týdenní dávka hnisu chili TT

Rozpolcené umění budoucnosti

26. května 2011 v 18:08 | Dubious cat
"Kam jsi mé mládí zapadlo
vidím jen budoucnost jež hoří
Dnes zvěstovat chci všemu světu
že známo je už umění
Jak poznat věci které budou..."
-Guillome Appolinaire, Kopce (Kaligramy)

Budoucnost- sakra kdo tohle téma vymys..- no jo vlastně, byla jsem to já. Když člověk jen tak náhodně vybírá slova, která by mohla býti tématem týdne, nemyslí na budoucnost svojí ani kolegy, který ty články pak bude číst (Zdravím Sikare!) Tedy alespoň pokud jste člověkem jako jsem já, nebo nejsem člověk? Kdosi pod jedním článkem na našem "blogu budoucnosti blogerů" vyjádřil určité pochybnosti. Mňau, že jsem nadreálně šílené stvoření žemského pohlaví, co si dalo přezdívku "Kočka" ( protože co jiného s mým vlastním jménem? Měla jsem se nazvat kachnou? No jo, nepřemýšlela jsem..) ještě neznamená, že si neholím nohy a běhám po světě s kočičíma ušima upevněnýma na čelence. Ne že bych toho nebyla schopná, ale už mi bude brzy dvacet, a to je sakra zodpovědnost.

Le BAKAlaureat aneb sejdeme se na pracáku

16. května 2011 v 20:16 | Dubious cat
Z vrcholu Blaníku přišel nový rozkaz - nové téma týdne jest maturita, jelikož je teď aktuální.. Kéž by jen teď, říkájí si letošní maturanti, jejichž zkouška dospělosti svůj konec protahuje jako cudná panna první sex. Ještě chvíli, však já se vám dám.. na konci června. Jo,jo, říkám si, poprvé v životě jsem měla štěstí- maturovala jsem již minulý rok..

Město mého srdce?

10. května 2011 v 12:44 | Dubious cat
Nedávno jsem otevřela středočeskou přílohu MF DNES a nevěřila svým očím. Zmínek o našem městě již za celou jeho historii existuje hromada, přeci jen, pyšníme se králem Jiříkem, jenž měl ideu první středověké Evropské unie ( ač zlí jazykové kunštátští tvrdí, že byl z Kunštátu) ale od posledních městských voleb je to tu prostě tragické. Místní noviny raději už nečtu, sice mám velmi nízký tlak a je potřeba ho zvednout, ale rozčilovat se není zdravé.

Toto mohl být geniální článek o nevěře

2. května 2011 v 18:56 | Dubious cat
Tak, a je to tady! Lidé nečtou. To už víme, ale že už ani Standa nechce číst, to je tedy novinka. Kdo tedy bude číst mé superúžasné příspěvky k tématu týdne? Budete to muset být vy, moji milí..
Nemusíte mi být 100% věrní ,já vám návštěvu u jiných blogerů odpustím.. I když.. Ten, kdo by ke mě přišel a pak hned klikl na růžovQu, ten by mě teda ranil....
P.S: Na facebookové skupině blog.cz jsem podala návrh, že bychom žebříčky dobrých článků dávali tam, mohli bychom se v pročítání střídat, klidně začnu!

Gothická duše

27. dubna 2011 v 21:42 | Dubious cat
Chtěla jsem tento článek začít větou " kdo by neznal dílo Jiřího Karáska ze Lvovic nazvané Gotická duše", ale pak mi došlo, že by se takových existencí přeci jen našlo dost. Ale je spousta těch, kteří si myslí,že jsou gotické duše, tedy spíše gothtické. Jsou to lidé, jenž se snaží vypadat jako například Temnářka (její vzhled je naprosto dokonale temný), ale jen málokdo vlastně tuší, k čemu se hlásí.. Pak z toho vznikají podivní emaři a krvomilci, kteří by se nejraději nechali zavřít do společné hrobky s hrabětem Drákulou.. A o takovýchto lidech je má minipovídka...

VAROVÁNÍ: OBSAHUJE KREV SKUPINY 0!(a je to dlouhé...)
Gothická duše

Jednu Bloody Mary prosím!

