak totiž podivné věci, které někdy až hraničí s úchylností. Tentokrát to ale nebylo tak zlé, vlastně je to úplně nevinné!
O Barvách se jen těžko píše, aby to stálo za to, proto jsem spojila své myšlenky s téměř vyschlým černým fixem (dneska jsem si konečně koupila nový) a zbytky pastelek ( Moc jich nemám, protože mě každá zlomenina dokáže přivést k šílenství) a stvořila cosi, co by se dalo nazvat asi takto: USB dívka oblečená v barvách s blogem spojených.

P.S: Není v mojí moci odhalit všechny blogery na odhalené tělo cyberdívky, zvláště když se do toho ještě pletou plši a motýli, zmínila jsem tedy pouze ty, které jsem byla schopná vyjádřit barevně a něco pro mě znamenají.... (Tzn- čtu je pravidelně, snad jen jeden, zobrazený pod tou barvou mezi červenou a bílou ( pro nechápající- růžovou) by si v podstatě zmínění nezasloužil, ale bohužel k blogu patří..)

Kuzma je támhle!

7. dubna 2011 v 18:34 | Dubious cat
Nikdy jsem o sobě netrvrdila, že mám talent. Ani literární a výtvarný, který mi přecijen v nějaké míře byl nadělen, ani zpěvovový, i když uši nikomu netrhám. Ale hlavně ne herecký! Nikdy jsem si nemyslela, že bych uměla bůhví jak hrát. Nikdy jsem si nemyslela že bych MĚLA umět hrát. Well, ten zlý pán si to ale myslí.

O čem mluvím? Ano,o hlasové výchově. Zápočtový týden se blíží a starý herec vymýšlí a buzeruje. Minule se mu nelíbilo,že jsem svou básničku uměla z "minulého života", tak jsem si měla na dnešek připravit něco jiného. Jenže co? Dobře vím, že neumím mluvit příliš poeticky, ani básně, které se mi líbí nejsem schopná zarecitovat tak, abych je nezabila. Tak jsem se nakonec rozhodla pro Tatianin dopis Evženovi Oněginovi.
Ráno jsem si jej vytiskla a jelikož jsem věděla, že pozná, zda-li jsem ten text někdy četla či ne, přednášela jsem jej své kočce, která se infiltrovala do mého pokoje.
" Já píši vám, co mohu více? Co ještě mohu dodati...." zoufalé zvíře chtělo utéct. Pak jsem chtěla utéct já.

Tentokrát nás herec trápil ve velké aule. Musím říct, že mi to bylo příjemnější než obvyklá malá třída, aula je tak... plyšová! Na řadu jsem šla hned druhá a oproti minulému týdnu jsem se jej nebála. Věděla jsem, že mě bude buzerovat a kupodivu jsem se již nepodobala zaplému vibrátoru. Začala jsem mluvit a hned si přál, abych přidala na intenzitě hlasu. Udělala jsem to, ale pán opět našel něco jiného, proč mě musel zastavit. Řekl mi, že jsem moc velká feministka, které se Evžen líbí, tak si ho sbalí.
Pokusila jsem se tedy o nesmělý projev a to zase bylo špatně. Vždyť Tatiana byla přeci odhodlaná! Čím víc mě buzeroval, tím rychleji mě přešly veškeré nepříjemné pocity. Své spolužáky v zadních řadách jsem stejně neviděla, jelikož jsem krátkozraká. Slepota má tedy i své výhody.
Nakonec jsem sebrala všechnu sílu, co jsem mohla dát do zvuku svého hlasu a kupodivu jsem směla recitovat až do konce. Měla jsem pocit, že vyjadřuji Tatianiny pocity tak, jak mohly být, jenže mistr si asi Tatianu představuje jinak. Jeho smůla, já přeci nejsem herečka!
Pořád nám vykládá, jak z nás mají být mluvčí kulturní instituce- cožpak takový mluvčí mluví dramaticky?
Co na to říct, snad jen " Tak končí naše komédie,zlo prohrává a dobro žije!" Ano,žiji.

