týdenní dávka hnisu chili TT

Když (ne)jsem líná aneb Making of Anthony (pro Danny)

7. října 2012 v 21:50 | Dubious cat
Vážně nenávidím náš scaner, je to kazisvět!

Představte si, že strávíte 3 hodiny kreslením vašeho hudebního boha, po dlouhé době máte ze své tvorby radost, a pak- šok. Scaner, vytahující z obrázku nejtmavší barvy a skrývající ty světlé udělá z krasavce zrůdu. Jak mám, sakra, ukázat světu, že jsem stvořila něco nebezpečného? (moje slova i obrázky zabíjí! ChciVašeMozky varuje...)
Když jednou nejsem líná já něco dělat, líná technika. Obvykle jsem z výsledků scanování jen mírně rozladěná, ale tentokrát nejsem líná se naštvat. Kreslila jsem totiž pro někoho. Kreslila jsem pro dívku, se kterou jsme si splnily sen- viděly jsme tohoto muže na vlastní oči!

Totální rezignace aneb první den ve škole

25. září 2012 v 19:56 | Dubious cat
Tak už i na mě, Kočku Pochybnou nepochybně došlo. 1.září kolem mne prošlo bez sebemenšího povšimnutí, ale dnešní datum v kalendáři hovořilo jasně. Kočko, mazej do školy! Alespoň na dvě hodiny...

..Nemusím, já jednu (skoro) vidím!

23. září 2012 v 17:28 | Dubious cat
Některá témata týdne jsou vskutku stupidní (já za to nemůžu!), ale i na ně se dají vymyslet zázraky... Ovšem já nebudu ten případ.. I když. Věříte na víly? Ano? A jsou krásné, průsvitné jako poloprůsvitné bytosti ze Samohanny zvaného Montany, šeredné jako Donna Versace, nebo obyčejné dívky jako je Sookie Stackhouse (True blood)? Nedělám si iluze, že mi někdo odpoví. Vlastně nemusí, protože já stejně jako deodorant Old spice mám důkaz místo slibů.

Když je čas udělat plyšákům pápá

5. září 2012 v 12:41 | Dubious cat
Můj blog pomalu ale jistě dospěl do fáze, kdy se příliš často neplní. Není to tak, že bych na něj psát nechtěla, ale poslední dobou mi čím dál více dochází, že nemám potřebu se s někým hádat o rozdílných názorech a sdílet svůj vnitřní svět, jelikož přátelství, a zvláště ta blogová, jsou neuvěřitelně křehká věc.
Jsem na počátku svého jednadvacátého roku života a už teď můžu říct, že se můj život začíná měnit. Je to snad opravdová dospělost?

Jak se Kočka stala kočičím mazlíčkem

10. srpna 2012 v 22:10 | Dubious cat
Po velice dlouhé době jsem zase zasedla k počítači, abych se dozvěděla něco nového z blogového světa a na konci týdne se k tomu vyjádřila. Mňau.. Že, zrovna já, Kočka pochybná hodnotím téma týdne "Můj domácí mazlíček" ? Abych řekla pravdu, absolutně nemám náladu se s těmi články mazlit, já to totiž moc dobře tušila, jak to bude vypadat.( poznámka redakce)

Takže, milé děti, v našem domě žijí dvě kočky, co se jmenují Alžběta a Barbora, ale Alžbětě neříkáme jinak než Pucek (celým jménem Alžběta Pucek von Pinkas I.) a Barbora si zase vysloužila přezdívku (Robert) Čušek, jelikož dost často se stává, že nás poctí svými zvratky na podlaze. (Kdo nezná- I. Dousková, Hrdý Budžes- "Robert Čušek se zase poblil")

In cesty s Doctorem

19. června 2012 v 14:57 | Dubious cat
České dráhy mají času vždycky dost a navíc jsou to předražené kurvy. Oni to o sobě moc dobře vědí, a tak velkoryse nabízejí svým zákazníkům různé slevy, takže nakonec je cestování s nimi vždycky IN. Ano, je to skutečnš nádhera, když zaplatíte místo 84 celých 61 korun českých za jednu jedinou cestu do Prahy, ale kdybyste potkali před nádražím modrou telefonní budku z 50.let, raději nasedněte do ní. Doctor Who totiž létá zadarmo a navíc vás na místo dopraví včas (když se o pár let či století nesekne). A taky- cestování časem je tak cool, to ví přeci každý!