26. dubna 2011 v 18:52 | Dubious cat
Nedávno jsem se procházela nádražním podchodem. Ne že bych to poslední rok nedělala téměř každý den, ale tentokrát jsem se dívala okolo sebe a zjistila, že z krásných nástěných maleb, které zdobí náš podchod necelé dva roky, už toho tolik nezbývá. Lidi jsou totiž parchanti, kteří si ničeho a nikoho neváží.
Moc dlouho jsem se ale podvědomě nad ztrátou několika desítek centimetrů barvy nerozčilovala, mou pozornost totiž upoutala velká kaluž čerstvé krve...

skoro bezhlavé nic

18. dubna 2011 v 13:22 | Dubious cat
Nejdříve jsem přemýšlela, že bych pouze zveřejnila prázdný článek, protože tak by se dalo krásně popsat ono tematické "nic", jenže mi hned bylo jasné, že takových existencí, které to napadne bude jistě více, tak jsem se raději rozhodla napsat článek o ničem. A nebo taky o Nietzchem!
Vážně, jsem zvědavá, co nám řekne teta Wiki....

Kočka (skoro) stokrát jinak

11. dubna 2011 v 21:23 | Dubious cat
Přichází jaro. Soudím tak nejen podle zesilující alergie, ale také díky pozitivnosti Tématu týdne. Barvy! To je to, co nám v zimě chybělo, a proto jsme chtěli páchat sebevraždu,ztráceli veškeré iluze a toužebně přivolávali marťany. Se vzrůstající venkovní teplotou se nám to tu konečně začíná vyletňovat- nejdříve teplé peklo a teď, ano opět to řeknu- barvy!

Proklatě pekelná jména

7. dubna 2011 v 21:33 | Dubious cat
Peklo.Peklo! Jak krásně to slovo zní! Vychází z něj teplo obohacené prvky tajemna, kruté krásy a utrpení. Zapněte si ústřední topení na maximum a přemýšlejte o pekle. Líbí se vám ta představa? Mě se líbí to slovo. Závidím lidem, co mají pekelné jméno.

Ďábelské stvoření milující oheň

4. dubna 2011 v 19:33 | Dubious cat
Kniha od Michaila Bulgakova Mistr a Markétka se mi zdála po celé 3 roky od té doby, co jsem se ji poprvé snažila číst, jako hotové peklo pro čtenáře. Tolik pochybné filosofie! Sotva jsem se prokousala prvními 30 stránkami. Jenže teď jsem s tou knihou přišla do kontaktu znova, budeme ji totiž probírat zítra na semináři. Kolem 400 stran, peklo! (dneska jsem si jí pujčila) Jenže k mému překvapení se mi kniha zalíbila- postava záhadného profesora černé magie a jeho dva kupáni jsou dokonalé pekelné bytosti! Zvláště kocour jezdící v tramvaji a pijící vodku. Dospěla jsem? Nebo je to něčím jiným?

Roztomilá kočička

28. března 2011 v 11:53 | Dubious cat
Jsem tou (ne)šťastnou osobou, co se narodila v době, kdy se začala rozvíjet počítačová technika a internet. Jako by to bylo včera, kdy jsem na našem úplně prvním počítači, ještě před nástupem do školy, pařila s bratrem vajíčko Dizzy či Golden Axe.. Ach joo. a co teprve internet! Maminka se vždycky zlobila, že ji blokujeme telefon. Dnes už ji tak maximálně můžu blokovat v přátelích na Facebooku, tedy kdyby nějaký měla.

Inteligentní název pro téma týdne

26. března 2011 v 12:02 | Dubious cat
Trest smrti. To téma vyzařuje negativní emoce- trest je za něco špatného, smrt je špatná.Je tedy adekvátním trestem?
V takové té svaté knize začínající od Bé je psáno cosi jako " Nezabiješ.." Zní to jednoduše, ale je velmi těžké s tím žít.
Jako člověk, který je schopný se ve všem pitvat a vypěstovat si citový vztah k právě zabité mouše se totiž musím ptát- kdo nám dal to právo vůbec někoho/něco zabíjet?

Kouřová společnost

16. března 2011 v 20:12 | Dubious cat
Přestože mám alergii téměř na všechno, tedy i na kočičí chlupy, mojí postel denně obývá minimálně jedna kočka ( dobře dvě, ale já nejsem rýmově chlupatá). Mám tato zvířátka zkrátka ráda, proč bych se jim měla vyhýbat jen proto, že by možná mohly zmizet d-k-ýchací problémy? A stejně to mám s kuřáky- nenávidím kouř, je mi z něj špatně, mé už tak dost trápené plíce trpí, a ani mi cigarety moc nevoní. Právě naopak. Jenže kolik kamarádů bych měla, kdybych se vyhýbala všem kuřákům?