P.S: A příště budu přehrávat jak sviňa, jo!

Co se stane, když jdete do hospody..

29. března 2011 v 22:53 | Dubious cat
Vydržet ve škole skoro až dokonce je dosti psychicky i časově náročné. Jako obvykle jsem si tedy poslední přednášku odpustila a těšila se, jak pojedu v pět domů.. Jenže! Jenže to bych nesměla vyjít před školu v doprovodu svých spolužáků, kteří mě ukecávali tak dlouho, až jsem nakonec svolila a vydala se s nimi směrem hospoda..

čokoládové orgie

26. března 2011 v 15:01 | Dubious cat
Jelikož mám moc práce a jsem z toho tak deprimovaná, že projíždím blogy a webové stránky s nimi spojené, musela jsem právě dostat do svého těla větší množství cukru. Ještě že maminka pekla bábovku a zbyl tak hrnec plný teplé, tekuté čokolády...
Šok číslo jedna: článek na serveru doma.cz

ústavní myšlenkové pochody v motýlím třpytu

22. března 2011 v 18:24 | Dubious cat
Krutý měsíc ovládl noční oblohu a nedal ani jedné kočce spát. Ta čtyřnohá toužebně mlátila do dvěří doufajíc, že se jí podaří proniknout do teplého pelíšku Dubious cat. " Nekonečná říše snění..."...
Ozzrovo dílo by se skutečně nemělo předčítat literárně úchylným osobám se surrealistickými sklony.
Protože pak motýlí křídla zpívala, že jsou skřivánkem ve zlaté kleci. Už nikdy nebudu normálně šílená, už jen- šíleně šílená..Muhehehe!

Pojďme si číst!

18. března 2011 v 18:21 | Dubious cat
Každý člověk, tedy v zemích s vysokou gramotností, se naučí dobře číst někdy kolem 8-9 roku života. Někteří to umí již před nástupem do školy, ale mluvím teď obecně. Od přečtení prvního slabikáře již uběhla řada let a já se vás ptám, co rádi čtete?
Jelikož je březen měsícem knihy a o knihách se teď hodně mluví ve spojitosti s vysokou daní, není tento článek úplně k ničemu. Také mě inspirovala má spolužačka Fuckybaby, která ve svém posledním článku shrnula, co všechno přečetla za rok 2010 a jak se jí to líbilo...

Zvrhlíci pozor!:)

13. března 2011 v 15:27 | Dubious cat
Dubious cat a Agrr, dvě pochybnozvrhlé slečny, se rozhodly zřídit blogový koutek pro blogery podobného zaměření.
Existuje Autorský klub, Klub Snílků, Autorská tlupa, Stále ještě kvalitní blogy.. A ode dneška již také Klub pochybných zvrhlíků!
Chcete se přidat? Není problém! Stačí, když se přihlásíte buď pod tímto článkem, nebo na pochybneuchylarny@gmail.com a budete splňovat jednoduchá pravidla:

1. musíte být příjemně zvrhlí
2. musíte mít "autorský blog" (zkopírovaní porno nebereme)
3. Nesmíte se bát psát věci tak jak jsou
4.Občas něčím přispějete (články, nápady, diskuze..)
5. Elfové jsou buzny,které jsou heterosexuální pouze v případě potřeby rozmnožení a to s velkou nevolí
6. Agrr je uznávána jako efrití kněžka


Každý týden se zde budou objevovat témata, na která můžete psát, budeme pořádat soutěže, obšťastňovat vás našimi výplody fantazie, grafici a jejich úchylné obrázky jsou též vítáni!
Předem bychom chtěly upozornit, že se nejedná o žádný Klub mastících ocasopinek sedící u bezduchého porna, jedná se o lehce perverzní umění, které tady už bez tak provozujeme,ale proč jej neshromáždit? Také se budeme zabývat seriálovými a filmovými hity z "naše dětství", které jste někteří možná už nezaznamenali td.