Krása jazyka

13. června 2012 v 16:24 | Dubious cat
Vzduch v obývacím pokoji dvou studentek literatury je prosáklý vůní sandalového dřeva. Obě dívky se před dvěma lety rozhodly, že půjdou na vysokou školu se zaměřením na jazyk český, čehož teď velmi hořce litují. Místo počítání složitých vzorců a odhalování krás matematiky (o jejichž existenci dost pochybuji), či objevování něčeho důležitého pro lidstvo, koukají do nekonečně mnoha stránek popsaných teorií stylistky. No není to perfektní okamžik na napsání dalšího krásného příspěvku na téma týdne? Ještě než úplně zmalkielovatím(= začnu psát pravidelně několik příspěvků týdně), musím poznamenat, že tento příspěvek píše už jen má tělesná schránka. Má duše se nachází někde u stropu společně s nasládlým jemným kouřem vonné tyčinky. Netřeba mne tedy zabíjet.

Nadreálná krása na kočičí způsob

12. června 2012 v 16:22 | Dubious cat
Milá Edith,
já vím, že mě za to jednou přizabiješ, ale jelikož mám spoustu práce do školy kvůli zkoušce, využívám každé možnosti jak dělat něco jiného. Můj včerejší příspěvěk byl zdá se přechválen, proto bych měla své čtenáře a náhodné pocestné vrátit zpátky na zem. A nebo ne! Rozhodla jsem se pro článek plný nadpozemskosti, protože v těchto dnech není nic lepšího, než si přečíst v komentářích (hele jak vydírám!:)), že jsem stvořila něco krásného.

Zrcadlo vždycky lže

11. června 2012 v 21:17 | Dubious cat
"Zrcadlo, zrcadlo, kdo je v zemi zdejší, ze všech ženštin nejkrásnější?" zeptala se zlá královna v podobě Charlize Theron svého milého rádce z IKEI. " Sněhurka, má paní." odpověděl ten levný šunt a žena v nejlepších letech zvedla telefon a objednala se na nejbližší možný termín konzultace k plastickému chirurgovi.

Hlavně nebýt normální!

10. června 2012 v 23:53 | Dubious cat
Ještě nedávno bylo pro mne naprosto normální, že jsem každý týden vyjádřila svůj názor na téma týdne. Teď už je to pomalu vzácnost. Není to tím, že bych tak moc zlenivěla a nechtěla se nad tématy zamyslet, není to snad ani rozteklostí mého mozku, která už pomalu dosáhla maxima, zkrátka přestávám mít potřebu tolik sdělovat svůj názor. Přestávám být normální ve svém vlastním existování. Protože lidi odchylky od obecného názoru odsuzují.

Moje já, čili Kočka

29. března 2012 v 22:54 | Dubious cat
Bílá žirafka namočená v narezlé jahodové polevě, výsledek pokřiveného humoru přírody, nebo také pochybná kočka- tak bych se vám mohla popsat. Jenže ono to je vždycky trochu složitější. Stejně jako si někdy připadám na povrchu krásná a zajímavá a jindy jako prototyp ježibaby, tak se cítím i uvnitř. Zlá a podlá, někdy i hloupá, zkrátka- pravá kočičí svině. Fuj.

Zamyšlení s kdyby

18. února 2012 v 13:34 | Dubious cat
Co by bylo kdyby,
lidé nedělali chyby
a žili jako ryby,
hezky ve vodě,
v klídku a v pohodě?

Byla by to nuda. Jistě znáte ten krásný citát, že každý den musíte potkat alespoň jednoho blbce a já k tomu dodávám, že i v případě, jste-li poustevník a jedinou společnost vám dělá zrcadlo. Jinými slovy- všichni jsme blbci, ale vlastní blbství zdá se trápí jenom některé. Například mě. Kéž bych se tak mohla vrátit v čase a všechny chyby,které jsem udělala jako mávnutím proutku odstranila! Kéž bych tak mohla zmizet chyby jiných, které se na mě podepsaly...Jenže pak bych byla nechutně dokonalá a nelidská. Lidé dělají chyby a tudíž jsou občas blbci.

Setkání s ďáblem

22. ledna 2012 v 12:53 | Dubious cat
Někdo, respektive filmaři, tvrdí, že ďábel nosí Pradu. Ten film jsem nikdy neviděla, ale přesto jsem si vždycky na taková stvoření dávala pozor, jenže víte co? Filmaři lžou. Ďábel nenosí Pradu, ale vodku. A to i když ji nechcete. Dalším mýtem je jeho podoba- vážně si myslíte, že je ďábel zbarven do červena, má rohy a ocas připomínající přední ocas? Ujišťuji vás, že jediné takovéto zbarvení mají moje a Agrruščiny vlasy...