Rexík vegetariánem

11. března 2011 v 23:05 | Dubious cat


Daleko, předaleko v jižní Americe se již po milióny let ukrývá pravěkký ještěr téměř mrakodrapových rozměrů. Vím to ze spolehlivého zdroje, však kdo by nevěřil Enigmě?
Tento tvor, mazlivě zvaný komisař Rex, se lidskému oku dokázal vyhnout opravdu dlouho, nebo snad byli všichni jeho svědci umlčeni? Ne, to by si jistě nedovolil, vždyť je skoro zelený.. Zkrátka se mu podařilo těch svých 12,5 metrů velmi dobře schovat v hlubinách pralesa. A teď přichází otázka, kterou položil Edward Cullen Belle " čím se žívíme?"

Proklatě dobré kuře

7. března 2011 v 18:13 | Dubious cat
Z kuchyně se line libá vůně vařených jater s kolínky, a já se snažím zamyslet nad vegetariánstvím. Jak smutný osud! Sakra jak mám mluvit osvíceně o nekonzumaci masa, když mě ta večeře tak nehezky svádí?

Ve jménu kačenek, neříkejte to!

3. března 2011 v 18:37 | Dubious cat
Dubious cat dneska zůstala doma. Že by se jí nechtělo do školy, nebo že by byla snad nemocná? Ne to ne, i když by se na každém tvrzení dalo najít alespoň něco pravdivého, oficiální (vý)omluva zní, že se musí učit.
Kočka tedy ráno v sedm vstala z postele a vrhla se na učení, s kterým skončila až teď. Cha! Nechci nikomu brát iluze o mé osobě (tedy mým rodičům) ale opravdu učit jsem se začala asi před hodinou. A úplně mi to stačilo...

Jak Kočka (ne)ztratila iluze

1. března 2011 v 18:43 | Dubious cat
" The worst TV show ever in Czech republic is Ulise" řekl náš skvělý lektor, Brit jako poleno, když jsme se bavili o televizi. Všichni přikyvovali na souhlas. " Taková kravina! Jak na to může někdo koukat! Já se na to rozhodně nedívám.." Ve spojitosti s předešlým tématem týdne mne tak napadá, že jsou novácké seriály vlastně takové porno. Nikdo se na to nedívá, ale přesto to má vysokou sledovanost. A co vy? Díváte se? Jelikož jsem hrdá Kočka a ráda beru lidem iluze, přiznávám se, že se na tu "neskutečnou hovadinu na kterou se nikdo nedívá" občas kouknu. Ne, opravdu si nemyslím, že je to podařené a díváníhodné dílo, ale co mám dělat, když už to je doma puštěné zrovna když večeřím?

O tom, jak těžké to mají dnešní dekadenti

24. února 2011 v 20:45 | Dubious cat
Oscar Wilde, Jiří Karásek ze Lvovic, Charles Luis Beaudelaire, Arthur Rimbaud, Paul Verlaine...- Všichni tito muži (rádi) provokovali a v jejich době, na počátku 20.století, se jim to velmi dařilo. Sex, hnus, rozpáraná bříška zvířátek, špína, nemoci a homosexualita, mohlo snad něco tehdejší společnost pobouřit více? To je otázka, ale rozhodně tento arzenál pro nepěkné zacházení (Oscar Wilde) stačil. A co dnes?

Sexem naby(i)tý článek LST či LSD?

23. února 2011 v 19:04 | Dubious cat
"Dnes bychom se mohli věnovat problému rozmnožování, co říkáte princi?" 1
A co říkáte vy? Věřím, že stejně jako princ se budete na oko zdráhat, ale pak se lačně začtete a.. budete mít pět dětí.
Jistě jste již netpělivě čekali na vyjádření Pochybného kočičího literárního prasete. Literárního píši záměrně, jistě brzy poznáte proč.

Růžová jako prase?

14. února 2011 v 18:37 | Dubious cat
Tentokráte bylo odhlasováno jedno z vážných Témat týdne- rasismus. Máte k tomu také co říct?

rasismus?
Moje pleť je svou bělostí podobna prádlu vypraném v Lanze. Nejsem sice albína, ale slunce mou kůži také do hněda nezabarví. Jediné změny její barevnosti má na svědomí akné, ale tím "naštěstí" trpí úplně všichni. Alespoň jeden čas v životě.

Trocha kočičí filosofie pro sobotní večer

12. února 2011 v 20:53 | Dubious cat
Předem se omlouvám Standovi, jehož údělem je přečíst všechny příspěvky k tématu týdne- kvůli němu se je snažím omezit na 1-2, takže mi snad tento v pořadí druhý odpustí...
Mám totiž pocit, že je čas na trochu pochybné filosofie!