Právě pracuji na grafice azákladních informativních článcích, proto mějte trochu strpení jak s tímto blogem, tak i s nově vznikajícím blogem. Všichni jste vítaní, mňau!

Let's get crazy s Hannou Montanou

9. března 2011 v 20:54 | Dubious cat
Přeji hezký večer,

Tak kdo z vás vyhrál a vsadil se, že se s panem PhDr ještě uvidím? - Bolely ho záda a já měla déja vu, nebo spíš déja nevu, záleží jak to vezmete.
Je to až podivné, že mi dal úplně stejný rentgenograf jako minule, což mě až skoro mátlo, ale vzhledem k tomu, že jsem si z obálky vytáhla opět otázku č.5, nedivila jsem se ničemu. Alespoň pracovní list s ortoepickými úkoly byl jiný.

Alea iacta est řekl by Caesar, latinsky

8. března 2011 v 20:01 | Dubious cat
Kostky a studijní materiály jsou vrženy na podlahu. Jestliže jsem si myslela, že se poslední den před zkouškou stane zázrak a mě osvítí schopnost a touha učit se celý den, tak jsem se spletla. Ale přinejmenším jsem si každou otázku z Úvodu přečetla a skripta ortoepie jsem párkrát zahlédla již předtím. ( a to málem byla zneuctěna kočičím hněvěm/soucitem! )

Celý den si jak blbec vymýšlím vhodné výmluvy pro sebe samou, proč zrovna teď se to neučím, ale za chvíli jistě budum protože:
1. ve psánku to nejde
2. při snídani ve velmi pozdní ráno? Přešla by mě chuť k jídlu...
3. po snídani? Po jídle se má odpočívat..
4. Cože, už je čas na oběd? N otak to abych šla nakoupit..
5. Doba mezi rozehřátím trouby a vložení pizzy do 200°C- konečně učení
6.cink!čas na vložení pizzy. Jé v myčce je umyté nádobí? Nutno uklidit.
7. čas krmení- ale jo, s trochou učení navrch
8.po jídle to ale fakt moc nejde...
9. přemožení se ke 2 otázkám
10. Hodina koukání na seriál přece nezabije!
11. lehké učení ( díky megauploadu a jeho limitu na koukání)
12. maminka přišla domů- čas na přivítání a vyzvídání, jak se celý den měla
13. pár otázek..
14. přišel tatínek...
15. jedna otázka
16.půlhodinový spánek( nabyté učivo se musí přeci "zaspat")
17. poslední otázka ze série těch, které se jsem ochotna učit
18. večeře a Ulice k tomu
19.Musím napsat na blog!
20. Mám chuť na dlaší dávku seriálů... a taky si musím odlakovat a nalakovat nehty:)

Jak vidíte z mého bodového harmonogramu, jsem opravdu špatná studentka a jsem si jistá, že na to zítra dojedu. Ale co, kdybych se to učila 24/7 a vyhodil mě, vzteky bych mu urvala rohy, takhle se mohu jen vyrovnaně těšit na srpen.
Během celého dne, jak jsem jej tady rozepsala, jsem ale v malých intervalech přemýšlela nad jednotlivými písmeny. Jako úplný debil jsem si pořád opakovala p,p,p,p,p,p,... a můj vnitřní hlas do toho vkládal své poznatky: explozíva, ústní, bilabiální, úžinová souhláska, neznělá... Asi to bude moje oblíbení písmenko! Stejně jako "m", které je podobného rázu, jenom je nosní... Že by přeci jen něco v tý hlavě bylo? Možná teď, zítra už nebude a nebo mi přihraje nějaké ošklivé písmeno, jako třeba například.. ehmm..dz. Prosím, ať na začátku odejde z kabinetu! Potřebovala bych se podívat na zadní stranu velkého archu papíru, kde je tužkou malinkým písmenem napsána odpověď na zásadní otázku:Které písmenko je na obrázku?