Nevinné čmárání

17. ledna 2012 v 20:06 | Dubious cat
Už třetí den po sobě jsem byla svou nezkrotnou touhou ( = absolutní nechuť se učit) přinucena vzít do ruky akvarelové pastelky.Tentokrát mi v hlavě probleskla sama Nevinnost. Přesně o půlnoci! Nevypadá to sice vůbec tak jak mělo( nevýhoda předem promyšlených výtvorů, vždycky vás to akorát naštve) ,ale i přes to se to dá klasifikovat jako můj výtvor. Vždyť je to jen nevinný obrázek! On za nic nemůže. To já. Anebo Bilbo.

komix na TT : Pomsta (z) trubky

9. ledna 2012 v 19:34 | dubious cat
Zkouškové je období, kdy člověk nemá na nic čas a veškerá jeho mozková aktivita by se měla věnovat zkoušené látce. můj mozek ale přijímané informace odmítá a raději vytváří něco nového. Dámy, pánové a něco mezi tím, tohle vzniklo během syntaxe... :)
poznámky:
1) Tubecat s Rudolfem patří Bilbovi a Sikarovi, najdete ji zde
2) IT Kitty je zde domácí
3) kdo nezná cybermany, nezná Doctora who, google it
4) Poníci jsou všude..jsou to Moji malí poníci

Na knižní postavu nemám postavu

27. listopadu 2011 v 13:26 | Dubious cat
Za svůj život jsem již přečetla takové množství knih, že bych o tom mohla napsat knihu, avšak téma týdne ve mne vyvolalo lehce panický pocit. Proč? Protože ať přemýšlím, co mi mozek lehce naložený v lihu dovolí, nemohu si vybavit žádného svéhu oblíbeného hrdinu.

Bisexualita na kočičí způsob

15. listopadu 2011 v 18:43 | Dubious cat
Původně jsem měla v plánu s příspěvkem na TT chvíli počkat, ale když je někdo neponaučitelný jako já a klikne na článek z Krásné, začnou se mu v hlavě honit zajímavé myšlenky. ( o což se autorka článku jistě nesnažila)
Možná se ptáte, co má článek o tom, jak být holkou, s kterou se kluci nerozchází, společného s přijímáním podobojí, vždyť jsou to zase jen hloupé (ne)rady, a máte právdu- společného to s tématem nemá nic, ale pro mě vlastně všechno.

O nemožnosti zvýšení průměrné inteligence národa českého

8. listopadu 2011 v 17:55 | Dubious cat
Až do dnešního dne jsem si myslela, že není možné, abych na semináři Literatury jako zprostředkovatelky-blabla- neřekla ani slovo, protože já se přeci dokáži vyjádřit ke každému tématu. Avšak dnes v posluchárně panovala zvláštní nálada- půlka osazenstva měla kocoura, a ten zbytek také patrně mnoho nenaspal..Neříkejte přece, že je povídání o českém selství tak nudné! No dobře je.. Ale já si přísahala, že budu mlčet, už mě nebaví se neustále dohadovat s bučícími stvořeními. Koneckonců, dneska byly jejich výblitky vskutku pro mne (a pro všechny ostatní) nesrozumitelné.. Nicméně mně ale Viktor nasadil beatlesáka do hlavy jednou ze svých filosofických otázek- Je možné nějakým způsobem zachránit odkaz předrevoluční(čtěte devatenácto-stoletní) literaturu, respektive zájem o ní?

Šnek Johnny Jack nás opustil a jiné příhody děvčat v Rus(e)ku

17. října 2011 v 13:54 | Dubious cat
Minulý týden jsme se s Angie radovaly, že máme svého bytového mazlíčka. Pan domácí nám totiž přinesl pravé nefalšované víno ze zahrádky, v němž se ukrýval malý, roztomilý šneček. Byla to láska na první pohled! Šnek, později nazvaný Johnny Jack, si vesele pouštěl sliz na vinné kuličky a vystrkoval parůžky na pozdrav. Bylo mi to hned jasné- měl kapavku!
Hned nás chytly mateřské a ochranářské pudy, vytvořily jsme tedy Johnny Jackovi krabicové hnízdečko, kde měl dostatek kuliček vína a drobků z buchty, takže smrt hladem mu vskutku nehrozila. Bohužel jednu věc jsme ale nepředpokládaly- co bude se šnekem, až se setká s panem domácím, který tak rád chodí kontrolovat naše věci a uklízet?

Sprosté pohádky aneb jedna společensky nepřijatelná od DC

1. října 2011 v 9:00 | Dubious cat
Edith Holá na svém blogu vyzvala ostatní blogery,aby splnili přání jejího syna Kubíka a napsali pohádku o pindíkovi. Tento nápad se mi zdá roztomilo-zvrhle úsměvný a zároveň skutečně zajímavou výzvou. Shodou okolností teď totiž čtu na předmět Literatura jako zprostředkovatelka- bla bla - projevů národních kultur knihu Psychologie pohádek od Marie-Louise von Franz. Těm, kteří chtějí mít naivní představy, že jsou pohádky nevinné příběhy pro děti, ať ji raději nikdy nečtou a nepřemýšlí třeba nad významem mrkve, protože:"Z toho všeho je vidět, že mrkev, jako většina druhů zeleniny, má erotický a zvláště sexuální význam. Můžeme říci, že dopravní prostředek, který animu vyveze, je sex a sexuální fantazie, což je u muže častý způsob, jak mu svět erotu poprvé vystoupí do vědomí. Jako by jej přinášely sexuální fantazie"