Smysl lidského života nám je poměrně dobře znám- narodit se, vyrůst, nechat se živit svými rodiči, studovat, pracovat, najít si partnera, založit rodinu, živit své rodiče a nakonec umřít. Takto, nebo alespoň podobně s menšími či většími úpravami má naplánovaný život každý z nás. Člověk jako tvor vynalézavý si dobu mezi splněním své rodinné povinnosti a smrtí okořeňuje různými druhy zaměstnání a zábavy. Neustále na tom vlastně pracujeme- mohli by snad lidé stále žít na stromech v tlupách, jíst tepelně neupravené maso z právě uloveného zvířete, bez kosmetických prostředků a úprav, a ještě k tomu nazí? Hádám, že od dob prvních vynálezů ne. Jsme zkrátka moc pohodlní a někdy si ani neuvědomuje, jak geniální je třeba například takový příbor. Hezky si žijeme! Ale co zvířata?

Tisíc a jedna noc na Ulici v Růžové zahradě

7. února 2011 v 18:06 | Dubious cat
Když jsem byla ještě malé Káčátko, často jsem nacházela různé způsoby, jak nejít do školy. Technika bolesti hlavy, břicha a kašle mi šla vskutku obstojně, avšak je pravdou, že jsem svůj herecký talent příliš často využívat nemusela- díky paní dětské doktorce, která mi zničila imunitu svým experimentem s nekojením mi stačilo k nemoci opravdu málo. Vlastně jsem se "uzdravila"až po maturitě, kdy už jsem pravidelně chodila na imunologii a později na zumbu ( všem chcípákům doporučuji!)

Vzpomínka na letní večery s Krakonošem

31. ledna 2011 v 22:02 | Dubious cat
Vlahý podvečerní vítr se mazlil se stébly vysoké trávy na kopečku naproti hotelu. Právě se probudila k životu- cvrčci, toulavé kočky a ostatní travní havěť o sobě již dávali poměrně hlasitě znát. Jejich cvrkot však přehlušila skupinka mladých lidí, dobrovolně se učících angličtinu i o prázdninách. Šli z hospody, aby šly do další hospody. Jak poetické! Tentokrát to ale byla hospoda jiného charakteru- doslova open air. Kam jinam také s vodnicí?

Emo kid: offline

25. ledna 2011 v 18:33 | Dubious cat
"Milý deníčku,
nálada:apatická.
Můj život jde z kopce. Nemohl jsem sehnat dost peněz na to, abych mohl jít na koncert  Blood Red Romance a Suffocate me Dry...!1

Mám ráda English Ahmad tea, protože mi připomíná mého oblíbeného sebevražedného teroristu Achmeda.
Dnes jsem se  pokoušela kouzlit s  "vostrou" pyramidou-znáte to, ve správné poloze prý nabrousí žiletku. Údajně to funguje i se zvířaty, ale Pucíček je i teď stejně tupá, jako předtím. Cítím chybu v Matrixu. Hraje si snad někdo i  s inteligencí velryb? Když ty chudinky páchají sebevraždy jak na běžícím páse. Jako malá jsem měla akvárko a v něm rybičky. Sebevražedné rybičky. Ale za to určitě mohla věčně namočená pacička naší čiči, ale co ty velrybičky? Že by se v naší atmosféře pohybovala marťanská loď (ve tvaru pyramidy jako v Hvězdné bráně )nutící vodní tvory dělat emoidnosti?
Ve městě Dánském je cosi shnilého... Jak by řekl Shakespeare (ovšem v trochu jiném znění a jazyce)

Romeo, kde jsi? Aha, Ty ses zapíchnul!

24. ledna 2011 v 21:02 | Dubious cat
Dobrý večer vážení přátelé!
Právě čtete večerní příspěvek jedné šílené osoby s rudými rty i drápy- (Byla jsem venku, mňau!)
Nešťastné růžové bloQerky a přívrženkyně stylu emo nám pro tento týden vybraly vskutku mňamózní téma- sebevražda. Také už se nemůžete dočkat, až se pořádně zaříznete do čtení?


Sebevražedná literatura

Náš milovaný PhD nám někdy na začátku semestru doporučil přečíst si nějaké knihy od Camuse( Cizinec, Mýtus o Sysifovi)  Sartra(Nevolnost..) a T.G.Masaryka  v případě ,že bychom snad někdy chtěli spáchat sebevraždu. Prý si tento úmysl každý po přečtení rozmyslí. Já si ale vzhledem k tloušťce a obsahu  těch děl myslím, že bych se po přečtení k myšlence sebevraždy spíše  uchýlila. Filosofie? Existencionalismus? Ne děkuji. 
 
 

Reklama