Přejte mi štěstí a pokud rádi řešíte podstatné jazykové otázky, měla bych pro vás jednu: Proč je TA kobliha, aleTEN koblížek?
Těším se na vaše odpovědi :)

Mimočlánkoviny

8. března 2011 v 15:47 | Dubious cat


Chcete mi říct něco, co se nevztahuje k mým článkům?
Máte rady ohledně designu, nápady na příspěvky, zvláštní přání, nebo se jen chcete nějakým způsobem (inteligentně!) prezentovat?
TADY JE VÁŠ PROSTOR! ŽÁDÁM VŠECHNY ABY VŠE, CO NEPATŘÍ K TÉMATŮM MÝCH ČLÁNKŮ PSALI SEM, NEBO NIKAM, DĚKUJI! :)

P.S: Na tomto blogu funguje demokracie, čili svoboda slova, budete-li ale příliš podlí a zlí, pošlu na vás streptokočky, chlupočky, bloQíckožrouty a do Sikarova pajzlího sklepa pro plchy taky není daleko (po případě pro homosexuální elfy k Agrr) PEACE!

O spodním prádle

3. března 2011 v 20:57 | Dubious cat
Měla bych si zakázat scrollování hlavní blogové stránky směrem dolů, dostávam pak zbytečné záchvaty smíchu, díky nimž mi hrozí náhlá smrt. Myslím, že je vám opět jasné o čem mluvím, Co o něm (mě) prozradí jeho(mé) spodní prádlo?

Slečna pochybná a slečna úchylná a čarodějnice

27. února 2011 v 14:45 | Dubious cat
Slečna K. ráno vstala a vydala se cestu do Prahy. Její bratr měl následující den narozeniny, takže mu potřebovala něco koupit. Doufala, že se domů dostane včas, jelikož si přes blog (ne)domluvila setkání s osobou, jenž je paní úchylnosti a elfích uší.
K. si ji za ten krátký čas, co existuje na blogu, opravdu oblíbila. Jaká je doopravdy? Přemýšlela o tom. Byla si jistá, že bude stejně skvělá, jelikož obě mají stejného kamaráda čajovníka, který jiné než úžasné osoby nesdružuje.
Její pražský výlet se lehce zkomplikoval- hned na začátku cesty se s ní začala loučit její milovaná mp3, kterou má jen o 2 měsíce déle než blog. Odešel ji display, co bude K.dělat? Bez hudby se cítí jako by byla nahá. Nákup dárku stihla docela rychle a doufala, že přijede domů v čas, který na blogu uvedla jako pravděpodobný. Nestihla to. Jela s tatínkem a museli to vzít přes Globus a Ikeu, takže hned jak K. přišla domů, napsala Agrrr na facebook, zda-li jejich setkání platí. Jenže Agrr tou dobou zrovna přijížděla do jejího domovského místa.

Slečna K.II.

19. února 2011 v 23:52 | Dubious cat
Slečna K. se konečně odhodlala vstát z vyhřáté postele a přejít do chladného obyváku. Ihned otočila kolečkem zajišťujícím počátek topení a začala pomalu snídat. Měla na to dost času, vždyť v pátek nikam vlastně nemusí! Z košíku na ní upřela zrak její milovaná kočka. Chtěla za K. Ačkoliv mazlíček na novou sedačku nesmí, jelikož ji drápe, pokryla ji K. zelenou dekou a zvířatku hned došlo, že se jedná o "povolení k přistání". Nečekala ani minutu a vydrápala se ke K. Položila svou šedivou hlavičku na K-in klín a začala vrnět. K.ji hladila. Vydržela to až do příchodu své matky. Bylo na čase vstát a vydat se do města, večer musela jít na ples přítelkyně svého bratra.

Slečna K. I.

17. února 2011 v 23:22 | Dubious cat
Ave!