Kočka naháč v blogové (sur)realitě

13. září 2011 v 13:25 | Dubious cat
Novým tématem týdne se překvapivě stala nahota, téma, které tentokrát nevyšlo z mozku ani jednoho z nás v "týmu". Možná právě proto jsem se po delší době opět rozhodla přispět svým polodlouhým monologem. Máte radost, že? Ti, co mě už znají vědí, že mám tak trošku pseudoumělecké sklony. Pseudo proto, že se umělcem možná můžu cítit, možná se tak i chovat, ale jaksi se tu vyskytuje problém v přenesení původní (ne)myšlenky na papír. Proč to říkám? Protože praví umělci mají uvolněnou morálku, a vůbec se nestydí okukovat cizí nahá těla, popřípadě ukázat ta svá. (Bohu(žel/dík) jsem neměla možnost si to vyzkoušet)

Flocci-nauci- aneb kočka mňaučí o - pilification

23. srpna 2011 v 12:58 | Dubious cat
Floccinaucinihilipilification je mé oblíbené anglické slovo. Ano, stejně jako Cirrat ho umím vyslovit a dokonce i napsat z paměti (ač mi v článku na tema.blogu vypadlo jedno "l" kvůli rychlosti, což někteří nesli těžce, že jo K.?:)) Kde jsem k němu přišla? Ti, kteří na můj blog chodí už nějaký ten měsíc si to mohli přečíst v mém článku-floccinaucinihilipolification aneb nejdelší netechnické anglické slovo, proto to již znovu opakovat nebudu.

Challenge accepted aneb 50 způsobů, jak okouzlit toaleťák

15. srpna 2011 v 19:52 | Dubious cat
Téma "toaleťák" bylo do ankety dáno spíše z recese, ale jak se zdá, vyvolalo relativně pozitivní ohlasy. Avšak ani tentokrát jsme se nevyhnuli remacajícím stvořením, která se neustále ptají, zda-li jsme normální. Připomíná mi to skoro scénu z Twilightu,kdy zlé trio ( černoch, James a zrzka) v přístavu otrávěně konstatují, že se jich každý ptá " kdo jste, co chcete.. " Nás se každá ptá, jestli jsme v pořádku, a jestli to myslíme vážně.. A teď bych vás měla sežrat. Baf!
Jistá dívenka, která prakticky pomohla k dosazení toaleťáku prohlásila, že klidně napíše 50 rad "jak okouzlit toaleťák". Zmohla se na pět. Jelikož byla ošklivá na Agrr a obvinila mě, že se stydím za svůj blog a moje články stojí za prd ( a já myslela že za h..), upozornila jsem ji na chybících 45 rad. Prý to mám zkusit sama. Well, Challenge accepted. Jak by řekl Barney Stinson.

Ta zlá pornografie aneb opičí zábavnosti na vyšším levelu

3. srpna 2011 v 12:02 | Dubious cat
Slavnostně přísahám, že mi již bylo 18 let, proto mohu podle zákona oblažovat svojí mysl i tělo necudnými videi. Vy, kteří ještě nejste tak šťastní nemusíte plakat, tento blog je pro každou špatnost:)

To ošklivé slovo začínající od P již několikrát vyvolalo na blogu velké vlny nevole i nadšení. Odpůrci porna, jenž si patrně zavazují oči při vstupu na každou stránku s videii i do telefoní budky (Reklamy na dívky, které vás rozpálí přímo z Prahy jsou opravdu všude!), tu argumentují s dětskou nevinností mladších blogerů. Nechci, aby mě někdo pochopil jako nadrženou vyznavačku oplzlostí a nadšenou Kazi-tetu dětských duší, ale já nevidím na pornovideích nic špatného.

Článek zralý na reklamaci

28. července 2011 v 17:48 | Dubious cat
Reklama je takové podivné slovo, které v sobě ukrývá svůj dokonalý odraz, vždyť co to slovo vlastně obsahuje? KLAM. A klamy přeci nikdo nemá rád, tak proč by si měl oblíbit reklamy? Bohužel obyčejný člověk nad něčím takovým nehloubá celé hodiny jako ti více vnímaví. Neuvědomuje si tu spojitost, že když si koupí nějaký šmejd, rychle jej odnese zpátky na reklamaci. Už to by mělo lidského člověka varovat- šmejd- reklamace- reklama=šmejd. (A teď to zní jako růžovkové rozjímání)
 
 

Reklama