Právě jsem se rozhodla- mé deníčkovité vyprazdňovaní v první (mé) osobě musí přestat. Je to literární útvar pro vás jistě nezajímavý a pro mne velmi pohodlný, a navíc- blog jsem zakládala jako úložiště své tvorby, je snad "deníček" moje tvorba? Rozhodně ne nijak složitá, jelikož jej zvládají i ti nejméně autorští a zajímaví blogeři ( o barvě mlčím!). Avšak nechci vás, ani sebe o záznamy z mého života úplně ochudit, přeci jen díky nim lze mou osobu alespoň malinko pochopit, proto se ode dneška veškeré dění mého života, samozřejmě jen to publikovatelné, bude nacházet v této nové rubrice - Slečna K. z pohledu vševidoucího vypravěče. Nebudu zde mluvit já, ale "vyšší bytost", která je i není mou součástí, a díky ní se tak z mého nudného a zcela obyčejného života stane nový nekonečný román bez romantických prvků na pokračování! Samozřejmě abyste z toho také něco měli, dovolí si vyšší bytost vložit do textu své "výchovné poznatky" aneb jestliže něco dělá slečna k. neznamená to, že to můžete dělat i vy. Jako v reklamě.

Mlčení jehňátek v důsledku vzdělávání

9. února 2011 v 21:38 | Dubious cat
Tak a je to tady!
Samohanna zvaný Montana, tedy jeho první díl vzniklý až po prvních asi 12 (Ježiš, kolik jsem toho vlastně napsala?) bude na věky věků strašit i ve Sborníku 2010. Mezi úžasnými psavými hvězdami jako je naše slečna šéfredaktorka Le fille Ash, básnivá Atayiya, Fabiana či Edith Holá sice vjeho hvězda trochu uvadá,možná i padá, nic méně se cítí velice poctěn, že mezi takovými může existovat.

Letní semestr začíná, MVMR!

7. února 2011 v 13:37 | Dubious cat
Venku září konečně sluníčko,skoro by se zdálo, že je opravdu krásný den, ale není, milé děti, není!
Měla jsem v plánu dnes napsat ten 3 týdenní deníkový zápis a reportáž z Vánoc, které máme na možná již naší první hodinu tvůrčího psaní... Je toho dost co? Ale s pomocí nezáživnosti mého života a schopnosti lhát jak když tiskne by to nemusel být problém.

Představuje se vám Coolma

3. února 2011 v 22:00 | Dubious cat
Ahoj holky!

Pseudointelektuálka Dubious cat se rozhodla, že nebude povrchní a nadávat růžovým krásňoučkým holčičkám ,a proto založila novou rubriku- Coolmu, která bude po vzoru krásných czívek radit, radit a radit.. (ač sama mocně netuším, jak by řekla blondýnka)

Příspěvek číslo jedna: Jak být krásná bez cz?

Jsme Borgové! Budete asimilování!- Až příště

31. ledna 2011 v 20:18 | Dubious cat
Baf! Mysleli jste, že sem dnes  už nezavítám? Omyl! Od teď budu zase chvíli fungovat jako bloger láskyplně plnící internetovou síť svými nesmysly.
Abych vás dlouho nenapínala- odpor byl marný, ortoepii si dáme ještě někdy znovu. Nadpřirozené síly si zkrátka přály můj neúspěch (minimálně můj bratr s České dráhy- 30minut zpoždění a já přišla pozdě!) Ale bohužel v tom zase nejsem sama- bylo nás 11, vyhodil  10. Ten jeden jediný šťastný je mužského pohlaví, který hřeší na své  zatracené štěstí(už zase!)- šel první a pan PhDr mu toho velmi mnoho odpustil a přecházel.. Nebo to bylo proto, že byl jediný kluk? Je snad pan PhDr na kluky? Nebo je na holky a naše něžné pohlaví vyhazuje proto, aby nás viděl znovu? Ať je to tak, nebo tak, je fakt, že asimilaci jsem vysvětlit nedokázala. Hleďme! Hleďme s ortoepickou výslovností přípustnou s ť.. Hleďme- žádná z nás  (tedy ,ani ON) nedokázala vysvětlit proč je ť i ď.. Hleďme.... A to jsem jinak všechno potom věděla, samozřejmě.. Ale už se mě na to nezeptal:)


Ale co, příště asimilaci v tomto směru jistě nepodlehnu a budu  jako 7. z 9! A mimochodem, proč se člověk učí  32 debilních roentgenů ze skript, když pán si namaloval úplně odlišné obrázky?? Písmenko "J" bylo ve skriptech mým favoritem.. Teď jsem ho poznala díky "odchodu" zkoušejícího na chodbu, přiznávám:) 
Tak co vám chybí nejvíce- Samohanna? Zelený román? Streptokočky?? Povídejte, přehánějte, tento týden žiji jenom pro vás!! :)

Ga ga ???

29. ledna 2011 v 21:36 | Dubious cat
Můj unavený mozek právě dočetl onu sáhodlouhou obhajobu našeho oblíbeného dívčího webu. Co na to říct? Za svým názorem si budu stát i nadále, ač mě teď někteří "uvědomělí" začnou nazývat "pokrytcem a husou" a bůh ví ještě čím. Autor článku zmínil, že prý my všichni, co tolerujeme homosexuály a jiné, jsme velice zlí a nesnášenliví vůči "růžovým blogerkám".
Jako osoba mající streptokočky, chlupočky a jiná "opatření" bych ráda tuto "nesnášenlivost" uvedla na pravou míru: Já osobně nemám nic proti VŠEM holkám milujícím růžovou( taky ji nosím, mám růžový mobil, plný pokoj plyšáků....), zabývajících se kosmetikou( taky ji používám), publikujících fotky svých oblíbených hvězd ( určitě jsem to taky v jejich věku dělala) , sdělujícíh své životní osudy ( taky se tu občas vybliji) a td.. Ale! Mezi nimi je opravdu hodně stvoření, které prostě nemůžu uznávat a mít ráda- jejich články naprosto postrádají logiku, jsou napsány velmi špatným pravopisem, a to že jsou celkově o ničem ani nezmiňuji... VĚTŠINOU podobné dívky chodí "otravovat"na blogy, jejichž autoři mají co říct. (odtud ta nesnášenlivost) 
Mě by byly slečny opravdu u zadní části těla, ale když některá vstoupí na můj blog, ani si článek nepřečte a hned mi oznámí :navštiv můj blog, nemám nejmenší chuť se s nimi cicmat. (Ale na jejich blog nejdu a nenadávám jim!) Proto si občas poznámku na jejich  adresu neodpustím. Nemluvím však o nikom konkrétním,takže doufám, že nikoho nešikanuji. A ano, občas se jdu podívat na blog o Miley Cyrus a jiné "zapovězené blogy", blogeři mého druhu, sežerete mě za to??:D 
Nepovažuji se rasistku, ale pokud to tak někdo cítí, prosím sdělte mi to, a já se nad sebou zamyslím. Inteligentní jsem na to dost.
A teď k mému článku parodizujícím krásný web- já doufám, že všichni pochopili, že to byla jen "legrace", že mezi "krásné" dívky patřit nechci, protože bych mezi ně opravdu nezapadla- ať už vzezřením či mentalitou. Ale doufám, že to někteří nepochopili jako ukřivděný výlev nějaké krávy, který dívenkám závidí- nezávidím, věřte mi. Každá holka by chtěla být krásná, to jistě, ale raději jsem takovou jakou jsem (ač magnetem pro opačné pohlaví rozhodně nejsem) - stylizace do přehnané "holčičkosti"  by v mém podání působila opravdu směšně. 

Tak abych to shrnula- nejsem cílová skupina oné stránky, a ani v 14-17 bych asi mezi čtenářky nepatřila, ale na druhou stranu mi jeho existence nevadí, proč taky? Kde jinde se člověk tak královsky pobaví?? :D
k

Anglícké fňuk

26. ledna 2011 v 22:15 | Dubious cat
Dneska jsem se během učení o původu jazyků a podobných blbostí rozhodla- moje angličtina jde do háje, je načase s tím něco udělat!
Maminka není proti, dokonce mi je ochotná přispět i na zachování francouzštiny (která už je ale dosti hluboko v háji). Za všechno totiž může to úžasné studium češtiny- jazyková kultura.. Jazyková kultura! A my nemáme ani angličtinu.. grr! (Ano, zimní semestr pryč a mě to stále trápí)

Úplnou náhodou mi dnes večer přišel mail od mého amerického lektora z English campu- přijede zas!
Yes! Já celý den přemýšlím nad studiem angličtiny a najednou se mi ozve ten úžasný člověk z Michiganu? Bůh asi nechce abych platila ty nehorázné peníze za kurz. Ale já na nějaký stejně půjdu!

Před chvílí jsem dělala vstupní rozřazovací test a hádejte co! Jako zázrakem jsem si znalost angličtiny zachovala a neustálým sledováním seriálů, poslouchání hudby a lehkou  konverazací s Alexem  ji dokonce snad i rozšířila!!
 Myslela jsem že se budu rozhodovat mezi lehčím FCE a těžším CAE, ale podle testu jsem úroveň C1-C2 čili ona otázka zní jinak- CAE nebo CPE?
Mé sebevědomí zase alespoň na chvíli povyskočilo- proč já se tady obtěžuji se Zemanem, když mé místo je evidentně někde jinde? ( A pokladnu u Alberta opravdu nemyslím:))
S touto myšlenkou na mysli se jdu zase ponořit do studia jazyka, toho našeho- českého, který mám přeci jen taky docela ráda:)

P.S: Nic neříkající článek? Máte pravdu, ale já to musela někomu říct:)

Krásna.cz na hnusném blogu, či naopak?

23. ledna 2011 v 11:42 | Dubious cat
Modrovesmírný blog vám představuje :
pic
klasna
Jsem krásná. Ne, vlastně jsem ze všech nejkrásnější a ze všeho nejraději o tom vyprávím chudinkám, které mé kráse nesahají ani po kolena. Patříš mezi ně? Chceš být tak krásná a úspěšná, elegantní a šarmantní, v posteli skvělá a nezapomenutelná jako já? Tak to budeme nejlepší kamarádky ( aby má krása ještě více vynikla)

Nejlepší kamarádky mají tu milou povinnost svým kamarádkám poradit, ptala jsi se, jak co nejvíce zaujmout kluka? Dělej to jako já!

1) Buď krásná - ošklivou holku nikdo nechce!
2) měj světlou hřívu, protože to v mužích vzbuzuje touhy (praktikuji už od 13!)
3) chce to kozy- neobdařila tě příroda krásným objemným poprsím jako mám já? Máš dvě možnosti- molitanové vycpávky, ponožky, či cokoliv jiného, co si můžeš vložit do podprsenky a vytvarovat dokonalý dekolt, ale pozor! Ponožky musí být vždycky čisté a svlékej se až když bude bezpečně tma.. Ráno pak musíš vstát dříve, aby na to tvůj miláček nepřišel (Kluci jsou blbý, nepoznaj to!)
A nebo - plastická chirurgie.
4) oblečení? Jen decentně a hlavně růžové! Budeš pak malá sexy lolitka...

Nejsi krásná ani vyvinutá? Pak bude pro tebe možná pokračování ztrátou času, ale i zázraky se dějí...

5) buď hubená, tvůj idol přeci potřebuje dokonalou partnerku! Jsi tlustá? Tak zhubni!
6)Prales? Ty už jsou dávno vykácený, proto by se tvůj miláček divil, kdyby se dotknul tvých nohou a- ouha... Bez holícího strojku ani ránu!Depilace depilace, depilace!

Jak se chovat?

1) Hlavně moc nemluv, kluci nemají rádi upovídaný dívky
2) Když už musíš promluvit, nevyjadřuj se příliš učeně- tvůj kluk chce být ve vašem páru ten "chytrý"
3) Vypráví ti tvůj milý o fotbale? Nauč se předem nějaké pojmy jako je "gól", "branka", "brankář" a uvidíš, že to ocení!
4) směj se jeho blbým vtipům, i když je nepochopíš
5) když nastane trapné ticho, dlouze se mu podívej do očí a nastav výstřih, tvůj miláček sice nenajde slov, ale alespoň na sebe nebudete čumět zbytečně

Poradna :

Ahooj, mam takovy problemechek- je mi 13 a jsem jeste panna, je to trapas?
- anonymka-
odpověď: Milá Anonymko, já jsem sice se svým sexuálním životem začala již ve 12, ale to neznamená, že je panenství v tvém věku trapas. V patnácti bude hůř...

Čawky, můj idol mě nechce, co s tím?

odpoveď: To máš blbý! Mě se ot ještě nestalo:)


Tak co myslíte, mohla by i Dubious cat patřit k nejlepším blogerkám? :)Copak je to za č......a?

3. ledna 2011 v 17:32 | Dubious cat
Blogu zdar!

Já vím, že už jsem tím jednou vyhrožovala a nakonec se denního blogování nevzdala, ale obávám se, že teď už jde vážně do tuhého. Znáte ten film Copak je to za vojáka? Nikdy jsem ho sice neviděla, ale to mi nebrání použít jeho poloupravený název pro dnešní titulek Toku myšlenek. Dokonale totiž vystihuje mou situaci.
Knih už jsem sice přečetla poměrně dost, ale pořád mi k úplné Viktorově spokojenosti dost chybí, hlavně nemám načteno příliš odborné literatury, ale to do 19. 1 přeci stihnu, říkala jsem si. Zkoušku z ortoepie kombinovanou s úvodem do studia jazyka jsem z hlavy vypustila, jak nám radil pan zodpovědná osoba, prý že nám pan doktor výjde vstříc a zkouška se vyřeší během března. Dnes jsem zapla facebook a co nevidím? Hromadu nadávek. Intuitivně jsem zkontrolovala školní mail a k mému zděšení zjistila, že nám pan doktor skrze FIS poslal lednové termíny- první je již za 10dní,zápočet ve čtvrtek( zda-li se jen podepíše, či budeme muset něco zplodit neuvádí) . A já se ptám , copak je to za č...a? Takhle se vychází studentům vstříc, když zkoušku z něčeho tak šíleně těžkého, čehož skripta jsem podle jejich předešlé rady ani neotevřela, ohlásí jen tak ze dne na den?
Nedá se nic dělat, asi umřu mladá a v knihách....Proto říkám- neruším, ani nepozastavuji blog (jsem na něm stejně už závislá),jen to opravdu omezím a ještě trochu víc zanevřu na čtení vašich článků,což me mooooc mrzí, protože mě zajímáte stokrát více než uvula a vélum.....
po 31. budu buď to šťastně vyzkoušená nebo šílená- do té doby nervově slabá...

Žijte v míru, lásce a bez problémů!

Vaše 
  Dubious cat

zase o rok blíž jisté smrti

1. ledna 2011 v 0:21
"BUM"... " Bác".. " BUCH"  - milion a půl právě prosvištěl vzduchem... Kdy se konečně lidé naučí myslet ekologicky a ekonomicky? Máme na to už jenom rok...(podle indiánů) 
Tak já Vám tedy přeji, abyste si tento ještě neposkvrněný rok pořádně užili a neviděli tento text dvakrát, ani nepozvraceli obrazovku, až jej budete číst...
Je to definitivní- rok 2011 a zkouškové je tady- tak ať Vám slouží nožičky!
PF
-Dubious cat, Alžběta Pucek von Pinkas a slovenská bílomourovatá kočičí cigoška Bára, halda streptokočwek, celý modrý vesmír a Lady Kvaga -
 
 

Reklama